ZayıflamaKilo Vermek

Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu

Kilo vermenin en kolay yolları

Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolunu birlikte inceleyeceğiz. 3 basit adımda hayatınızı sağlıklı günlerle şekillendirebilirsiniz.Günümüzde bir çok kişinin derdi haline gelen fazla kilolar , mutsuzluk ve sağlıksız günlerin sebebi olabiliyor. Kilo alımının bir çok nedeni vardır. Metropol şehir hayatının akışında kendimize yeterince zaman ayırmaya biliyoruz. Hareketsizce bir sandalye üstünde saatlerce oturabiliyoruz. Aslında gününüzün nasıl geçtiğini , zamanınızı büyük bir kısmını neye ayırdığınızı düşündüğünüz de neden kilo aldığınızı da kolayca tespit edebilirsiniz.

Öncelikle kilo alımının temel sebebi dengesiz beslenmek diyebiliriz. Mesela bugün kahvaltınızı nasıl yaptınız ? Bir simit ve meyve suyu ile geçirdiniz ?öğlen yemeğinde bugün ne yediniz ? Fast food mu ? Eğer bu şekilde besleniyorsanız yeme alışkanlıklarınızı daha sağlıklı ve güzel bir yaşam için acilen değişmeniz gerekiyor.

Kilo Vermek
Kilo Vermek

1- Kilo Vermek İçin Dengeli Beslenmek

Kilo vermenin en temel basit birinci yolu dengeli beslenmektir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi sabah kahvaltınızı sadece simit yerine özellikle bu yaz aylarında kalorisi düşük olan domates , salatalık mevsim yeşilliklerini yemelisiniz. Bunlara ek olarak peynir zeytin belki sade bir kahve ve ya şekersiz bir çay size eşlik edebilir. Belki bunun için yapmanız gereken tek şey biraz emek vermek ve kendinize on dakika ayırarak kahvaltı hazırlamaktır.

Hayatın koşturmasından kendimize vakit ayıramaz olduk bu sebeple sabah kahvaltınız için on dakika ayırmak hazırlamak güne de iyi başlama sebebiniz olabilir. Kendinizi daha iyi , daha kıymetli hissedeceksiniz.

Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu
Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu

Mevsim meyve sebzelerini tüketmelisiniz. Sağlıksız ,katkılı ve koruyucu gıdalardan uzak durmalısınız. Bağırsaklarınıza iyi bakmalı ve probiyotik tüketmelisiniz örneğin : kefir. Karbonhidrat ve şeker tüketimini hayatınızdan çıkartmalı bunu başaramıyorsanız bile tüketimini en aza indirmeniz gerekir.

2- Kilo Vermek İçin Spor Yapmak

Spor yapmak dediğimizde gözünüz hemen korkmasın , artık gün içinde minik bir yürüyüşün bile size katkısı var bundan emin olabilirsiniz. Metropol yaşantısında özellikle bir spor salonuna yazılmak oldukça trend bir hareket fakat bir çok birey , spor salonuna başlayıp yarıda bırakıyor. Bunu alışkanlık ya da hayatının bir parçası olarak görmüyor.

Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu
Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu

Bunun için toplu taşıma kullanıyorsanız bir durak önce inip evinize yürümeniz en iyi spor alternatifi olabilir. Başka bir seçenek evde basit çok yorucu olmayan rutin ,basit egzersizler yapabilirsiniz. İnsanın kilo almasına psikolojisi de en büyük etmenlerdendir. Spor yaptıkça ya da gün içinde daha aktif olup bir kat merdiveni fazladan çıkıp nefes nefese kalmamak size mutluluk verebilir.

3- Kilo Vermek İçin Düzenli Uyku

Düzenli bir uykuda en az dengeli beslenmek kadar önemlidir. Uyurken bile vücudunuz durmayıp çalışmaya devam eder ve sadece yağ yakımı yapar. Uyku sayesinde salgılanan hormonlar gün içindeki dengenizi de korur. Uykuda nasıl yağ yakımı olur ? diyorsanız hemen açıklayalım .

Uyumadan önce 3 saat bir gıda tüketmeyiniz. Geç saat de uyumayınız. Belirli bir uyku düzeniniz olmalıdır ki vücut ona göre kendini planlayabilmeli. Gün içerisin de bol su içmelisiniz. Bu rahat bir uyku için gerekli olabilir. Uykunuzdan önce 3 saat boyunca kalori almadığınız içinde mideniz ve bağırsaklarınız daha rahat olacaktır. Unutmayın bağırsak ikinci beyin derler.

Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu
Kilo Vermenin En Kolay 3 Yolu

Siz uyumaya başladınız andan sabah uyanacağınız ana kadar vücudunuz yağ yakımına başlar. Sakın gece uyku arasında yemek yemeyin , gıda tüketmeyin aksi takdirde fazlasıyla kilo alabilirsiniz.

https://dengelibeslenmek.com/kategori/diyetler/ bağlantısından zayıflama, kilo verme ve spor yapmak ile ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..