Kilo Vermek

Tatil Sonrası Detoks

tatil sonrası beslenme

Tatil sonrasında beslenme çok önemlidir. Çünkü tatilde oldukça ağır yiyecekler ve tatlılar tüketiyoruz. Bütün bunlar yoğun kilolar almamıza sebep oluyor. Ayrıca vücudumuzda çok fazla toksin birikmesine de sebep oluyor. Ancak tatil dönüşünde sağlıklı bir detoks diyeti yaparak bu durumu toparlayabilmemiz mümkün. Bu yüzden tatil sonrası beslenmemize çok fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

Detoks ile Vücudunuzu Gençleştirin
Detoks ile Vücudunuzu Gençleştirin

Tatil Dönüşü Beslenme

Birçoğumuz tatile gittiğimizde yediklerimize dikkat etmeyi bırakıyoruz. Bütün yılın yorgunluğunu üzerimizden atarken, diyet yapmak pek de çekici gelmiyor doğrusu. Fakat bunlar vücudumuzda toksinlerin birikmesine sebep olup, vücudumuzu yağlandırıyor. Tatil dönüşü beslenmenin önemini yazının başında vurgulamıştık. Gelelim bu durumda neler yapabileceğimize.

Tatilde yağda kızarmış yiyecekleri fazla tüketip, alkol alıyoruz. Bu ürünler toksin içermekte ve vücudumuzu şişirmektedir. Tatil dönüşü bir hafta et, kızartma ve alkol tüketmezseniz daha doğru bir seçim yapmış olursunuz. Bununla birlikte düzenli ve sağlıklı detoks diyeti uygularsanız fazlalıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca vücudunuzu toksinlerden de arındırarak daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Bu süreçte beslenmenizde dikkat etmeniz gerekenleri maddeler halinde inceleyelim.

– Tatil dönüşü ilk hafta beslenme programınızdan eti çıkarmalısınız.
– Protein ihtiyacınızı bitkisel ürünlerden almalısınız. Bakliyatlar bunun için doğru tercih olacaktır.
– Günde mutlaka en az iki litre su içmelisiniz. Böylece vücudunuz arınacak ve metabolizmanız hızlanacaktır.
– Kahvaltıda yumurta, peynir ve ceviz gibi ürünleri tüketmelisiniz. Bu besinler vücudunuzu arındırıp yağ yakımını hızlandıracaktır. Aynı zamanda uzun süreli tok tutacağı için daha az yemek yemenizi sağlar.
– Günde bir saat yürüyüş yapın. Düzenli olarak yürüyüşe devam ederseniz kilo vermeniz çok daha kolay ve sağlıklı olacaktır.
– Bir öğününüz mutlaka sebze ağırlıklı olmalı. Bunlar; kabak, brokoli, taze fasulye gibi yiyecekler olabilir. Yanında tamamlayıcı olarak da yoğurt tüketmelisiniz. Yoğurt yağ yakımını hızlandırırken, vücudunuzu toksinlerden arındıracaktır.

Bütün bu maddelere dikkat ederseniz, fazlalıklarınızdan kurtulmak kolay ve çabuk olacaktır. Ayrıca yalnız tatil dönüşünde değil, belirli aralıklarla sağlıklı detoks uygularsanız her zaman sağlıklı kalabilirsiniz.

Detoks Tarifi
Detoks Tarifi

Detoks Tarifleri

Vücudunuzu toksinlerden arındırmanız için sizlere çok sağlıklı bir detoks tarifi hazırladık.

Detoks Malzemeleri:
– 1 adet pancar
– 1 adet portakal
– 160 gram karpuz
– 240 gram nar
– 240 gram ahududu

Detoks Yapılışı:
Portakal ve karpuzun kabuklarını soyun. Bütün malzemeleri dilimleyerek meyve sıkacağında sıkın. Kısa sürede tüketin.

Vermiş olduğumuz bu detoks tarifi yüksek besin değerleri ve düşük kalorisiyle diyetinize yardımcı olacaktır. Bu tarz besin değeri yüksek yiyecek ve içecekler tüketirseniz oldukça sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Detoks Tarifi
Detoks Tarifi

Haftalık Detoks

Sizlere bir hafta boyunca uygulayabileceğiniz bir detoks diyet listesi vermek istiyoruz. Bu programı düzenli uygularsanız sonuçlarını hızlı bir şekilde göreceksiniz.

Kahvaltı;
– Haşlanmış yumurta
– Roka ve maydanoz (benzeri yeşillikler)
– Yağsız veya az yağlı beyaz peynir
– Tam buğday ekmeği
– Zeytin ve ceviz

Öğle;
– Bakliyatlardan herhangi biri
– Yoğurt
– Zeytinyağlı salata

Akşam;
– Kinoa ve chia tohumlu yoğurt
– Etsiz az yağlı sebze yemeği
– Yoğurt

Öğünler arasında ara öğün olarak meyve tüketirseniz açlığınızı bastıracaktır. İsteğe bağlı yeşil çay da tüketebilirsiniz. Akşam yemeği en geç saat sekizde yenmeli. Ardından bitki çayı içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..