Sağlıklı Beslenme

Sağlığınız İçin Tehlikeli Olan Gıdalar

Yememeniz gereken gıdalar nelerdir?

Sağlığınız için yememeniz gerekenler ne? Sağlıklı yaşam için tehlikeli olan gıdalar var. Önemli olan ise kişinin tüketim konusunda uzak durması. Sizi sağlıklı yaşamdan uzaklaştıran gıdalar hangisi? Sağlığınız için yememeniz gerekenler tehlikeli olan gıdalar hangileri? İşte sizin için dikkat etmeniz gereken birkaç örnek. Uzak durmanız halinde, beslenme konusunda çok daha doğru hareket etmiş olacaksınız.

 40 yaşından sonra nasıl beslenmek gerekiyor?

Hormonlu Gıdalar

Yaşanan teknolojik gelişmeler, besin üretimi konusunda da geçmişten günümüze çığır açtı. Bu durum aslında direkt olarak akıllara hormonlu gıda tüketiminin ne kadar problem olduğunu da ortaya çıkardı. Hormonlu gıdalar, artık belki de siz hiç anlamadan masanıza geliyor. Bu sebeple en önemlisi, zararlı gıda tüketimi konusunda hormondan uzak durmak. Önüne geçmek için her meyve ve sebzenin aslında mevsiminde tüketilmesine özen göstermek bir çözüm olabilir. Bunun dışında üretimini kendiniz yapmak çok daha avantajlı bir sonuç olacaktır. Buna fırsat olmaması durumunda ise en azından nerden alındığını bilerek hareket etmek, sağlıklı yaşam için olmazsa olmazlardan biri.

Hormonlu gıdalardan uzak durmanız, sağlığınız için ilk sırada geliyor.

hormonlu gıdalar

 Patates Kızartması Sağlıklı Mı?

GDO’lu Gıdalar

Geçtiğimiz yıllarda sıkça duyduğumuz, şimdilerde ise sanki hayatımızın bir parçası olmuş ve önemsemediğimiz bir kavram: GDO ne anlama geliyor? Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar olarak açıklanabilecek olan bu kavram, sağlığı ilk sırada tehlikeye sokanlar arasında. Bunun içerisine elbette sadece meyve ve sebze girmiyor. Genetiği değiştirilmiş olan tavuklar, et ürünleri dendiğinde durum çok daha geniş bir yelpazeden bakılması gereken bir sorun olarak görülüyor. GDO’lu ürünler konusunda seçici olmadan, kişinin herhangi bir zamanda tüketimi gerçekleştirmesi, sağlıksız bir gıda tüketiminin olması demek. Bunun önüne geçmek için alınan ürünlerde kontroller yapmak önemli. Teknolojik gelişmelerin önemli bir sonucu olduğundan aslında sağlığınız ile alakalı atacağınız en önemli adım bunu göz önünde bulundurmak. Her zaman sizin için en iyisi olacak bir çözüm bulmak açısından, bu gıdalardan da uzak durmak önemli.

gdo'lu besinler

 

Yağlı Yiyecekler

Yağ, başlı başına sağlıksız yaşam göstergesi. Bunun için sizin tüketecek olduğunuz sağlıklı bir karnabahar için se siz kızartmayı tercih ediyorsanız, orada ki sağlıklı yaşam anlayışına bir dur demek gerekiyor.  Sebebi ise yağlı olan gıdaların hem sindiriminin zor olması hem de tüketim açısından sağlıklı olan gıdanın bir anda sağlıksız bir gıdaya dönüştürülmüş olması akıllara geliyor. Önüne geçmek için yapılması gereken ise mutlaka kişinin bu yağlı gıdalardan uzak durması.

 Dengeli ve Düzenli Beslenmenin Faydaları

Tuz Yiyecekler

Kalp sağlığınızı hiçe sayarak beslenme düzeninizi oluşturmak istemeniz halinde, bol tuzlu yemenizde bir sakınca yok. Ancak sizin de sağlıklı, uzun bir ömür istiyor olduğunuz varsayıldığında, tuzdan uzak durmanız gerekiyor. Normal tuz miktarı için bir ölçüde sorun yaşanmaz denebilir. Ancak çok fazla tuz tüketiminin sağlıklı yaşam için sorun teşkil ettiğini bilerek, ona göre hareket etmeniz önerilir. Kendinizi daha iyi hissetmek, sağlıklı olmak açısından tuz kullanımı konusunda kendinizi sınırlandırmanız son derece önemlidir.

beyaz ekmek sağlığa zararlıdır

 Ketojenik Diyet Listeleri

Beyaz Ekmek

Ekmek söz konusu olduğunda, sağlıklı ekmek hangisi sorusunun yanıtı tam buğday oluyor. Günümüzde beyaz ekmek tüketiminin pek çok ülkede azaldığı biliniyor. Sizin de sağlıklı gıdalar tüketmek istiyorum demeniz halinde, ilk olarak hayatınızdan çıkarmanız gereken gıdalar arasında beyaz ekmek. Sağlıksız olduğundan, mutlaka siz de bu tüketimi azaltabilir ya da tamamen hayatınızdan çıkarmak üzere bir adım atabilirsiniz. Çok daha sağlıklı tüketim, gıdaların sağlıklı olması dışında sağlıklı beslenme alışkanlığı konusunda da bir şeyler yapmış olacaksınız.

Yememeniz gereken gıdalar konusunda verilen örnekleri göz önünde bulundurarak, sağlıklı olmak adına önleminizi alın.

 Şeker Hastalığında Çözüm Sağlıklı Beslenmek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..