Kilo Vermek

Ödem Atma Detoksu Nedir ?

Ödem Atma Detoksu Nasıl Yapılır?

Ödem atma detoksu vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırırken en büyük yardımcılarınızdan biridir. Detoks suyu ve ödem atma konuları arasında tatlı bir bağlantı vardır. Sağlıklı bir şekilde hayal ettikleri kiloya ulaşmak isteyenler uyguladıkları diyetlerinin yanında mutlaka detoks yöntemlerini de araştırmalıdır. Evde pratik bir şekilde hazırlanan ve ödem attırma konusunda oldukça faydalı olan detoks suları bu konuda adeta hayat kurtarıcıdır.

Ödem atma detoksunun ne olduğu ve nasıl yapıldığıyla ilgili internette çok sayıda kaynak ve çok sayıda tarif yer almaktadır. Yazımızın ilerleyen kısımlarında etkileri denenmiş ve görülmüş ödem attırıcı detoks suyu tarifleri bulacaksınız.
Fakat önce gelin detoks suyu tariflerinden önce “ödem nedir ?” öncelikle onu bir tanımlayalım. Bu yazımızda ödem nedir, ödem nasıl vücuttan atılır, ödem detoksu nasıl yapılır sorularını yanıtlayacak ve basit detoks tariflerini sizlerle paylaşacağız. Sizin de favori detoks tarifiniz var ise yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Ödem Nedir ?

Halk arasında basitçe vücudun su tutması olarak da bilinebilir. Deri, hücre ve dokular arasındaki normalden daha fazla su bulunması ödeme sebep olur. Şişkinlik, şişlik hissettirebilir. Rahatsız edici bir durumdur.

ödem nedir
Ödem Nedir ?

Belli dönem de belli aralıkla uygun dozlarda yapacağınız sağlıklı detoks suları sayesinde ödemlerden basitçe kurtulabilirsiniz. Ödemden kurtulduğunuzda kendinizi daha sağlıklı , daha fresh ve zinde hissederseniz. Enerjiniz ikiye katlanır, kendinizi daha hafif hissedebilirsiniz.

Ödem Atma Detoksu Nedir ?

Dengeli beslenmenin yanı sıra detoks yapmak da sağlığınıza güç katabilir.Günde en az 2 2,5 litre su içmek en sağlıklısıdır fakat hazırlayacağınız basit detoks tarifleri kilo vermenizi hızlandırır. Detoks suyu vücuttaki toksikleri dışarı kolayca atmanızı sağlar , bunlar yardımcı sulardır. Detoks suyu tarifleri metabolizmanızın hızlanması sağlayabilir. Ödemi atmanızda bu yüzden yardımcı olabilir.

 Kişniş Çayı Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Detoks Suyu Tarifleri

Bu vereceğimiz tarifleri uygulamak için öncelikle kendinize bir detoks matarası ve ya şişesi alın , su içmek en önemli etken demiştik. Şişeye suyunuzu , şişenin iç haznesine de aşağıda vereceğimiz tariflerden birini seçip , iç haznesini o malzemeler ile doldurun. Size en temel ,blender ,robot yani uğraş gerektirmeyen 3 basit tarif vereceğiz .

detoks şişesi
Detoks Şişesi

elma ve tarçınlı detoks suyu
 Elmalı Detoks Suyu

Elmalı detoks suyu derken aslında sadece elmalı su değil . Elmalı ve tarçınlı detoks suyu , dünya üzerinde de kabul görmüş basit detoks su karışımıdır. 1-2 ince dilim elma ve 1 adet çubuk tarçın ile detoks suyunuz hazır. Toz tarçın bu karışımda kullanılmaz çünkü su üzerine çıkarak içimi zorlaştırıp , sevmediğiniz bir içeçek haline dönüştürmüş olur.

 Zero Zayıflama Çayı Nedir?

2-Salatalıklı Limonlu Detoks Suyu

limon detoksu
 Salatalıklı Detoks Suyu

Salata ve limon en iyi yağ yakıcı ve toksinleri vücuttan atmaya yarayan etkin iki besindir. Birleşimi ise oldukça verimlidir. Bu detoks karışımı sayesinde inceltici etkisi ortaya çıkmaktadır. Tarifi ise ;

Yarım Limon (Dilimlenmiş ) , 1 Adet Salatalık (Dilimlenmiş ) , 1-2 Dal Nane Yaprağı

3- Yeşil Çaylı Detoks Suyu

çilekli detoks

İçinizi yaz aylarında serinletecek bu tarif hem C vitamini desteğini sağlayıp hem de şişkinlikten kurtulmanızı sağlar. Yeşil çaylı detoks suyu için gerekli olanlar ise ; 1 poşet yeşil çay ya da bir tatlı kaşığı yeşil çay ,1-2 dilim limon ,2 tane çilek (dilimlenmiş) , 3-4 dilim salatalık, 1 tatlı kaşığı bal.

Evde Detoks Tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..