Sağlık

Prostatı Düşüren Yiyecekler

Prostat Nedir ve Prostat Düşürüen Yiyecekler Nelerdir

Prostat bütün erkeklerde mesane ve penis arasında bulunan kayısı büyüklüğü yapısında olan bir bezdir. Erkeklerde üreme sisteminin düzgün çalışabilmesi için bu bez büyük önem taşımaktadır. 18 ile 20 gr olan bu bez spermleri canlı tutar. Prostat büyümesi meydana geldiğinde kişide ciddi şikayetler oluşabilir. Bunlar; Sık sık tuvalete gitme, gece tuvalet isteği, idrar kaçırma, kesik kesik idrar yapma vb. şikayetlerdir. Bazı erkeklerde 50’ li yaşlardan sonra bazılarında ise daha genç yaşta olmak üzere kişinin bünyesine göredir. İçeriğimizde prostat kanserine ne iyi gelir, prostat kanserinin sebepleri, prostat nasıl tedavi edilir konularından bahsedeceğiz.

 Siroz Hastalığı Nedenleri 
prostata iyi gelen yiyecekler

Prostat Nasıl Tedavi Edilir?

İyi huylu ve kötü kötü huylu olarak iki çeşit prostat vardır. İyi huylu olan prostat ilaçlarla tedavi edilebilir. Kötü huylu prostat büyümesi fark edilmediğinde kansere dönüşür. Kanser teşhisi için PSA testleri ultrasonografi ve prostat laiyopsisi kesin belirleyici olarak görülmüştür.

Prostat Kanserinin Sebepleri

Kişinin soyunda prostat kanserine yakalanmış olan varsa birincil faktör soydaki genlerden oluşur. Yaş ve aşırı kilo ikincil faktör olarak yer almaktadır.

 Süper dişi sendromu nedir? Nasıl tedavi edilir? 
Prostat bitkisel tedavi

Prostatı Düşüren Yiyecekler ve Vitaminler

Prostatta A ve D vitaminleri kansere karşı savaşmaktadır. Tüketilen gıdaların besin ve vitamin değerleri hastalık üzerinde etki bırakır.

Domateste bulunan likopen antioksidan görevi yapmaktadır. Günde 50 gr tüketilmesi gerekir. Düzenli tüketildiği zaman kansere yakalanma riskini % 53 civarı düşürür. Birçok hastalıkta kullanılan zerdeçal prostat kanserinin önlenmesinde bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Antioksidan kaynağı olan narın içeriğinde C, B1, B2 vitaminleri bulunur. Prostat kanserinde mutlaka tüketilmesi gereken gıdadır.

Tüketildiği zaman vücutta inanılmaz etkiler yaratan yeşil çay antioksidan deposudur. A, C, E prostat kanserinin önlenmesinde oldukça faydalıdır.

Kabak çekirdeğinin içeriğindeki E vitamini anti kanser özelliği taşımaktadır. Vücuttaki kanser türlerinin yok olmasında büyük etkiye sahiptir.

Gövdesi yüksek yakıcı tüylerle kaplı köyü yeşil yapraklı uzun saplı olan ısırgan otu kurutulup çayı demlendiği zaman yemeklerden sonra tüketilmelidir. Isırgan otu sağlık açısından faydalı olup içeriğindeki A, B, K vitaminleri ile prostat kanserini durdurmakta başarılı olmuştur.

Çiçekleri pembe ve kırmızı renkli olan yakı otu yaprakları ve kökleri ile kullanılmaktadır. Asıl vitamin yaprakları ve köklerindedir. Prostat büyümesini önleyici etkiye sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..