Karatay Diyeti

Karatay Diyeti Nasıl Uygulanır

Karatay Diyeti Nedir?

‘Canan Karatay’ diyeti olarak tanımlanan Karatay diyeti yakın geçmişin popüler diyetlerine eklenmiş, meraklıların denemesine sunulmuştur. Son zamanlarda sarf ettiği sözler ile medyatik hale gelen Canan Karatay, bu sefer söylemleri ışığında bir diyet ile karşımıza çıkmaktadır.

Karatay Diyeti Nedir?

Karatay diyeti, kilo vermek isteyen kişilerin kullandığı bir beslenme modelidir. Hızlı ve sağlıksız kilo verimi yerine uzun vadede sağlıklı şekilde zayıflama amaçlayan bir model olmuştur. Katıldığı programlarda da sıkça belirten Canan Karatay, sağlıksız gıdaların yerine uzun süreli tokluk sağlayan gıdaların tercih edilmesini vurgulamaktadır. İlk başta standart bir diyet listesi gibi görünen bu diyet, bireyi asıl sağlık formuna ideal zamanda ve vücudunu yıpratmayacak şekilde getirmeyi amaçlayan bir yemek düzeni sunulmaktadır.

 Canan Karatay Chia Tohumu Yorumu

Karatay Diyeti Listesi

 40 yaşından sonra nasıl beslenmek gerekiyor?

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Canan Karatay, ana öğünlerin maksimum 3 olmasını ve öğünler arasında da 4.5-5 saat olması gerektiğine dikkat çekmekte. Ara öğünlerde besin tüketiminin aza indirilmesini ve ana öğünlerde de sağlıklı yağlar ile ağırlıklı olarak protein alımının üzerinde sıkça durmaktadır. Aynı zamanda rafine edilmiş gıdalardan da bir o kadar uzak kalınması gerektiğine dair şiddetle uyarı yapmaktadır.

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır

Karatay Diyetine Göre Örnek Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Güne zinde ve verimli başlamak adına sabah menüsü vurgusu yapan Karatay, kahvaltıda bol proteinli ve besin değeri yüksek gıdalar tercih edilmesinden yana olmaktadır. Meyve tüketimini de atlamayarak bunun en uygun olarak öğle öğününe ait olduğunu belirtmektedir. Kalori bakımından üzerinde durulması gereken son öğün olan akşam yemeğinde ise besinlerin buğulama, fırında veya ızgara yöntemlerinde pişirilmesi önerilmektedir. Un, tuz, şeker gibi ‘Üç Beyaz’ olarak ifade edilen bu maddelerin kullanıldığı besinlerin tüketimini azaltmak hatta akşam öğünlerine dahil edilmemesi gerekmektedir.

 Ketojenik Diyet Nedir?

Karatay Diyetine Göre Verilen Kalori

Diyetlerin kullanım açısından en çok merak edilen konularından biri olan ‘Kalori Açığı’ kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar metabolizma hızı, besin tüketim miktar ve saatleri olarak çeşitleri oluşturulabilmektedir. Yalnız bir örnek verirsek eğer, uygulayan kullanıcı verilerine göre 2 haftada 5 kilo verimi görülmüştür. Bu tarz bilgiler motivasyon içermeli fakat başarısızlık yaratan bilgiler olmamalıdır.

diyetlerin listeleri bağlantısından zayıflama, kilo verme ve spor yapmak ile ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

 Ketojenik Diyet Listeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..