Sağlık
Trend

Tranko Buskas Nedir?

Tranko Buskas Neye İyi Gelir? Tranko Buskas Yan Etkileri?

Tranko Buskas genellikle kaygı, gerginlik, sıkıntılı bir ruh hali ve strese bağlı durumlar sonrasında oluşan kramplarda kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca mide, bağırsak gibi sindirim sistemi ve adet sancıları gibi hastalıklarda da kullanılmaktadır. Kırmızı reçete ile temin edilen bu ilacın mutlaka doktor kontrolünde ve belirli dozlarda kullanılması gerekmektedir. Doktor tavsiyesi dışında kullanılan Tranko Buskas aşırı kullanımdan dolayı zehirlenmelere yol açabilir, farklı komplikasyonlara neden olabilir ve son derece tehlikelidir. Ayrıca bağımlılık yapan bu ilacın bilinçsizce ve hastanın kendi kendine verdiği bir kararla kullanılmaması gerekmektedir.

Tranko Buskas Nedir? Tranko Buskas Nasıl Bir İlaçtır?

Tranko Buskas, turuncu renkte yuvarlak ve tablet formunda bir ilaçtır. İçeriğinde bulunan medazepam sayesinde endişe giderici ve kas gevşetici özelliği bulunmaktadır. Özellikle karın bölgesinde bulunan kramplara karşı reçete ile kullanılan bir ilaçtır.

Tranko buskas tablet hangi durumlarda kullanılır

Tranko Buskas Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Yalnızca doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken Tranko Buskas, oral yolla alınan bir ilaçtır. Genellikle yemeklerden önce alınan bu ilaç 1-2 saat içerisinde etkisini göstermektedir. Tranko Buskas daha çok mide yanması ve kramplarına karşı kullanmaktadır. Ayrıca safra yollarındaki kramplara ve şişkinliğe iyi gelmektedir. Fakat sadece bu rahatsızlıklar da değil hastaların birçok farklı şikayet sonrasında da tedavi aşamasında bu ilaca başvurulmaktadır.
Tranko Buskas kadınlarda çok sık karşılaşılan ağrılı adet dönemlerinde kullanılabilir. Bunun yanı sıra adet dönemi öncesi oluşan gerginlik, adet kesilme dönemindeki yakınmalar gibi rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır. Tranko Buskas, psikolojik travmalara bağlı bağırsak spazmlarında da hekim tarafından verilmektedir.
Bu ilaç bazen de kesilmeyen hıçkırık için de verilmektedir. Tranko Buskas, 65 yaş üstü kişilere düşük dozlarda verilmektedir. Bunun yanı sıra aniden ortaya çıkan hastalıklarda ilacın kullanımı kısa tutulması gerekmektedir. Kronik rahatsızlıklarda dozu, hastanın rahatsızlığına göre hekim tarafından ayarlanması gerekmektedir. İlacın dozu ile ilgili bir sıkıntı halinde doktora başvurulması gerekmektedir.

Pan Hastalığı Nedenleri

Tranko Buskas’ın Yan Etkileri

Tranko buskas doktor tavsiyesi dışında kullanıldığında ciddi semptomlara yol açabilir. Tranko Buskas’ın yan etkileri arasında ağızda kuruluk, bağırsak hareketlerinde azalma, solunumda düzensizlik, deride kızarıklık, görme bozuklukları, solunum düzensizliği gibi sorunlar bulunmaktadır. Bu gibi yan etkiler görüldüğünde vakit kaybetmeden bir hekime başvurulması gerekmektedir.

Hamileler ve emziren anneler Tranko Buskas kullanabilir mi?

Tranko Buskas’ın çocuk bekleyen ya da bebeğini emziren anneler tarafından kullanılması tavsiye edilmemektedir. Hamilelik düşünen bayanların veya hamile kaldığını öğrenen bayanların direk ilacı kullanmayı bırakması gerekmektedir ve doktora, bilgi verilmesi gerekmektedir. Ayrıca Tranko Buskas dışında kullanılan başka ilaçlar hakkında da doktora bilgi verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..