Kilo VermekZayıflama

Spor yapmadan kilo vermek mümkün mü?

Özellikle çalışan insanların hep sorduğu bir soru bu.. Spor yapmadan kilo verebilir miyim? Tüm gün çalışıyorum, eve zaten yorgun geliyorum. Spor yapmaya vaktim (halim) kalmıyor. Sabah zeytini 5 yerine 1 tane yesem şunu yapsam bunu yapsam vs. vs. kilo verebilirmiyim?

Zayıflamak için spor yapın
Zayıflamak için spor yapın

Spor Yapmadan Kilo Verebilir miyim?

Aslında sorunun cevabı spor yapmadanda kilo verilebilir evet.. Ancak spor yaparak daha güzel kilo verilir. Spor yapmak kas kütlenizi arttırır, verdiğiniz kiloların çoğu yağdan olur. 3 ay diyet yaptım 5 kilo verdim sonra 1 ayda 6 kilo geriye aldım demezsiniz. Çünkü kiloları kastan değil yağdan vermişsinizdir. Neyse burada konumuz spor yapmadan kilo vermek 🙂

Beslenmemizi uyku düzenimizi düzenleyerek, hayatımızda küçük değişiklikler yaparak bunu başarabiliriz. Örneğin her zaman gittiğimiz yoldan değil 1 sokak uzaktaki yoldan gidebiliriz işe giderken.. Veya 5 kat merdiven çıkmayın ama bir iki kat altta inip merdiven çıkabilirsiniz.

Porsiyonları azaltmak.. Her zaman yediğinizden biraz daha az yiyin. Porsiyonları azaltıp doyup doymadığınıza bakın kendinizi test edin.

Spor yapmadan kilo vermek

Akşam yatmadan 3-4 saat önce yemek yemeyi bırakın. En büyük yapılan hatalardan biri de bu. Çünkü vücut en çok yağı gece uykuda yakıyor. Eğer yatmadan bir süre önce yemek yemeyi kesip uyursanız vücudunuz hormonel açıdan kilo vermeye hazır oluyor ve tüm gece kalori harcayıp yağ yakıyor. Ancak yatmadan öncesinde yemek yerseniz o zaman rezervleri kullanıyor.

Metabolizmayı hızlandıracak gıdaları tüketin. Örneğin yoğurt yiyin. Yeşil çay için.

Sabahları limonlu su (alkali su) için. Sabahları uyandığınızda yarım su bardağına bir limonu sıkın ve kahvaltıdan önce bunu için. Bunun maydonuzlu versiyonu vs bir çok versiyonu da var ama sabah saatlerinde en makulü bence limonlu su. Bu alkali su almanıza metabolizmanızı hızlandırmanıza sebep olacaktır.

Kilo vermek için egzersiz yapın
Kilo vermek için egzersiz yapın

Ufak yürüyüşler ufak egzersizler yapın. Ofis çalışanları için sık sık masanızdan kalkıp yürüyün. Birçoğumuz işe dalıyoruz saatlerce masa başında kalakalıyoruz. Hareketsizlik de fiziksel olarak zarar verdiği gibi metabolizmamızında canına okuyor. Örneğin akıllı bir bileklik veya telefonunuzun hatırlatıcısını kullanarak her 45 dakika da bir ayağa kalk ve yürü şeklinde bir uyarı mesajı gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sizin hatırlamanızda yardımcı olacaktır.

https://dengelibeslenmek.com/kategori/kilo-vermek/ bağlantısından zayıflama, kilo verme ve spor yapmak ile ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme yazılımınızı kapatın.