SağlıkKilo Vermek
Trend

Soğuk Lipoliz Nedir? Soğuk Lipoliz Zayıflatırmı?

Soğuk Lipoliz Nedir? Soğuk Lipoliz Zararlı mı?

Meraklısına ve öğrenmek isteyenlere hemen söyleyeyim, soğuk lipoliz bir ameliyat değildir. Soğuk lipoliz ameliyatsız bir uygulamadır. Bölgesel yağlanmalara kalıcı olarak çözüm sunar ve ortadan kalkan yağlar bir daha kendini tekrarlamaz. Son zamanlarda son derece popüler olan soğuk lipoliz, insanlar hakkında şüphe ve merak uyandırmaktadır.. Biz de sizler için soğuk lipoliz ile alakalı bilgileri derledik.

 Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Soğuk Lipoliz Nedir?

Yağ hücrelerine nüfuz ederek onları soğutur. Kristalize ederek dondurur ve bu kristalleşen donmuş yağlar doğal yollar kullanılarak dışarı atılır. Bölgesel olarak yağ aldırma işlemi olan soğuk lipoliz, ameliyat gerektirmez ve tamamen yağ aldırma, zayıflama uygulamasıdır. Temel anlamda soğuk lipoliz budur.

Soğuk lipoliz ile incelin

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

İlk önce randevu almanız gerekir. Randevuya gittiğinizde doktor sizi genel bir muayeneye alır. Daha sonra uygulamadan önce yağ oranını, uygulanacak bölgeyi ve kullanılacak seviyeyi belirler. Yaptığı muayeneye göre belirlediği aktivatörleri kullanarak tespit edilen bölgelere koruyucu katmanlar serdikten sonra soğutmaya başlar. Koruyucu katmanlar işlem sırasında dokuları korur ve herhangi bir zararı önler. Aplikatörler yağ hücrelerini -8 dereceye gelecek seviyede soğutup dondurur. Donan ve kristalize yağ hücreleri sindirim sistemi tarafından yavaş yavaş vücuttan dışarı atılır. Bel, kol, bacaklar, kalça ve göbek gibi pek çok yağ biriktiren bölge için uygulanır. Seansların süresi dondurulacak yağ bölgelerine göre değişmektedir. Ancak genel olarak bu işlem 1 saat civarı sürmektedir. Etkisinin görülmesi ise 5 ile 10 hafta arasında değişmektedir.

 Sporun Fazlası Zararlı Mı?

Soğuk lipoliz ile nasıl zayıflanılır

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Yararları Nelerdir?

Bu uygulama oldukça rahat bir uygulamadır. Uygulama sırasında herhangi bir acı veya ağrı olmaz. Uygulama bittikten sonra da kişi herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Uygulamayı bitirdikten sonra kaybolan yağlar tekrar yerine gelmez. Bu yağlar vücuttan atılır. Şişme, kızarma, mide bulantısı, kaşıntı veya ödem gibi herhangi bir yan etki yaratmaz. Çok pratik ve hızlıdır. Hastanede yatmazsınız tek günde hatta saatler içerisinde biter ve ayakta girip ayakta çıkarsınız. Bireyin herhangi kritik bir rahatsızlığınız yok ise tüm kişiler için uygulanabilir. Ameliyat tarzı bir uygulama olmadığından dolayı kişi sosyal hayatına kaldığı yerden devam eder.

 Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu

Soğuk lipoliz zararlı mı

Soğuk Lipoliz Uygulaması Güvenli Midir?

Bu uygulama son teknoloji bir aletle uygulanır. 8 adet sensörü vardır ve bu sensörler uygulama sırasında tam hakimiyet sağlar. Uygulamalar esnasında herhangi bir zarar meydana gelmediği gibi kayıtlara geçmiş bir yan etkisi veya zararı da yoktur. Soğuk lipoliz uygulaması yağ hücrelerini donduruğu dışarı atılmasına yardımcı olduğundan, diğer işlemler gibi yağ hücrelerini küçültme yapmadığı için yeniden yağ hücreleri oluşmazlar. Bu sebeple bu işlem kalıcıdır. Daha sonradan siz tekrar yağlanıp kilo alırsanız o zaman tekrar yerine gelir. Bu yüzden zayıflama ve yağlardan kurtulma adına geliştirilmiş en sağlıklı ve en iyi sonuç veren uygulamadır.

Araştırmalara göre soğuk lipoliz sağlıklı bir yöntem olarak görünmesine karşın cihaz ve doktor eşliğinde yapıldığından dolayı insanların kafasında soru işaretleri bırakıyor. Eğer sizde de soru işaretleri oluştu ise zayıflamak için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Diyetler kategorisindeki yazılarımızı okuyarak size uygun bir diyet ile vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..