Sağlıklı Beslenme

Uzmanlar Sağlıklı Beslenmede Doğru Bilinen 10 Yanlışı Açıkladı

Doğru olarak kabul ettiğimiz, ancak yanlış olan sağlıklı beslenme yöntemleri neler? Sizin için doğru bilinen 10 yanlış açıklandı. Siz de sağlıklı beslenmede doğru bilinen 10 yanlış üzerinden bilgi alarak, sağlıklı beslenme hususunu yeniden gözden geçirebilirsiniz. Sağlıklı olmak için atacağınız adım ile vücudunuzun daha dinç ve enerjik olması da sağlanıyor olacak. İşte detaylar…

Su sağlıktır

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Çok Su İçmek Sağlıklıdır

En büyük sorun, dengeli hareket etmiyor olmak. Ne yazık ki önemli olan çok su içmek değil, kişinin dengeli miktarda su içmesi. Bu durumda kişinin boy ve kilo durumuna göre değişiyor. Kontrollü hareket etmeniz durumunda doğru miktarda su içerek sağlıklı olabilirsiniz.

Protein Kas Yapar

Protein Diyeti İle Zayıflama

Protein kas yapar. Sürekli olarak yumurta beyazı ve beyaz et yemeliyiz! Son derece yanlış bir algı. Elbette kas yapması için kişinin fiziksel olarak da buna uygun davranması gerekiyor. Sağlık hakkında her şey adı altında spor konusunda da bilmeniz gerekenler konusunda bilgi edinerek ona göre hareket edebilirsiniz.

 Protein Tüketimi Ne Kadar Olmalı 

Aç Kalınarak Kilo Verilir mi

Aç kalarak kilo verildiğine inanılması, artık geride kalması gereken bir inanış. Elbette profesyonel bir şekilde zayıflamak için doğru hareket etmek, kalori hesabı yapmak söz konusu olmadığında, zayıflamak da zor olacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

beyaz ekmek sağlığa zararlıdır

Ekmek Tok Tutar

Ekmek tok tutar anlayışı ile sağlıksız şekilde kilo alan bir kesim ortaya çıkmıştır. Sebebi ise ekmeğin tok tutması değil, yağ yapıyor olması. Bunun için tok kalmak için protein tercih etmelisiniz. Yumurta ve süt bunlar arasında yer almaktadır.

 Diyet Tostu Nasıl Olur 

Çok Meyve Yemek Önemlidir

Sağlıklı olduğuna inanılan, ancak dengenin ayarlanmadığı bir diğer durum ise meyvenin çok tüketilmesi. Yapılan araştırmalar bazı meyvelerin aynı anda tüketilmemesi konusunda uyarılara sebep olmuştur. Bunun için sağlıklı beslenmede meyve tüketimi konusunda da kişinin mutlaka dengeli hareket etmesi gerekiyor. Hem doğru hareket etmek hem de dengeli – miktarı ayarlamak önemli olacaktır. Göz önünde bulundurmanız halinde, çok daha avantajlı bir şekilde meyve tüketiminin olması sağlanacaktır.

Tam Tahıllı Ekmekten İstenen Miktarda Yenebilir

Bir diğer önemli sorun ise beyaz ekmek dışında ki ekmeklerin kilo aldırmadığına inanarak istendiği kadar yenmesi. Böyle bir şey mümkün olmadığından, mutlaka kişilerin ekmek miktarını dengeleyerek hareket etmesi gerekiyor.

çikolata faydaları

Çikolata Yemek Zararlıdır

Yapılan araştırmalar doğru miktarda yenen bitter çikolatanın yağ yakma etkisi olduğu sonucunu çıkarmıştır. Bunun için mutlaka kişilerin çikolata yemesi konusunda da zararlı olduğu anlayışının da değişmesi gerekiyor. Miktarın doğru olması durumunda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

 Çikolatanın Yasak Olmadığı Diyet Listesi 

Gece Yemek Yemek Kilo Yapar Mı

Aslında yanlış değil; eksik bilgi! Sebebi ise yedikten sonra uyumanın sadece gece olduğuna inanmak. Elbette gün içinde de siz yemek yedikten sonra uyursanız, metabolik olarak kilo almaya müsait bir şekilde uyumuş olursunuz. Bunu göz önünde bulundurarak beslenmenizi ona göre düzenleyebilirsiniz.

Diyet brokoli çorbası

Çorba Yemek Sindirimi Kolaylaştırır

Çorbanın türü ve miktarı önemli olacaktır. Ardından yediğiniz yağlı şeyler için sindirimi kolaylaştırmak söz konusu olmayabilir. Bu sebeple çorbanın sindirimi kolaylaştırıyor olduğu ardına sığınmamak gerek.

 Arda’nın Mutfağı Brokoli Çorbası Tarifi 

Spor Yapmadan Kilo Verilmez

Spor yapmadan da kilo veriliyor. Kişinin aldığı kalori miktarının yaktığından az olması durumunda, hızlı bir şekilde kilo vermesi de söz konusu olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak spor yapmanın dışında, hareketin daha önemli olduğunun doğru olduğunu bilmelisiniz.

Sağlıklı olmak için ne yapmak gerekiyor sorusunun yanıtına göre ve elde ettiğiniz doğru bilinen yanlışlara göre hareket edebilirsiniz.

Spor yapmadan kilo vermek mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..