Kilo VermekZayıflama
Trend

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Hızlı kilo verilir mi? Hızlı kilo vermek sağlıklı

Kilo problemi yaşayan birçok kişi “Hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım?” sorusunu mutlaka sormuştur. Kilo vermenin pek çok yolu var. Bu yolların hepsi de farklı bünyelere farklı etkilerde bulunur. Sağlıklı kilo vermek için kendi bedeninizi tanımalısınız. Şekeriniz var mı, insülin direnciniz bulunuyor mu, guatr rahatsızlığınız var mı, bazal metabolizma hızınız düşük mü gibi soruların cevaplarını bilmelisiniz. Eğer uzun zamandır uğraşıyor ama kilo veremiyor ya da verdiğiniz kiloları geri alıyorsanız bu sayılan nedenlerden dolayı olabileceğini unutmamalısınız. En sağlıklısı işin uzmanı bir diyetisyene gidip kan tahlili yaptırmanız ve sorunun kimyasal kaynağını öğrenmenizdir.

 5 Günlük Diyet Listeniz Hazır

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Pek çok uzman beslenme hakkında diğer uzmanlarla ya da doktorlarla çelişecek bilgiler verebilir. Çünkü kilo vermenin herkes tarafından uygulanmış ve kabul görmüş bir reçetesi bulunmamaktadır. Sizlere birkaç seçenek sunulur, siz bedeninize en uygun olanı uygularsınız. Yani bir beslenme listesi iyi diğeri kötü diye bir durum söz konusu değildir. Yine de her kilo veren kişinin yaptığı ortak doğru davranışlar bulunmaktadır. Bugün size hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Yürüyüş yapmanın faydaları

 Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Programları

Asla yiyerek kilo veremezsiniz!

Hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım?” diye soruyorsanız öncelikle bilmeniz gereken sağlığınıza ve beslenmenize özen göstermenin önemidir. Porsiyonlar büyük olduğunda, gününüzün üçte ikisini spor yaparak ya da ağır bir işte çalışarak harcamadığınız takdirde, kilo veremezsiniz. Aynı zamanda fiziksel aktiviteyi artırdığınızda öğünleriniz yine büyük porsiyonlardaysa en iyi ihtimalle olduğunuz kiloyu korursunuz.
Sık sık yemek doğru besinler olmazsa işe yaramaz.
Örneğin insülin direnciniz varsa meyveyi tek başına ara öğün olarak tüketmeniz daha çabuk acıkmanıza neden olur. Bu bakımdan her zaman üç dört saate bir beslenme sağlıklıdır ve kilo vermeyi hızlandırır gibi bir durum söz konusu değildir. Sık sık yeme, sadece, alanında uzman diyetisyenlerin kan tahlili, yağ yakım hızı gibi durumları göz önünde bulundurarak size özel verdiği listelerle amacına ulaşır.

 Ölüm Diyeti Nasıl Olur

Vücudunuzu tanıyın.

Hızlı kilo vermek bünyenizi iyi tanımanızla doğru orantılıdır. Yiyeceklerin sizin üzerinizdeki etkilerini bilin. Örneğin süt içtiğinizde şişkinlik oluşuyorsa illa ki o sütü ara öğün ya da ana öğün olarak tüketmeyebilirsiniz. Alternatif bulabilirsiniz, bitkisel kaynaklı sütler gibi. Yiyecekleri iyi sindirip sindirmediğinizi şişkinliğinizden anlayabilirsiniz. Sağlıklı bir göbek yumuşaktır ama sert ve dokununca içe gitmeyen bir göbeğe sahipseniz çok büyük ihtimalle sindirim sorunu yaşıyorsunuzdur.

Bitkisel beslenmeye şans verin.

Pek çok gerçekten bağımsız araştırmacılar, şeker hastalığının sebebini, kalp hastalığının oluşumunu ve ilerlemesini et ağırlıklı beslenmeye bağlar. Hayvan ve hayvansal ürünlere karşı bir hassasiyetimiz olduğu ve aslen otçul beslenme alışkanlığına sahip olan canlılar olduğumuz artık her yerde kabul görmektedir. Etten vazgeçemiyorsanız da etin yanında buharda ya da az pişirilmiş sebzeler tüketmeye özen gösterin. Porsiyon kontrolü ile oluşturacağınız bu beslenme düzeni, size muhakkak sonuç verecektir.

Fiziksel aktivenizi arttırmadan kilo veremezsiniz.Burada kasıt spor salonuna gidip saatlerce ter dökmek değil, ufak dokunuşlar yapmaktır. Asansör kullanmamak, işe ya da eve bir iki durak önce inip yürümek veya ulaşımınızın büyük kısmını yürüyerek gerçekleştirmek, markete – bakkala ufak tefek şeyler için gidiyorsak araç kullanmamak gibi dokunuşlar bedenimizi sağlıklı tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..