Kilo VermekZayıflama
Trend

Sarımsak Çayı İle Zayıflama

Sarımsak çayı ile 3 ayda 24 kilo verme

Sarımsak hem insan sağlığı açısından hem de zayıflama açısından oldukça başarılı bir besindir. Zayıflamaya yardımcı olan sarımsak çayı bulunmaktadır. Hemen herkesin evinde muhakkak sarımsak bulunmaktadır. Bu besin sağlığa faydalı olmasının yanında zayıflamaya da yardımcıdır. Sarımsak elde tutulurken bile kötü bir koku bırakmaktadır. Fakat yutularak ya da çayı hazırlanarak zayıflamaya oldukça yardımcıdır. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız sarımsak ile bunu başarabilirsiniz. Alternatif tıpta çok fazla kullanılan sarımsak antibiyotik etkisi göstermektedir ve kan basıncı ile kolesterolü dengelemektedir.

 Antioksidan Sistemi Nedir?

Sarımsak çayı tarifi

Sarımsaklı Çay Yapımı

Zencefil köklerinden 4 tanesini rendeleyin.
Bu rendenin üzerine 4-5 sarımsak ezerek kaynatın.
Karışım soğuduktan sonra bal ya da limon ile tüketebilirsiniz.
Diğer sarımsaklı çay tarifi ise şöyledir;
Orta büyüklükteki bir cezve içerisine rendelenmiş taze ya da kuru zencefil konulur
Kaynama işlemi gerçekleştikten sonra 3 diş sarımsak ezilir.
Dövülen sarımsakları zencefil içerisine atarak bir on dakika kaynatın
Demleme işlemi gerçekleştikten sonra çayınızı limon ile tüketebilirsiniz.

Ceviz Perdesi Çayı Ve Faydaları 

Sarımsak çayını nasıl tüketmeliyim?

Sarımsak çayını tüketirken içerisine şeker atmamalısınız. Bunun yerine bal kullanabilirsiniz. Sarımsak çayını sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere tüketmelisiniz. Sarımsak çayını karnınız çok aç olduğunda ya da çok tok olduğunuzda tüketmemeniz gerekmektedir. Zayıflama yöntemlerinde besinler tek başına etkili değildir. Buna sarımsak çayı da dahildir. Sarımsak çayı tüketirken mutlaka sporda yapmanız gerekmektedir.
Sarımsağın kış aylarında hastalıklardan koruma özelliği bulunmaktadır. Eğer günde üç defa tüketilirse vücudun gereksinimi olan c vitamini ihtiyacını karşılar. Sarımsak çayını emzirme döneminde olan annelerin tüketmesi doğru değildir.

Sarımsak çayı faydaları

Sarımsak çayının faydaları

Gerçekten zayıflamak istiyorsanız ve verdiğiniz kiloları da tekrar almak istemiyorsanız sarımsak kurtarıcınız olacaktır. Sarımsak çeşitli hastalıklara şifa olmasının yanında iştahı da bastırmaktadır. Sarımsak tükettiğiniz zaman uzun süreler kendinizi tok hissedersiniz. Bu şekilde aşırı yemek yemekten kurtulmuş olursunuz. Bunların yanında sarımsak metabolizmayı hızlandırmakta ve yağ yakımını artırmaktadır. Sarımsağı turşu yaparak da zayıflayabilirsiniz. Bu tarif ile 3 ay gibi kısa bir sürede 24 kilo verebilirsiniz. Sarımsak turşusunu yemeklerden önce bir yemek kaşığı kadar tüketmeniz gerekmektedir.

Sarımsak çayı ile birlikte yoğurt kürü de yapmanızı öneririm. Yoğurt kürü tarifimize https://dengelibeslenmek.com/zayiflatan-yogurt-kuru/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..