Sağlık

Yumurta akı maskesi ile sivilce tedavisi

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilce tedavisi amacıyla uygulanan birçok doğal yöntem bulunmaktadır, alınan sonuçların etkili olması çoğu zaman cilt tipiyle ilişkili olsa da yumurta akı maskesi birçok cilt tipinde etkili olmasıyla ön plana çıkmaktadır.
Yumurta akı maskesi ile sivilce tedavisi hızlı bir şekilde sonuç verdiği gibi yine bu maske sayesinde vücutta ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek rahatsız edici sivilcelere karşı doğal bakım uygulamak ve cildi bir nebze rahatlamak mümkün.

 

yumurta akı maskesi

 Sumağın faydaları Nelerdir?

Yumurta Akı Maskesinin Cilde Sağladığı Faydalar

Yumurta akı maskesi ciltte yarattığı mucizevi etkilerle bakımına özen gösteren birçok kişinin vazgeçemediği cilt bakım kürleri arasındaki yerini almıştır. Kahvaltı sofralarının baş tacı olan, günlük besin ihtiyacının büyük kısmını karşılama özelliği bulunan yumurta sadece beslenmek konusunda değil aynı zamanda cilt bakımında da yarar sağlıyor. Yumurta akı, içerdiği birçok vitaminin yanı sıra sütte de bulunan kolini içerdiği için cilde iyi geliyor. Yumurta akı maskesi ile siyah nokta ve sivilce gibi cilt rahatsızlıklarına karşı tedavi uygulamak da mümkün olabiliyor.

Cilt sorunlarına karşı kimyasallara verilen yüksek paralara karşın ufak rakamlarla hazırlanabilecek yumurta akı maskesi aynı zamanda antik Mısır ve Çin’de de uygulanan bir yöntem. Her evde bulunabilecek malzemelerle uygulanabilen maske sayesinde siyah nokta, sivilce, kırışıklık ve cilt lekelerine birebir geliyor.

Cilt Sorunlarıyla Mücadelede Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akının besleyici özelliği sayesinde, yumurta akıyla yapılan maskenin cilde uygulanmasıyla beraber hem cilt sorunlarına karşı mücadele etmek hem de cilt sağlığına katkı sağlamak mümkün. “Yumurta akı maskesi nedir”, “Yumurta akı maskesi nasıl yapılır”, “Yumurta akı maskesinin faydaları” gibi akılda oluşan sorulara cevap bulmak o kadar zor değil.
Yumurta akı maskesiyle hem cilt sağlığınızı koruyun hem de paranız cebinizde kalsın. Cilt sorunlarına karşı kimyasallara verilen yüksek paralara karşın ufak rakamlarla hazırlanabilecek yumurta akı maskesi aynı zamanda antik Mısır ve Çin’de de uygulanan bir yöntem. Her evde bulunabilecek malzemelerle uygulanabilen maske sayesinde siyah nokta, sivilce, kırışıklık ve cilt lekelerine birebir geliyor.

 Karatay Diyeti Nasıl Uygulanır

yumurta akı maskesi ne işe yarar

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Bu kadar olumlu özelliği duyunca “Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Hiç merak etmeyin her evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yumurta akı maskesi tarifini sizinle paylaşacağız. Civcivlerin yumurtadan çıkmadan önce besin kaynağı görevini gören yumurta akı neredeyse süte eşdeğer özellikler taşımakta. Bu yüzden “cilt maskesi” yapımında tercih edilen yumurta akının cilde faydalarını daha da artırmak için her evde bulmanın mümkün olduğu şu malzemeleri temin etmeniz yeterli;
– Bir yumurtanın beyazı
– Bir çay kaşığı limon suyu
– Bir çay kaşığı bal
– Bir çay kaşığı zeytinyağı

5 dakikada sürmeyecek ufak bir çalışmayla yumurta akı maskenizi hazırlayabilirsiniz. Öncelikle yumurtanın beyazını ayırdıktan sonra çırpmak üzere bir kaseye alın. Köpük kıvamına gelinceye kadar çırpılan yumurta akına diğer malzemeleri de dökün. Malzemeler iyice karışana kadar çırpmaya devam edin.

Yumurta akı cilt maskesi nasıl uygulanmalıdır?

Maskeyi uygulayacağınız yüz bölgesini önceden su ve sabun ile temizledikten sonra iyice kurutmanız gerekmekte. Havlu ile yapılan kurutma işleminin ardından nemli kalmaması için 15 dakika kadar açık havada beklemeniz cildinizi daha nemsiz hale getirecek ve cildiniz yumurta akı maskesini daha iyi özümseyecektir.
Herhangi bir zararı olmasa da göz ve dudaklarınız ile temasından kaçınarak uyguladığınız maskeyi 15 dakika boyunca hiçbir yüzeye temas ettirmeden korumalısınız. 15 dakikanın ardından yüzünüzü bol suyla yıkayarak maske artığını çıkarabilirsiniz.
Maskeyi sildikten sonra uyguladığınız bölgede kuruluk hissi hissedebilirsiniz. Nemlendirici kullanarak bu etkiyi azaltabileceğiniz gibi nemlendirici kullanmamanız cildinize sağlayacağı etkinin kırılmaması için önem taşır. Ancak hassas bir cildiniz var ise nemlendirici kullanmanız tavsiye edilir.

 Dişlerim Beyazlamıyor Diyenler Buraya

Yumurta akı maskesinin faydaları nelerdir?

Yumurta akı civcivin korunması ve beslenmesi için gereken sıvıdır. Grip aşılarında dahil kullanımı olan yumurta akı, koruyucu ve besleyici özelliği sayesinde cilde büyük yararlar sağlar. Yumurta akı maskesi uygulanan ciltte hücre çoğalma hızı artarak, yaşlanma etkileri yavaşlar ve gözenekleri sıkılaştırır.
Yağlı ciltlerde sıkça görülen sivilce ve siyah noktalara karşı cildi kurutması sayesinde büyük bir çözüm sağlayıcı özellik taşır. Yumurta akının içerdiği biyoenzimler ciltte biriken yağ ve kirlerin ortadan kaldırılmasında rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..