Sağlık

Sigaranın Bilimsel Faydaları

Sigara yararlı mı? Sigara zararlı mı?

Yaklaşık 14 yaşında başladım sanırım bu illete. Aslında illet de diyorum ama bir yandan da sigaramı çekiyorum.  Çayla da güzel gidiyor meret :) Son zamanlarda bir şey fark ettim. Çok fazla sigara içiyorum. 1 paketten 1.5 pakete çıktım neredeyse. Özellikle işi bilgisayar başında olan insanlar beni iyi anlayacaktır. Zamanla bir bakıyorum paketin dibini görmüşüm. Nasıl içmişim ne zaman içmişim hiç farkında değilim. Sigaranın zararları saymakla bitmez.  Son dönemlerde özellikle sabah kalktığımda ağzımdaki iğrenç tat ve sabahları nefes darlığı gerçekten kendisini göstermeye başladı. Bugün bir arkadaşta elektronik sigara gördüm onuda deneyince buradan yazacağım :) Sigaranın zararını biliyoruz dedik . Peki ya faydası var mı bu illetin ?  Sigaranın bilimsel faydalarını sizler için araştırdım.

 Herbalife Zararlı mı?

Sigaranın Bilimsel Faydaları

1- Ülseratif Kolit Hastalığı
Yapılan araştırmalarda bir kalın bağırsak hastalığı olan ülseratif kolit hastağı sigara içen kişilerde daha az görüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ülseratif kolit kalın bağırsakların iç yüzeyine yerleşen bir tür enflamasyon hastalığıdır.

Ülseratif Kolit

2- Parkinson Hastalığı
Genelde yaşlılarda görülen Parkinson hastalığı , günümüzde Alzheimer dan sonra bu yaş grubunda en sık görülen hastalıktır. Yapılan bilimsel çalışmalarda Sigara içen kişilerin , sigara içmeyen kişilere göre parkinson hastalığına yakalanma oranı %40 daha azdır.

Sigorta Parkinsona iyi gelir

3- Zeka ve Yetenek Gelişimi
Labaratuvarlar hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde, nikotin verilen hayvanların verilmeyen hayvanlara göre daha yetenekli ve çok daha çabuk öğrenebilme yetisi kanıtlanmıştır.

Sigara zekayı geliştirir
Sigara zekayı geliştirir

4- Konsantrasyon
İnsanlar üzerinde yapılan deneylerde, sigara içen kişilerin herhangi bir iş yaparken , sigara içmeyen kişilere göre konsantrasyonunun daha yüksek olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 Pan Hastalığı Nedenleri

Gördüğünüz gibi sigaranın faydalarını say say bitiremedik. Araştıra araştıra 4 tane çıktı. İşin en enterasan kısmı da ne biliyor musunuz ? Araştırırken fark ettim. Google üzerinde ” sigaranın zararları ” nı aratınca 408.000 sonuç çıkarken. ” Sigaranın Bilimsel Faydaları ” nı aratınca 786.000 sonuç çıkıyor. Gerçekten trajikomik.
Velhasıl kelam belki Parkinson olacak yaşa kadar yaşamayacaksınız. Bağırsaklarınızda Ülseratif kolit hastalığı olmayacak ama akciğeriniz sönecek. Evet belki konsantrasyonunuz olacak lakin belli sürelerde sigara içme isteğiniz olacağı için zaman kaybedeceksiniz. Sigara içmemeyi erken ölmemek için değil, sağlıklı yaşamak için tercih etmeliyiz. Ölümün nereden geleceği ve ne zaman kapıyı çalacağını kimse bilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..