Diyet ListeleriKilo Vermek
Trend

Sirkadiyen Ritim Nedir? Sirkadiyen Diyet ile Zayıflanılır mı?

Sirkadiyen Ritim ile Kilo Verme

Sirkadiyen Ritim Nedir?

Organizmanın biyolojik saati manasına gelen sirkadiyan ritim; vücut işlev ve fonksiyonlarının düzenli olarak işleyişini ifade eden uyku uyanıklık döngüsü, kalp hızı, kan basını oranı, vücut sıcaklığı düzeyi, hormon salınımı süreci, metobolik aktiviteler, kişisel performans ve psikolojik duygu geçiş durum değişiklikleri sirkadiyen değişikliklerinin ve fonksiyonlarının bir parçası haline gelmiştir.

Sirkadiyen ritimin faydalarını sıralayacak olursak;

-Enerjiyi düşürmesi
-yağ yakışını yavaşlatması
-İştah kontrolsüzlüklerine yol açması, negatif etkilere ve huysuzluklara sebebiyet vermesi kilo alımına ve artan ölçekte yağ alım seviye hacmini yükseltmektedir.

Sirkadiyen ritim ile zayıflayanların doğru uyku düzenini oturttuktan sonra etkili bir zayıflama sürecine girdikleri, diyetisyen gözetimi alında belirli saatlerde belli yiyecekleri yiyerek biyolojik saatlerine göre uyku ve beslenme planı yaptıkları son derece etkili ve gözlenen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Başarılı Diyet Yöntemleri Nelerdir?

Sirkadiyen ritim

Sirkadiyen ritim ve zayıflama yöntemi

– Su alımına devam edilmesinin süreklilik kazandırılmasını sağlar.

– Akşam yemeklerinin rutin bir şekilde 18.00’da değil de daha geç saatlere sarkabilir. Uyku ritim bozukluğu olan kişilerin 19.00-20.00’e kadar yemek yiyebileceğinin mümkün olabileceğini gösterir.

– Atıştırmalıklara son vererek etkin bir şekilde zararlı yiyeceklerden kurtulmanın daha öngörülebilir ve faydalı bir zayıflama içeriği oluşturabilir. Cips, çerez gibi atıştırmalıkların bırakılarak, tarçınlı, muskatlı yoğurt tariflerine geçilmesi gerekir. İlla cips yenecekse kontrollü ve az bir şekilde yoğurt karışımı dip soslarla tüketiminin sağlanmasına öncelik tanınması gerektiğidir.

 Basen Bölgesindeki Yağlar Nasıl Erir?

– Stres yönetimi ile başa çıkmak için en çok dikkat edilmesi gerekenlerin başındadır. Vücudun bedenen ve ruhsal olarak stres yönetiminden uzak tutulması yapılabilecek en doğru ve gerekli yöntemlerden sayılmıştır. Hobi edinmenin ve aktivite planı yapmanın son derece doğru bir davranmış olduğunun bilincine varılması gerektiğinin uzmanlarca hatırlatılmış olmasının akıllardan çıkmaması gerektiği asla unutulmamalıdır.

– Ortamın ışıksız ve karanlık olması en az 7 saat uyku uyunması da Sirkadiyan Ritmi ve zayıflama teknikleri için son derece önemlidir.

Sirkadiyen ritmi ve zayıflama yöntemi kişinin önce biliş düzeyine sonra, bedenine ve metabolizmasına hitap eden biyolojik saatin kontrol altına alınması ile süreç başlar.

Aynı zamanda kilo verme ve yağ yakıcı özelliği olan beslenme planının doğru ve programlanmış aracı ile kontrol altına alınması faaliyet alanı süreçlerini kapsamaktadır.

 Kadınlar Erkeklerden Daha Hızlı mı Kilo Veriyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..