Diyet Listeleri

Iu Diyeti Nasıl Yapılır

Iu diyeti nedir? iu anlamı nedir? iu diyeti ile kaç kilo verilir?

Iu Diyeti Nedir?

Iu kelime anlamı international unite yani uluslararası ünite denemektir. Dünya sağlık örgütü tarafından belirlenen bir ölçü birimidir.

Iu Diyetini Daha Çok Kimler Yapar?

Iu diyet olarak bilinen ve hızlı kilo verdiren bu programla kısa sürede çok ciddi bir zayıflama sağlamak mümkündür. Bu şok kilo verme programını özellikle Koreli popüler film oyuncuları ve ses sanatçıları tarafından uygulanır. Sürekli göz önünde bulunan bu sanatçılar ideal kilolarına ulaşmak için kısa süreli beslenme programıyla istedikleri kiloya ulaşabiliyorlar.  Bilindiği gibi Kore’de zayıflık güzelliğin ve zarafetin sembolü niteliğindedir. Boyun uzunluğuna bakmadan 50 kg’ın üzerinde olan kişiler muhakkak kilo vermek için uğraşırlar. Koreli yıldızlar da bu genel kanıya bağlı olarak her zaman fit görünmek zorundalar. Bunu gerçekleştirmek için hızlı ve kısa süreli şok diyetler uygularlar.

IU Diyeti nasıl yapılır

Popüler Kültürün Etkileri

Günümüzde medya ve internet aracılığıyla çok kısa sürede dünyanın diğer bir ucunda gerçekleşen olay ve olguları hemen görmek mümkündür.  Bu durumla birlikte gelişen film sektörü de dünyanın her tarafına yayılmış durumdadır.  Kore dizi sektöründe öncü isimlerden bir tanesidir. Dizilerde oynayan oyuncular genellikle sıfır beden veya bunun altında olan kişilerdir. Bu gelişen popüler kültür etkisi ile gençler buradaki oyuncuları idolleri olarak kabul edip onlar gibi olmak isterler. Kore’deki zayıflık algısını film sektörü ile birlikte başka ülkelere de yayıldığını görmekteyiz. Bu oyuncuların uyguladıkları ıu diyeti medya aracılığıyla insanlar haberdar oluyor.  Hiçbir doktor ve diyetisyene  başvurmadan bunu uygulayan kişiler oluyor.

Iu diyeti zararları

Kilo vermede Neler Etkilidir?

Iu Zararları

Birçok şok diyette olduğu gibi Iu diyetimde de birçok sağlık sorununa sebep olmaktadır. Şok diyetlerin birçok çeşidi var. Iu diyetinde uygulanan program sabah bir elma, öğlen bir patates akşam ise sadece protein shake( bir tür içecek) bir hafta boyunca uygulanan bu diyetle kısa sürede kilo kaybı yaşanır. Ancak bu kayıp sadece kiloda değil vücuttaki su ve kas kaybından da gelmektedir. Çok hızlı kilo verdiren bu programlar tansiyon, şeker hastalığına, kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor hatta kalp ritim bozukluğu sebebiyle de ölüme dahi sebep olabiliyor.

Iu Diyeti Tarifi

IU Diyetinde Sabah yenmesi gerekenler

Sadece 1 tane elma.

IU Diyetinde Öğlen yenmesi gerekenler 

1 tane tatlı patates

IU Diyetinde Akşam yenmesi gerekenler

1 tane protein çiçeği

Evet yanlış okumadınız ıu diyetinde tüm öğünlerde yemeniz gerekenler bu kadar.

 https://dengelibeslenmek.com/kategori/diyet-listeleri/ bağlantısından zayıflama, kilo verme ve spor yapmak ile ilgili yazılarımıza ulaşıp hızla kilo verebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..