Sağlık
Trend

İbrahim Saraçoğlu Koronaya Karşı Gargara Tarifi

Koronaya karşı gargara nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, geçtiğimiz günlerde koronaya karşı gargara tarifini paylaştı. Koronovirüsünün beyine çok fazla zararı olduğundan bahseden İbrahim Saraçoğlu, insan IQ’sunu en az yüzde 10 düşürüyor dedi.

Koronovirüs Gargara Tarifi

Malzemeleri

Adaçayı

Ebegümeci

Su

Tarif

Adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci ile karıştırcaksınız. Karışımın toplamı 5-6 gramı geçmemesi gerekli.

Örneğin; iki tutam adaçayını yarım tutam da ebegümecini karıştıracaksınız. Karışımı 6-7 dakika kadar kaynatıp soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra süzün. Sabah, öğle, akşam gargara yapın. Her gün taze hazırlayın. Arada birkaç yudum da alabilirsiniz.

 Hanta Virüsü Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Adaçayı

Adaçayı veya ebegümeci tüketemeyenler için lavantalı gargara.

Adaçayına veya ebegümecine alerjisi olanlar, tüketemeyenlere özel İbrahim Saraçoğlu lavanta içeren koronaya karşı gargara önerdi.

Malzemeler

Lavanta yağı veya kekik yağı.

su.

Tarif

100 ml kaynak suya 20 damla lavanta yağı veya kekik yağı damaltın ve soğumasını bekleyin. Sabah, öğle, akşam gargara yapın. Her gün taze hazırlayın. Arada birkaç yudum da alabilirsiniz.

LEKTİN ZENGİNİ GIDALAR

İbrahim Saraçoğlu, koronavirüse karşı ‘lektin’ bakımından zengin gıdaları da önerdi: “Lektin dediğimiz bir yapı var, soya fasulyesinde, kuru fasulyede, buğdayda, mercimekte, nohutta bol miktarda lektin var. Bağışıklık sistemini güçlendirmek demek vitamin meselesi değil. Bu C vitamini, E vitamini meselesi değil. Bu şekilde beslenmeyle olur, patlıcan da buna dahildir. Patlıcanda da çok güçlü lektinler var. Dolayısıyla burada ne yapıyorsunuz? Virüsün direncini kırıyorsunuz. Onun direncini kırınca siz onun karşısında güçlenmiş oluyorsunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..