Sağlıklı Beslenme

Mangalda Muz Tarifi

Mangalda muz sağlıklı mı?

Mangalda muz son günlerde sosyal medyada sık sık karşılaştığımız tatlılardan biri. Elbette herkes sevdiklerine güzel sofralar kurmak, o güzel sofralarda da en güzel en değişik yiyecekleri yapmak ister. Bugün farklı ve leziz bir tatlı yapmak isteyenler için az kişi tarafından bilinen 2 farklı mangalda muz tarifi paylaşacağız.

Mangalda Muz Tarifi Yapımında Kullanılacak Malzemeler ( 6 Kişilik )

  • 6 Adet Muz (Tercihen Anamur Muzu)
  • Damla Bitter Çikolata (6 Çorba Kaşığı)
  • Tarçın (1 Çay Kaşığı)

Mangalda Muz Tarifinin Yapılışı

Mangalda muz yapımı az kişi tarafından bilinen bir tarif olduğu için oldukça zor olduğu düşünülür oysa tarif kolay olduğu gibi hazırlanışı da oldukça hızlı. Durum böyle olunca tarifi bir kez yaptıktan sonra mutfağınızda gerekli malzemeler var ise sürekli bu tatlıdan yapmak isteyebilirsiniz bizden söylemesi.
Bir adet muzu tepesinden başlayarak sonuna doğru derin bir şekilde çizmeniz önemlidir. Çünkü açılan derinliğe karnıyarık yemeğinde de olduğu gibi çikolataların yerleştirilmesi gerekir. Evinizde damla çikolata yok ise kullanmak istediğiniz çikolatayı bıçakla küçük parçalara ayırarak da muzun içerisine yerleştirebilirsiniz. Çikolata yerleştirme işlemi sonrasında ise tarçını isteğiniz miktarda muzun üzerine serpiştiriniz.

Pişirme dışında tatlıyla ilgili tüm işlemler tamamlandı. Şimdi ise mangal ateşine muzları yerleştirerek 7 ya da 8 dakika kadar pişirmeniz gerekir. Burada önemli olan çikolataların eriyerek muz ile bütünleşmesi Pişen muzla eriyen çikolataların uyumu bir de tarçının muazzam tadı düşünüldüğünde mükemmel olacak. Son adım ise tatlınızı kendi zevkinize göre servis etmeniz. Çünkü bir yemekte yemeğin güzel olması kadar servis ediliş şeklide önem arz eder.

 Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Mangalda Muz Tarifini Sevmemiz için 3 Neden

  • Tatlı krizinize son verir.
  • Porsiyon kalorisi düşük olduğu için kiloyu korumaya yardımcıdır.
  • Yapımı kolay yapılış süresi ise kısadır.

Hem yapımı kolay hem de görseli ve tadı güzel olduğu için kısa bir süre içerisinde Mangalda Muz tarifi için birçok farklı versiyon üretildi. Şimdi size ilk mangalda muz tarifimiz kadar ilgi çekici, kolay ve lezzetli bir tarif daha paylaşacağız.

Ballı muz mangalda tatlı

Mangalda Muz Tarifi – Cevizli & Ballı Versiyonun Yapımında Kullanılacak Malzemeler (6 Kişilik)

  • 6 Adet Muz
  • Bal (2 Yemek Kaşığı)
  • Ceviz (İstenilen Miktarda)
  • Tereyağ (4 Dilim

Mangalda Muz Tarifinin Yapılışı – Cevizli & Ballı Versiyon

Muzlar kabuklarıyla beraber mangal üzerine konularak pişirilir. Muzların mangal üzerinde kalış süresi ise muz kabukları kendiliğinden açılana kadardır. Muzlar kabuklarından ayrılarak istenilen şekilde kesilir. Mangalda pişen muz üzerine bal, tereyağı ve ceviz konularak servis edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..