Diyet Listeleri
Trend

Japon Su Diyeti ( Japon Su Terapisi) Nasıl Yapılır

Japon su diyeti nedir? Japon Su Terapisi Nedir?

Japonlar ufak tefek ve çoğu zaman fit yapıları ile bilinirler. Bu durumda Japon kültürünün zengin ve geleneklerine bağlı beslenme tarzı oldukça etkilidir. Uzak Doğu Kültürü’nde insanlar zaman zaman uyguladıkları terapi ve diyetlerle sağlık ve güzellik bulmaktadır. Japon diyetleri güzelliğin yanı sıra sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeyi de hedefliyor. Japon kadınları buldukları bu yöntemleri nesilden nesile aktararak güzellik sırlarını tüm dünyayla paylaşmaktadır.
Uzak Doğu’dan tüm dünyaya yayılan ve bütün ülkelerde kabul gören kilo verme yöntemlerinden biri de japon su diyeti. Ülkemizde de son yıllarda oldukça revaçta olan bu diyet yavaş ama kalıcı ve sağlıklı kilo kaybını hedeflemektedir.

Japon Su Terapisi

Japonların güzellik sırları arasında gizemli bir yeri bulunan japon su terapisi ile hem sağlıklı hem de güzel bir vücuda sahip olmak isteyenlere uygulaması kolay bir yöntem sunuluyor.  Japonların genellikle porselen gibi bir yüze sahip olmaları onların ne kadar sağlıklı ve güzel beslendiklerinin bir göstergesidir.  Sadece Türkiye’de değil dünyadaki tüm kadınlar güzel bir cilde sahip olmak ister. Bunun aslında çok zor olmadığını ispatlayan çok basit bir yöntem var.

Vücudun Su İhtiyacı

Hepimizin bildiği gibi insan vücudunun dörtte üçü sudur. Bu bilgiye rağmen su en az tüketilen içecektir. Su ile zayıflamak mümkündür. Uzun süre aç kalmadan kilo vermek sanıldığından çok kolay.

Diyette Su İçilmelidir

Japon Su Diyeti Ne Zaman uygulanır

Japon su terapisiyle  yapılması gereken sabah kalkar kalkmaz aç karnına dört bardak ılıktan daha sıcak su içmektir. Dişleri fırçalamadan önce içmek ve en az kırk dakika sonra kahvaltı yapmak gerekir.  Tabi kilo vermek isteyenler kahvaltıyı çok hafif bir şekilde yapmalıdır. Sabah aç karnını  içilen dört bardak ılık su tokluk hissi verdiği için çok fazla yemene engel oluyor. Bu da zorlu diyet yapmadan kilo vermeyi sağlıklı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeni sağlar.

 Gelin Diyeti

Hızlı Kilo Verilebilir mi?

Sağlıklı zayıflama isteyenler kısa sürede kilo vermeyi akıllarından çıkarmalılar. Japon su terapisi ile çok hızlı kilo vermeyi sağladığı söylenemez. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre hızlı kilo vermenin kişiye zarar verdiği yönünde kesin bulguları vardır hatta kalıcı hastalıklara sebep olduğu da ispatlanmıştır. Japon Su terapisi ile yavaş ve kalıcı kilo verilirken sağlıklı ve dinç bir yaşam sunuyor.  Yaşam kalitesini artırması için sağlıklı yemek yemenin de sağlanması gerekiyor. Bu sadece belli dönemlerde yapılan perhizlerle değil uzun süreli  hatta tüm hayatın boyunca sürdürülmesi gereklidir.    Japon su terapisi de bunu bir yaşam tarzı haline getirmek çok kolay çünkü yapılması gereken tek şey yemekten 1 saat önce sadece su içmek. Su ile sadece güzel bir cilde sahip olunmuyor  aynı zamanda birçok hastalığa engel  olup sağlıklı yaşamın perdesi de aralanmış oluyor.

 Aç Kalamıyorum Diyenlere Özel Diyet Listesi

Suyun Faydaları

Metabolizmayı hızlandır, vücuda enerji verir, ishal ve kabızlığa engel olur. Su terapisinde zarar görmemek için kronik hastalığı olanların mutlaka bir doktor önerisi alması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..