Kilo Vermek

Sadece Şekeri Keserek Kilo Verilir mi?

Şekeri bırakın kilo verin!

Sadece şekeri kesmek ne anlama geliyor? Sadece şeker denen şey aslında çok büyük bir alanı mı ifade ediyor? Öncelikle bilmeniz gereken sadece şekeri keserek kilo verilir mi sorusunun yanıtının kişiye göre değişeceği. Sebebi ise yaş, kilo, boy, beslenme alışkanları ve bunun dışında kişinin herhangi bir hastalığı olup olmaması gibi durumlar direkt olarak kilo verme konusunda etkili olur. Şekeri keserek kişinin kilo vermesi olağan. Vücutta en zor yakılan şeydir. Ancak bunun dışında diğer kriterler konusunda eksik olması, desteklenmiyor olması gibi hususlarda da ne yazık ki sadece şekeri keserek kilo vermek mümkün olmayabilir. Tamamen etkili bir sonuç almak açısından doğru hareket ederek ona göre sonuç almak önemlidir.

Sadece Şekeri Keserek Kilo Verilir mi?

Şekerden Kasıt Nedir?

Sadece şekeri kesmek… Elbette bununla ne anlatılmak istendiği önemlidir. Elbette şekerden kasıt aslında yapay olan, rafine şekerlerin tamamıdır. Bu son derece geniş bir anlam ifade eder. Yani doğal olmayan her türlü şekerden uzak durmak gerekir. Bunların arasında beyaz ekmek ve paketli gıdaların tamamı var. Yani aslında kişinin hayatından şekeri çıkarması, direkt olarak pek çok şeyi de çıkarması demek. Ancak sonucunda son derece sağlıklı bir hayat da adım atmış olacak.

  • Paketli gıdaların tamamı
  • Beyaz un
  • Çikolata
  • Doğal olmayan bal
  • Dondurma

Ve buna benzer her şey! Elbette hayatımızdan şekeri nasıl çıkarırız sorusuna göre hareket etmeniz durumunda, biraz daha bu konuda bilinçli olabilirsiniz. Ancak bunun dışında bir anda tüm bunların olması mümkün olmayacaktır. Sizin kilo vermek istiyor olmanız durumunda, çok kilolu olmanız halinde sadece şeker ile sonuç almanız da mümkün değil. Ayrıca kişinin enerjik olması açısından şekere de ihtiyaç duyduğunuz bilmelisiniz. Bunun mutlaka karşılanması gerekiyor. Bu sebeple kişinin şekerden uzak durması konusunda bilinçli şekilde hareket edilmiyor olduğunu varsayarsak, sonuç alınmayabilir. Kendinizi iyi hissetmek açısından profesyonel bir şekilde şekerden uzaklaşarak, direkt olarak kilo verme mümkün olabilir.

 Şeker Hastalığında Çözüm Sağlıklı Beslenmek mi?

Hangi şekeri tükeymeliyim?

Doğal Şeker Tüketmek

Peki, kişi şeker ihtiyacını nasıl karşılayacak? Tıpkı su, protein gibi gıdalarda olduğu gibi vücudun aslında karbonhidrata da ihtiyacı vardır. Şekerin doğal meyve ve sebzelerden, baldan alınması gibi bir durum da söz konusu. Yani kişinin mutlaka doğal şeker ile ihtiyacını karşılıyor olması gerekiyor. Aksi halde kendisini yorgun hissetmesi, enerjisinin olması, sürekli olarak tatlı şeylere ihtiyaç duyma gibi bir durum söz konusu 0olabilir. Doğal şekerlerin tüketiminin sağlanması ile bu durumdan uzaklaşmak mümkün olacaktır. Doğal şeker tüketmek konusunda kararlı olmanız durumunda bu alanda özel olarak üretim yapılan dondurmalar ve buna benzer gıdalardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede ilk etapta şekersiz hayatınızın daha kolay geçmesi de sağlanmış olacaktır. Göz önünde bulundurmanız halinde, sorunsuz bir şekilde kilo vermek adına gerekeni de yapacaksınız.

Sağlıklı Beslenme Programı

Şekerin vücuda alınmıyor olması durumunda, ihtiyaç duyulan şekerin karşılanması açısından mutlaka sağlıklı bir beslenme programının uygulanması gerekiyor. Bunun oluşturulması için uzman desteği de alınabilir. Gerek uzman desteği gerekse kişinin doğru hareket ederek, doğal şekerlerden yana seçimini yapması son derece önemlidir. Siz de bu alanda uzman kontrolüne göre davranarak, en iyi sonucu alabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kilo vermenin yanı sıra, ihtiyacınız olan besin ve mineralleri alarak kilo vermeniz mümkün olacaktır. Beslenme programınızın oluşturulmasını sağlayarak, düzenli bir şekilde hangi besinleri tükettiğiniz konusunda doğru seçimler yaparak ona göre hareket etmek en iyisi olacaktır. Sağlıklı beslenme programı ile siz de kilo verebilirsiniz.

 Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Programları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..