Egzersizler

Kadınlar İçin Kalça Zayıflatma Egzersizleri

Evde Egzersiz ile kalçaları küçültün!

Kalça küçültmek, kadınlar için oldukça zor. Bölgesel kilo sorunu söz konusu olduğunda, kadınlar için akla basen ve kalçalar geliyor. Çözümü için ise çoğu kadın çok fazla uğraştığını ve sonuç alamadığını söyleyebiliriz. Kadınlar için kalça zayıflatma egzersizleri uygulanarak, aslında kilo vermek mümkün. Bölgede biriken yağların erimesi ile en hızlı çözüm oluşturulacaktır. Bakıldığında direkt olarak sizin için uygun olan yöntemlerin uygulanması, bunun düzenli hale getirilmesi durumunda siz de zayıfladığınızı göreceksiniz. Artık şikayet ettiğiniz bu durumdan kurtulmanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız, uygulama konusunda gerekeni yapabilirsiniz. Kilo vermek, bölgesel kilo sorununun çözülmesi çok daha hızlı bir şekilde olacaktır. Sizin için uygulanabilecek olan bu yöntemleri değerlendirip, siz de zayıflayabilirsiniz.

Kadınlar İçin Kalça Zayıflatma Egzersizleri

squat hareketi

En Yaygın Yöntem Squat

Ayaklarınızı omuz hizasında açın. Kollarınızı da öne doğru uzatarak, dizlerinizi kırarak eğilme hareketini yapın. Bunu bir koltuğa ya  da sandalyeye oturmak üzereyken kalkıyor gibi de düşünerek yapabilirsiniz. Hareket sırasında omurganız, omuz ve bel bölgenizin düz olması gerekiyor. Zayıflamak için iyi bir yöntem. Aynı zamanda bacaklarınız için de sıkılaşma söz konusu olacak. Bacak ve kalça kaslarını çalıştıran bu hareket ile kalça bölgesinin daha dik bir hal alması da sağlanacaktır.

 Beslenme ve Spor Kalp Hastalıkları Riski ve Yaşlılığı Nasıl Etkiler?

bird dog

Bird Dog

Yapılabilecek olan hareket arasındadır. Kalça erime yöntemleri arasında olduğundan, sizin de mutlaka denemeniz gerekiyor. Bu harekete başlamadan önce dizlerin üstüne çöküp yere oturmalısınız. Dizlerinizi kalçaların altında olmak üzere hizalamanız durumunda, bedeniniz bir dikdörtgen şeklini alacak.

İkinci aşama olarak sol kol öne doğru kalkacak, sağ bacak olabildiğince gerilerek arakaya doğru uzatılacak. Bu hareketi yaparken karın kaslarınızı sıkmaya özen gösterin. Bu hareketin en az 5 kez tekrarlanması gerektiğini unutmayın. Harekete alışmanız halinde tekrar sayınız da git gide artıyor olacak.

 Doğum Sonrası Zayıflama Yöntemleri

ayakları göbeğe çekme hareketi

Bacakları Karına Doğru Çekmek

Yere sırt üstü yatmanız halinde, başınızı yerden biraz kaldırarak iki bacağınızı da aynı anda karnınıza çekip başınızı da eş zamanlı olarak dizlerinize yaklaştırın. Bu hareketi yaparken kalçanızı da sıkın. Bu şekilde kendinizi hem daha iyi hissedecek hem de toparlanmasını istediğiniz bölge için de hareket etmiş olacaksınız. 3 set olarak yapabilirsiniz. Her set için 10 kere son derece seri bir şekilde uygulamanın olması son derece önemlidir. Bunun sağlanması durumunda, sorunsuz bir şekilde yağların azalması ve uygulamanın yapıldığı alanlarda sıkılaşmanın olması da sağlanmış olacak.

sandalye hareketi

Sandalye Pozisyonu Hareketi

Kalça eritmek için yapılması gerekenler arasında belirlenen spor aktiviteleri arasında sandalye pozisyonu hareketi var. Bu hareketi yapmadan önce aylarınızı omuz hizasında açmaya dikkat edin. Avuç içlerinin birbirine dönük olması önemlidir. Kollar havaya kaldırılacaktır. Nefes alıp, sandalyeye oturmuş gibi yavaş şekilde eğilip,  30 saniye boyunca bu şekilde kalmalısınız. Sonrasında yeniden ayağa kalkmanız gerekiyor.

En etkili kalça eritme hareketleri arasında yer alıyor.

 Basen Bölgesindeki Yağlar Nasıl Erir?

çapraz mekik

Çapraz Mekik Hareketi

Uygulanabilecek olan bir diğer hareket ise çapraz mekik hareketi oluyor. Düz bir uzanarak, ellerin başın altında birleştirilmesi ile başlayacaksınız. Sağ bacak dizden kırılarak, karına doğru çekilerek, sol omuz ise dize doğru kaldırılacaktır. Aynı biçimde sol bacak ve sağ omuz için de aynı hareketin tekrarlanması gerekiyor. Bu hareket ile kalça küçültme hareketi olarak en çok yapılanlar arasında yer alıyor. Çapraz mekik hareketi ile kalça eritmek mümkün olduğundan doğru ve düzenli bir uygulama ile siz de kalça sorununu aşabilirsiniz. Önemli olanın aynı zamanda düzenli uygulama olduğunu bilmelisiniz. Düzenli bir uygulama ile çok daha kısa süre içinde kilo vermek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..