Kilo Vermek
Trend

Kilo Vermek İsteyen Kişinin 1 Günü Nasıl Olmalı?

Kişinin kilo vermek istiyor olması durumunda, bir gününü en iyi şekilde planlaması gerekiyor. Ne yiyecek, ne kadar kalori yakacak? Evet, kilo vermek isteyen kişinin 1 günü, mutlaka kalori kaybının daha çok olduğu bir gün tamamlamak olmalı. Yani aldığınız her besin için kalori ne kadar ise gün içinde yaktığınızdan az olmalı. Gün içinde kalorinin yakılması, sadece spor ve yürüme ile olmuyor. Sizin her an kalori yakmak üzere vücudunuz çalışıyor. Buna uyku da dahil… Bu sebeple kalorinin daha çok yakılması durumu sizin gözünüzü korkutmasın. Aslında kalori yakmak çok kolay. Ancak kişinin dikkat etmesi gereken, aldığı kalorilerin de miktarının hesaplanarak hareket edilmesi. Bu hesaplama işlemi her zaman mümkün olmaz. Bu sebeple alanında uzman olan diyetisyen tarafından bir beslenme programının oluşturulması önemlidir. Sonucunda ise kişinin ne kadar kalori alacak olduğu konusunda yapılan hesap üzerinden hareket edilmiş olur.

Kilo Vermek İsteyen Kişinin 1 günü

Beslenme Programı

Kişinin beslenme konusunda programlı hareket etmesi önemlidir. Kilo vermek isteyen kişinin beslenme düzeni gün gün oluşturulabilir. Elbette bu sayede ne kadar kalori alınacak olduğunun da hesabı yapılmış olur. Göz önünde bulundurmanız durumunda, direkt olarak beslenme konusunda gereken de yapılmış olacak.

 2020 Yılında En Çok Uygulanan Diyet Listeleri

Örneğin bir günlük beslenme programı;

  • Sabah: Kahvaltı için bir adet haşlanmış yumurta olmazsa olmaz! Ayrıca bir küçük dilim peynir; yağsız ve tuzsuz olmak koşulu ile. Bir adet salata ve bir dilim kepek ekmeği yenebilir.
  • Öğle Yemeği: Haşlanmış bir porsiyon tavuk göğsü olabilir. Bunun dışında 1.5 porsiyona kadar yağsız salata tüketimi de olabilir.
  • Akşam Yemeği: Mercimek yemeği ve yoğurt yemenizde bir sakınca olmayacak.
  • Ara Öğünler: Bir tane meyve yenebilir. Gün içinde yulaflı birkaç bisküvi tüketilebilir.

Tamamen verilen önerilere göre hareket etmeniz durumunda, beslenme konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Beslenme düzeni nasıl olmalı sorusunun yanıtı, kişinin kilo vermek istemesi durumunda daha az kalori alacağı ve sağlıklı şekilde besleneceği bir program üzerinden oluşturulmalıdır. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan kilo vermek üzere gerekenin yapılması sağlanmış olur.

Gün İçinde Egzersiz Yapmak

Evet, günün beslenme aşaması tamamlanmış olmasa da kişinin kalori yakma konusunda biraz daha hızlı olması da sağlanabilir. Bunu için olması gereken direkt olarak egzersiz yapmak. Kişinin egzersiz uygulamaları konusunda hareket etmek dışında, bölgesel zayıflama için de gerekeni yapması sağlanabilir. Belirlenen yöntemler kapsamında hareket etmek, en hızlı şekilde kilo vermenin olması için sunulan önerilerek göre hareket etmek gerekiyor.

Düzenli yürüyüş;

Her gün, günün belli saatinde yürüyüşünüz olsun. Bu sayede siz de düzenli olarak kaç kalori yaktığınızdan emin olun. Düzenli olarak yapılacak olan yürüyüş için sorun olmadan, gün içinde yaptığınız ufak kaçamaklar için de önlem almış olacaksınız.

Zayıflamak için spor yapın

 Her Gün Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Spor;

Yürüyüş dışında, kişinin spor yapması belli egzersizler yapması da önemlidir. Bu egzersizler sayesinde, eğer vücudunuzda yağ biriken yerler varsa çok daha hızlı şekilde kurtulmak mümkün olacaktır. Belirlenen egzersizler istenen alanda uygulanacaktır. Aynı zamanda bunun düzenli olması, programın sayı açısından da son derece iyi şekilde ayarlanmış olması önemlidir.

 Beslenme ve Spor Kalp Hastalıkları Riski ve Yaşlılığı Nasıl Etkiler?
Yürüyüş yapmanın faydaları

Düzenli hareket etmek;

Yapılan spor, yürüyüş ve diğer hareketler ne olursa olsun önemli olan düzenli şekilde yapılmasıdır. Bir günü bu şekilde geçen ve kilo vermek isteyen birey, diğer günlerde de bu istikrarı kilo vermek için korumak zorundadır. Kilo vermek istiyorum diyen kişi, mutlaka buna uygun şekilde hareket etmelidir. Sizin için önemli olan hareket ve beslenmedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..