Japon Su Diyeti Nasıl Yapılır

Diyette Su İçmenin Önemi

Japon Su Terapisi

Japon Su terapisi ile hem sağlıklı hem de güzel bir vücuda sahip olmak isteyenlere uygulaması kolay bir yöntem sunuyor.  Japonların genellikle porselen gibi bir yüze sahip olmaları onların ne kadar sağlıklı ve güzel beslendiklerinin bir göstergesidir.  Sadece Türkiye’de değil dünyadaki tüm kadınlar güzel bir cilde sahip olmak ister. Bunun aslında çok zor olmadığını ispatlayan çok basit bir yöntem var.

Vücudun Su İhtiyacı

Hepimizin bildiği gibi insan vücudunun dörtte üçü sudur. Bu bilgiye rağmen su en az tüketilen içecektir. Su ile zayıflamak mümkündür. Uzun süre aç kalmadan kilo vermek sanıldığından çok kolay.

Diyette Su İçilmelidir
Diyette Su İçilmelidir

Ne Zaman uygulanır

Japon su terapisiyle  yapılması gereken sabah kalkar kalkmaz aç karnına dört bardak ılıktan daha sıcak su içmektir. Dişleri fırçalamadan önce içmek ve en az kırk dakika sonra kahvaltı yapmak gerekir.  Tabi kilo vermek isteyenler kahvaltıyı çok hafif bir şekilde yapmalıdır. Sabah aç karnını  içilen dört bardak ılık su tokluk hissi verdiği için çok fazla yemene engel oluyor. Bu da zorlu diyet yapmadan kilo vermeyi sağlıklı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeni sağlar.

Hızlı Kilo Verilebilir mi?

Sağlıklı zayıflama isteyenler kısa sürede kilo vermeyi akıllarından çıkarmalılar. Japon su terapisi ile çok hızlı kilo vermeyi sağladığı söylenemez. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre hızlı kilo vermenin kişiye zarar verdiği yönünde kesin bulguları vardır hatta kalıcı hastalıklara sebep olduğu da ispatlanmıştır. Japon Su terapisi ile yavaş ve kalıcı kilo verilirken sağlıklı ve dinç bir yaşam sunuyor.  Yaşam kalitesini artırması için sağlıklı yemek yemenin de sağlanması gerekiyor. Bu sadece belli dönemlerde yapılan perhizlerle değil uzun süreli  hatta tüm hayatın boyunca sürdürülmesi gereklidir.    Japon su terapisi de bunu bir yaşam tarzı haline getirmek çok kolay çünkü yapılması gereken tek şey yemekten 1 saat önce sadece su içmek. Su ile sadece güzel bir cilde sahip olunmuyor  aynı zamanda birçok hastalığa engel  olup sağlıklı yaşamın perdesi de aralanmış oluyor.

Suyun Faydaları

Metabolizmayı hızlandır, vücuda enerji verir, ishal ve kabızlığa engel olur. Su terapisinde zarar görmemek için kronik hastalığı olanların mutlaka bir doktor önerisi alması gerekir.

Bir cevap yazın