Kilo Vermek

Kilo Vermenin Matematik Hesabı

Fazla kilosu olan herkes, kendine göre bir hesap ile kilo vermeye çalışır. Uzmanlara göre ise kilo vermenin basit bir hesabı vardır. Kilo vermek için olması gereken, yaktığınız kalori miktarından aldığınız kaloriyi çıkardığınızda pozitif sonuç elde ediyorsanız kilo verme işlemi o gün başarı ile tamamlanmış demektir Kilo vermenin matematik hesabı aslında bu kadar kolaydır.

Kişinin kilo vermesi için mutlaka gün içinde aldığı kalorinin yaktığı kaloriden az olması gerekiyor. Uzmanlar tarafından diyet listesi de aslında bu şekilde oluşturuluyor. Kişinin günlük hayatı göz önünde bulundurulduğunda, yaktığı kalorinin az çok ne kadar olduğu biliniyor. Alması gerekenin de ona göre hesaplanması ile bu alanda uzman olan diyetisyenler hemen bir diyet programı oluşturabiliyor. Bu şekilde kilo vermek de son derece sağlıklı oluyor.

Kilo Vermenin Matematik Hesabı Çok Kolay

başarılı diyet programları

Aldığın Kalori Yaktığından Az İse Zayıflamak Mümkün!

Zayıflamak için çok fazla komplike düşünmeye gerek yok. Elbette zayıflamak isteyen bir kişinin gün içinde daha çok kalori yakıp, daha az kalori alması gerekiyor. Bunun sağlanması durumunda ise herhangi bir sorun olmadan, kilo verme işleminin de başarı ile sonuçlanması sağlanıyor. Zayıflamak güç değil! Mantıklı hareket ettiğinizde zayıflamak aslında çok kolay. Bunu bilmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamadan kilo verme işleminin de gerçekleşmesi hızlı bir şekilde tamamlanıyor olacaktır.

 Metabolizma Hızlandırıcı Yağ Yakıcı Çay

Daha çok kalori yakmak;

Gıda tüketiminin çok olduğu zamanlarda spor yapmak, kişinin o gün aldığı kalori miktarını yakması dengede kalması için bir adım olabilir. Ancak zayıflamak isteyen bir kişinin mutlaka aldığı kalori miktarının aşağı yukarı bir hesabını yaparak hareket etmesi önemlidir. Kalori hesabı yapmak, sizin ne miktarda tükettiğiniz ile de alakalıdır. Elbette sadece kişinin ne tükettiği ile ilgilenmek yeterli olmayacaktır. Bunu bilerek, aslında doğru bir gıda tüketimi ile kalori yakmanın hızlandırılması söz konusu olabilir.

Basit bir matematik hesabı olduğundan, zayıflamak isteyenler için kalori hesabı son derece kolay olacak. Bunu göz önünde bulundurup, siz de kilo vermek için adımınızı mantıklı bir şekilde atabilirsiniz. Kilo vermek konusunda başarının olması, mutlaka doğru kalori almak ile olacak. Doğru miktarda kalori alan kişi, kilo vermenin sağlıklı bir şekilde yavaş yavaş olduğunu da gözlemleme şansı elde edecek.

Daha Az Kalori Almak Mümkün mü?

Elbette daha az kalori almak mümkün! Gün içinde ne kadar kalori alacak olduğunuz tamamen sizin tarafınızdan belirlenebilir. Bunun en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlamak ise uzman desteği ile olacaktır. Diyetisyene gitmeniz durumunda, günlük ne kadar kalori alacağınızı hesaplar. Bu durumda kişinin gün içinde ne kadar kalori alacağı da net şekilde belli olur.

Sizin yapmanız gereken ise belirlenen bu hesaba harfiyen uymak olacak. Diyetisyenin bu hesabı net şekilde belli olduğundan, aslında belirli dönemlerde yapılan ölçümlerde sizin herhangi bir kaçamak yapıp yapmadığınız da net şeklide belli olur. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, direkt olarak daha az kalori almak mümkün mü sorusunun yanıtının EVET olduğunu bileceksiniz.

Çünkü daha az kalori almanız durumunda, çok daha avantajlı bir şekilde kalori de yakarak zayıflamayı sağlayacaksınız. Çıkan sonuca göre ne kadar kilo vermiş olduğunuz da net şekilde belli olacak. Bunu göz önünde bulundurarak hareket edebilir, anında siz de kilo vermek için gerekli adımı atabilirsiniz. Doğru bir şekilde kilo vermek, mantıklı hesaplar yaparak olacak.

 2020 Yılında En Çok Uygulanan Diyet Listeleri 

Diyet yaparak kilo verme yöntemleri, tamamen bu hesap üzerinden gerçekleşir.

Diyet listenizde ne kadar kalori alacağınız belirlenmiştir. Bu durumda sizin kalori hesabı üzerinden kilo alıp verme durumunuz doktorunuz tarafından kontrol altında tutulur. Siz de gün içinde belirlemiş olduğunuz bir kalori sınırının dışına çıkmamak adına, öğünlerinizde küçük hesaplar yapabilirsiniz. Bu durumda zayıflamak adına da iyi bir adım atılmış olur. Hem bunları göz önünde bulundurup hem de sağlıklı kilo vermek adına yediğiniz içtiğinizi kontrol altında tutmak avantajlı olacaktır.

Kalori almanın az olmasını sağlamak adına her öğünü programlamak yeterli değildir. Gün içinde atıştırmalık olarak nitelendirdiğiniz her şey için de bir hesap yapmalısınız. Yediğiniz her şeyi göz önünde bulundurduğunuzda, sorun yaşamadan kilo vermeniz mümkün olacak. Doğru bir hesaplama ile siz de sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Daha Çok Kalori Nasıl Yakılır?

Kalori yakma nasıl olur? Aslında kişinin enerjisini, yaptığı tüm eylem ve aktivitelerde kullanması kalori yakıldığının bir göstergesi. Düşünmek, ders çalışmak, kitap okumak gibi tüm eylemlerde vücut nefes alıp vermeye devam ettiğinden, kalori yakılması da devam ediyor. Bu durumda kişinin daha çok kalori yakması, elbette daha çok fiziksel aktivitede bulunarak oluyor.

Yani daha çok hareket etmesi halinde, normalde yaktığı kaloride daha çok kalori yakma imkanı buluyor. Her eylem için kalori yakma tutarı değişiyor. Bu sebeple kişilerin zayıflamak istediği durumlarda, elbette kalori yakmanın daha hızlı olması için aktivite sayısının, süresinin de arttırılması gerekiyor.

Yürüyüş yapmanın faydaları

Yürümek ve koşmak;

Kalori yakmanızı hızlandıracak olan etkinlikler arasında yürümek, koşmak var. Yürümek, koşmaya göre daha az kalori yakılmasını sağlar. Ancak vücudu şoklama tekniği ile yani bir süre yürümenin ardından hızlı bir şekilde 1 – 2 dakika koşmak kalori yakılmasını hızlandıran bir olay olacaktır. Yürümek, koşmak tamamen kişilerin hızlı hareket etmesi ile olduğundan, kalori yakılması da bu sayede artacak.

Normal bir aktiviteye göre daha çok terleyecek, kalori – tuz ve su kaybı ile zayıflamak üzere ikinci aşamayı tamamlamış olacaksınız. Aldığınız kalori ile yaktığınız kalori arasında ki farkı bu şekilde arttırmış olacaksınız. Göz önünde bulundurup, daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bisiklet sürmek;

Koşarak yaptığınız eylemlerden çok daha hızlı kalori vermek mümkün. Kalori yakmanın yöntemleri arasında en çok önerilen, çok hızlı bir şekilde kalori yakmanızı sağlayacak olan bisiklet sürülmesidir. Bu şeklide kişinin daha hızlı aldığı kalorileri yakması söz konusu olmuş olacaktır. Göz önünde bulundurmanız durumunda bisiklet sürerek, hızlı bir şekilde kalori yakılmasını hızlandırmanız da söz konusu.

Siz de gün içinde belirli bir zaman dilimi içinde bisiklet sürerseniz, hızlı bir şeklide aldığınız kalorilerin yakılması sağlanmış olur. Bunu göz önünde bulundurarak hareket etmeniz halinde, kalori yakmak sizin için zor olmayacak. Bisiklet sürmek, kalorilerin hızla yakılması için son derece iyi bir yöntem.

 Basen Bölgesindeki Yağlar Nasıl Erir? 
Spor Yapmalı mı

Spor yapmak;

Hareket etmek her anlamda kişinin kalori kaybını sağlıyor olduğundan, spor yaparak da mevcut olan kalorinin yakılması sağlanabilir. Spor için daha çok karın hareketleri, mekik gibi hareket çok daha hızlı şekilde kalori kaybının yaşanmasını sağlayacaktır. Bunu bilerek siz de hızlı bir şekilde kalori kaybının yaşanmasını sağlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kilo vermek adına, mutlaka kişinin aldığı az kalorinin yanında gün içinde  spor yakarak verdiği kalori miktarını da yukarı çekmesi gerekir.

Sunulan önerilere göre kilo vermenin matematik hesabını yapabilirsiniz. Sonrasında ise daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak olan seçenekler üzerinden hareket ederek, kilo kaybının yaşanması için kalori alımını azaltıp, yakılan kalorinin ise arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de anında sağlıklı kilo vermek için aşamaları tamamlayın.

 Her Gün Yürüyüş Yapmanın Faydaları 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..