ZayıflamaKilo Vermek

Spor yapmadan kilo vermek mümkün mü?

Spor yapmadan kilo verdim

Hemen hemen hepimiz hızlı kilo verme ve sağlıklı kilo verme yöntemlerini araştırırken dengeli beslenmenin yanı sıra spor yapmanın gerekli olduğu bilgisine de ulaşırız. Bu bilgi birçoğumuzun diyet yapmaktan vazgeçmesine ve karamsarlığa kapılmasına neden olur. Peki gerçekten de spor yapmadan kilo vermek mümkün değil mi?
Özellikle çalışan insanların hep sorduğu bir soru bu; “Spor yapmadan kilo verebilir miyim?” Özellikle yoğun çalışan ve işten eve yorgun argın dönen insanlar fiziki güçlerinin tükenmesi ve aileleriyle geçirebilecekleri çok az vakitleri kaldığı için spor yapmaya pek de sıcak bakmıyor.

Zayıflamak için spor yapın

Spor Yapmadan Kilo Verebilir miyim?

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için spor muhteşem bir yardımcıdır. Kilo verme sürecinde spor yapmanızın faydaları saymakla bitmez ama bu durumu gerçekleştiremeyecek durumdaysanız yine de umutsuzluğa kapılmayın. Disiplinli bir şekilde yaşamınıza hareket katarak ve beslenmenize azami derecede dikkat ederek yine de kilo vermeniz mümkün.

 Beslenme ve Spor Kalp Hastalıkları Riski ve Yaşlılığı Nasıl Etkiler?

Spor Yapmadan Kilo Vermek İçin İpuçları


Spor yapmadan kilo vermek için yazımızın devamında yer alan püf noktalarını inceleyin ve uygulayabildiğiniz tüm önerileri yaşamınıza adapte edin.


Yaşam Stilinizi Gözden Geçirin


Beslenmemizi, uyku düzenimizi düzenleyerek ve hayatımızda küçük değişiklikler yaparak spor yapmadan kilo vermeyi başarabiliriz. Burada asıl amaç spor yapamasak da hayatımızdaki fiziksel aktiviteleri arttırmaktır. Örneğin her zaman gittiğimiz yoldan değil 1 sokak uzaktaki yoldan gidebiliriz işe giderken veya 5 kat merdiven çıkmayın ama bir iki kat altta inip merdiven çıkabilirsiniz.

diyet yapmadan kilo vermek mumkun mudur

Yediklerinize Daha Çok Dikkat Edin

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek sizin elinizde bunun için yapmanız gereken şeylerin başında porsiyonları azaltmak geliyor.. Her zaman yediğinizden biraz daha az yiyin. Porsiyonları azaltıp doyup doymadığınıza bakın kendinizi test edin.

Akşam yatmadan 3-4 saat önce yemek yemeyi bırakın. En büyük yapılan hatalardan biri de bu. Çünkü vücut en çok yağı gece uykuda yakıyor. Eğer yatmadan bir süre önce yemek yemeyi kesip uyursanız vücudunuz hormonel açıdan kilo vermeye hazır oluyor ve tüm gece kalori harcayıp yağ yakıyor. Ancak yatmadan öncesinde yemek yerseniz o zaman rezervleri kullanıyor.

Metabolizmayı hızlandıracak gıdaları tüketin. Örneğin yoğurt yiyin. Yeşil çay için.

Sabahları limonlu su (alkali su) için. Sabahları uyandığınızda yarım su bardağına bir limonu sıkın ve kahvaltıdan önce bunu için. Bunun maydonuzlu versiyonu vs bir çok versiyonu da var ama sabah saatlerinde en makulü bence limonlu su. Bu alkali su almanıza metabolizmanızı hızlandırmanıza sebep olacaktır.

 Her Gün Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Kilo vermek için egzersiz yapın

Ufak yürüyüşler ufak egzersizler yapın. Ofis çalışanları için sık sık masanızdan kalkıp yürüyün. Birçoğumuz işe dalıyoruz saatlerce masa başında kalakalıyoruz. Hareketsizlik de fiziksel olarak zarar verdiği gibi metabolizmamızında canına okuyor. Örneğin akıllı bir bileklik veya telefonunuzun hatırlatıcısını kullanarak her 45 dakika da bir ayağa kalk ve yürü şeklinde bir uyarı mesajı gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sizin hatırlamanızda yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..