Diyet Listeleri

Limon Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verin

Limon diyeti nedir? limon ile kilo verilir mi? limon ile zayıflama

Limon, doğadaki en mucizevi sebzelerden biridir. Mide ve bağırsak dostu olan limon hem hastalıklara devadır, cilde iyi gelir, hem de kilo vermek isteyenlerin en iyi dostlarından biridir. Limon içinde bulunan mineraller ile mideyi küçültür ve tok durmanıza yardımcı olur. Limon diyetiyle hem baş ağrısı çekmez, halsizlik yaşamaz, hem de sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Peki limon diyeti nasıl yapılır, faydaları nelerdir?

Limon diyeti

1800 Kalorilik Diyet Listesi

Haşlanmış Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

Gelin siz de vereceğimiz bu tarifi okuyarak limon diyeti ile sağlıklı kilo verin ve
bir daha geri almayın. Limon diyeti nasıl yapılır: Limon diyetinde limonlar ham olarak tüketilmez. Ham tüketmek de faydalıdır ancak kaynatıp da tüketirseniz midenize daha faydalı olacaktır. Bu yüzden bu diyette limonu kabuklarıyla birlikte kaynatmanız gerekmektedir. 15 dakika boyunca kaynayan limonunuza sarımsak kürü eklemeniz gerekmektedir. Haşlanmış limonunuza hazırladığınız ezilmiş sarımsak kürünü dahil ediniz. İkisini iyice karıştırıp birbirine yediriniz. Kürünüz hazır.

Yağlar Yakılır ve İdrarla Atılır

Haşlanmış limon ve sarımsak karışımını her sabah tüketirseniz çok kısa sürede kilo verdiğinizi fark edeceksiniz. Kilolarınız yağ yakımı olarak ortadan kalkacaktır. Bu da sağlıklı kilo vermenin birinci koşuludur. Kürünüzü bir gün dahi atlamamanız gerekmektedir. Buradaki amaç safrakesesini uyarmak ve mideyi küçültmektir. Bu etkiler vücudun daha sağlıklı ve dinç olmasını sağlayacak, işe yaramayan gereksiz yağları idrar yoluyla dışarı atacaktır.

Limon sağlıklıdır

Hızlı Kilo Vermeyin Sağlıklı Kilo Verin

Unutmayın ki hızlı kilo verirseniz aynı hızda geri alırsınız. Ancak sağlıklı kio verirseniz çok ağır yağlı besinler tüketmedikçe ve gece beslenmesi yapmadıkça asla o kiloları geri almazsınız. Minik egzersizler yaparak verdiğiniz kiloları bir daha almamacasına vücudunuzu uyarabilirsiniz. Her sabah yapabileceğiniz bu limon diyetiyle 3 ay gibi bir zamanda vücudunuzdaki tüm gereksiz yağlar yok olmuş olacaktır.

Sadece Kilo Verdirmez

Limon ve sarımsak mucizesinin tek yararı kilo vermek değildir. Bu ikili bir araya geldiğinde hastalıkları iyileştirir, açık yaraların daha hızlı kapanmasını sağlar, saç dökülmesini önler ve özellikle sarımsak yeni saç köklerinin oluşmasını sağlar. Mide bağırsaklarda bulunan mikrop ve kurtlar da büyük oranda bu ikili sayesinde temizlenir. Vücudun ana arterlerinden biri bağırsak olduğundan bu temizlik sizi dinçleştirecektir. Kendinizi daha pozitif hissetmeye başlayacaksınız.

Sarımsak Tüketmekten Hoşlanmayanlar İçin

Limon diyetini hayatınızın bir parçası haline de getirebilirsiniz. Nasıl mı? Her gün içeceğiniz suya iki damla limon suyu damlatabilir, çorbanızı bol limonlu içebilir, çayınıza asla şeker atmamak kaydıyla limon damlatabilirsiniz. Eğer sarımsak tüketmek istemiyor ve kokusundan rahatsız oluyorsanız limon diyetinizi bu şekilde de uygulayabilirsiniz. 21 günün ardından limon hayatınızın bir parçası olacaktır. Tükettiğiniz her şeye damlatma ihtiyacı duyacaksınız.

Limonu Yanınızdan Ayırmayın

Yukarıda tarifini verdiğimiz bu limon diyeti ile sağlıklı kilo verin aynada gördüğünüz insana aşık olun. Bu limon alışkanlığıyla sadece kilo vermekle kalmayacak, cildinizin de güzelleştiğini görecek, göz aklarınızın parladığını fark edeceksiniz. Kısacası doğanın bu sarı mucizesini asla yanınızdan ayırmamanızda fayda var. Sağlıklı günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..