Zayıflama
Trend

Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamak isteyen herkes, aslında doğruluğunu pek de sorgulamadan bir yerlerden bilgi ediniyor. Peki, zayıflama hakkında bildikleriniz ne kadar doğru?

Sizlerin zayıflama hakkında doğru bilinen yanlışlar hakkında aydınlanmasını sağlıyoruz. Şimdiye kadar doğru zannettiğiniz, belki de uyguladığınız pek çok şey, yanlış aktarımlar sonucu çıkmış olabilir. Yanlış aktarımlar, yanlış sonuçlar, uzman desteği olmadan ortaya atılan kişisel bilgiler ile zayıflamak mümkün değil. Peki, nasıl zayıflanır?

bölgesel zayıflama

Diyet ile Bölgesel Zayıflama Olmaz

Pek çok insan, bölgesel kilo probleminin diyet ile çözülmeyeceğini düşünür. Örneğin sadece kalçasını olan bir kadının, zayıflamak istemesi durumunda diyet ile bu durumun çözüleceğine inanmaması söz konusu. Duyduğunuz bu bilgi doğru değil. Kişinin vücudundaki yağlardan kurtulması için ilk adım olarak diyet programına girmesi gerekiyor. Kişi diyet yapmadan, direkt olarak bölgesel zayıflama için etkili bir sonuç alamaz. Mutlaka öncesinde sağlıklı beslenme ile kilo probleminin çözülmesi gerekir.

 Soğuk Lipoliz Nedir? Soğuk Lipoliz Zayıflatırmı?

Göbeğin Erimesi İçin Karbonhidratı Bırakmak Yeterlidir

Evet, son dönemlerde en çok yayılan bilgiler arasında. Zayıflama hakkında doğru sandıklarınız arasında en çok gündeme gelen bilgidir. Erkek kadın fark etmeden, kişinin göbeği olması halinde, karbonhidratı bıraktığı anda bir süre sonra göbeğinin eriyeceğini düşünür. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Göbek yağlarının bir süre sonra inatçı hale gelmesi, kişinin mutlaka göbeğinin erimesi için aynı zamanda spor yapmasını da gerektirir. Bunun en iyi şeklide uygulanarak sonucunun alınması sağlanmalıdır. Profesyonel şekilde uygulanan spor, göbek yağlarının yakılması konusunda etkili olabilir.

 Low Carb (Düşük Karbonhidrat Diyeti)

su içmek zayıflatır mı

Su Tüketimini Arttırırsam Zayıflarım

Yanlış bilinenler arasında su içme miktarının artması ile zayıflanacağı da var. Bu durum sadece sizin sindirimi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Kişinin yediği gıdaların yağlı, çok kalorili olması durumunda ne yazık ki zayıflama mümkün olmaz. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, direkt olarak zayıflama konusunda sizin için kalıcı çözümler üretmek adına gerekeni yapacaksınız. Öncelikle kişilerin doğru olduğunu düşündüğü pek çok husustan uzaklaşması en doğrusu olacak. Zayıflamanın sadece su içmek ile alakalı olacağını düşünmeden, tüm kriterleri bilerek adım atmanız en doğrusu olacaktır. Suyun faydaları arasında zayıflatma değil, sindirimi kolaylaştırması ve tokluk hissi vermesi yer alır.

 Maden Suyunun Faydaları ve Maden Suyu Markaları

Çok Uyuyanlar Kilo Alır

Bakıldığında uykunun kilo aldırma gibi bir etkisi olduğu görülmemiştir. Ancak kişinin yemek yemesi, ardından uyuması, sürekli olarak hareketsiz kalması durumu kiloya neden olabilir. Zayıflamak isteyen birinin daha hareketli bir hayatı olmalıdır. Çok uyuyanlara kiloyu aldıran uyku değil, kişinin aldığı kaloriler ve yakmak için herhangi bir çabası olmayışıdır. Genel anlamda hastalık durumlarında, kişiler bolca uyur. Ancak yemek yemez. Bu durumda kalori kaybı olduğundan kişi zayıflar. Bunu göz önünde bulundurarak uyku kilo aldırır mı sorusunun yanıtına HAYIR denebilir. Daha kapsamlı bir cevap vermek gerekirse, kilo aldırmaz ancak kişinin yediği gıdalar bu noktada önemli olacaktır.

80 Yaşında Sağlık Sorunu Olmayan Dededen Öneriler 

Çok Yemek Yiyerek Kilo Almamak Gibi Bir Durum Yoktur!

İnsanlar genel anlamda çok fazla yediğini iddia eden kişilerin aslında çok yemediğine inanır. Çok yiyerek kilo almamak gibi bir durum olmadığı doğru değildir. Kilo almayan ancak çok yediğini iddia eden insanların metabolizmasının hızlı olmasının yanı sıra, gün içinde çok fazla hareket etmesi ve sonucunda ise kısa süre içinde kalorilerinden kurtulması gibi bir durum vardır. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, aslında yiyerek kilo almamanın da mümkün olabileceğini göreceksiniz. Çok yiyerek kilo almamak mümkün mü sorusunun yanıtı EVET olacak.

Verilen doğru bilinen yanlışlar üzerinden, siz de zayıflama düşünlerinizi yeniden şekillendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..