Diyet ListeleriKaratay Diyeti

Ramazanda Karatay Diyeti Nasıl Yapılır

Karatay Ramazan diyeti listesi

Karatay diyetinin en önemli noktası yenilen besinlerin insanı uzun süre tok tutması ve öğünler arasında 4-5 saat boşluk bulunmasıdır. Normal zamanlarda yani ramazan dışındaki aylarda Karatay diyeti günde en az iki en çok üç öğünün olmasıdır. Ancak ramazanda oruç tutan bir insanın özellikle üç öğün kuralına uyması mümkün değildir. Makul olan ve önerilen iki öğün şeklinde beslenmektir.

İftarda ve sahurda yemek şeklinde ramazan normal bir aydaki gibi sürdürülebilir. Daha çok zayıflama etkisi görmek isteyenler öğünlerini ikiye düşürmelidir. Bu öğünler Karatay diyetine uygun olarak geçirilirse hiç sıkıntı olmadan kilo verimi devam edecektir. Peki, bu öğünler nasıl olmalıdır?

Oruç tutarken ne yemeli

Karatay Ramazan Diyeti Listesi

Sahurda Ne Yemeli?

Karatay diyeti yapanların bileceği üzere, bu diyet şeklinde daha doğrusu beslenme şeklinde Canan Karatay ekmeği, simit ve poğaçayı, böreği, çöreği yani içinde glüten barındıran tüm unlu besinleri yasaklamaktadır. Bu nedenle sahur yapılırken pide dahil tüm ekmek türleri akıldan çıkarılarak diğer on bir aydan birinde kahvaltı yaparmışçasına sahur yapılmalıdır.

Klasik bir Karatay kahvaltı tabağı yani istenilen miktarda yumurta, peynir, zeytin, domates, salata, yeşilbiber gibi yeşillik ve en önemlisi kavrulmamış ceviz, fındık, badem, fıstık gibi kuruyemiş hazırlanıp sahurda bunlar tüketilmelidir. Ufak bir kaçamak yapılmak istenirse yani pidesiz ramazan olmaz mantığıyla pide tüketmek isteyenler, önerildiği gibi, bol tereyağıyla bir parça, bir avuç içi büyüklüğünde, pide tüketebilirler.

 1200 Kalorilik Diyet İle Kilo Verin

İftarda Ne Yemeli?

İftar ise iki öğün beslenenlerin akşam yemeği bazında düşünülmelidir. Sahurda olduğu gibi unlu mamuller yasaktır. Pide istisnası ise öğünlerden sadece birinde uygulanmalıdır. Bir Karatay akşam menüsünde doğal ve sağlıklı olan her şey vardır. Kızartma, çok pişirme, fazla kavurma olmadan kısık ateşte daha az pişmiş besinler tüketilmelidir. Bunlara dikkat edildikten sonra her türlü yemek yapılabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de su içimidir. Gün içinde su içilemeyeceği için vücudun alması gereken su miktarı iftar ile sahur arasında tamamlanmalıdır. Ayrıca bu iki öğün arasında herhangi bir şey tüketilmemeli ve iftardan sonra bir yarım saat kadar yürümeye özen gösterilmelidir. Tatlı özellikle tulumba iftarda da sahurda da kesinlikle tüketilmemelidir.
diyetlerin listeleri bağlantısından zayıflama, kilo verme ve spor yapmak ile ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

 Ketojenik Diyet Listeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..