Diyet Listeleri

Hızlı Kilo Verme ve Zararları

Hızlı Zayıflamak Zararlı mı ?

Hızlı kilo verme son derece sağlıksız olmanın yanında çoğu zamanda kalıcı bir zayıflama sağlamamaktadır. Hızlı kilo kaybı çok fazla kalori kısıtlamasına neden olduğu için vücut için gerekli olan birçok maddenin vücuda alınmamasına yol açmaktadır.
Öte yandan biyoritmine aykırı bir süreç başladığından metabolizmanızı da bozmaktadır. Sağlıklı beslenme son yıllarda globalleşen dünya ile birlikte önemimin artması ve hayatımızda daha fazla yer alması ile birlikte tüm popüler olan konuların başında gelmektedir. İstismar ve bilgisiz toplumdan yararlanma sonuçları ortaya çıkmaktadır.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Zararlıdır

İnsan doğru dengeli beslenme ve güvenilir zayıflama yolunu seçebilme şansı olmasına rağmen en kolay ve en hızlı yolu seçmeye oldukça meyillidir.
Görsel ve yazılı medyada karşımıza çıkan ve özellikle yaz aylarına yaklaştığımız şu dönemlerde ‘Şok, Mega, Hiper zayıflama diyetleri detox uygulamaları‘ oldukça tehlikeli yollara dönüşmektedir. Bu gibi diyetlerde bilinmesi gereken en önemli nokta zayıflama anında yağ oranından düşme kesinlikle olmamasıdır. Zayıflama büyük oranda kas oranından gitmektedir. Yüz bölgesinde oluşan zayıflama, çöküntüler ise kişiyi eski halinden daha cansız ve daha mutsuz bir ifade haline getirecektir.

Hızlı kilo kaybında kadınlarda oluşacak en önemli bir diğer sorun ise selülit problemidir. Aşırı kilo kayıpları uygulanan diyetler selülitleri yok etmediği gibi oluşumlarına da yardımcı olmakta ve zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle diyet uygularken spor yapma tavsiyesini kanıtlar niteliktedir. Bilinmesi gereken konu ise vücutta ne kadar kas varsa metobolik hız o kadar yüksektir yani yağ yakma kapasitesi o kadar iyi demektir. Tam tersi kas kütlesi azaldıkça yağ yakma oranı o derecede düşüktür.

 Ölüm Diyeti Nasıl Olur

Hızlı Zayıflamak Zararlıdır

 Hızlı Kilo Verdiren Diyetler

Hızlı kilo vermenin sonucunda oluşabilecek çok ciddi kalıcı hastalıklar arasında;

* Safra kesesi taşı ve hastalıkları
* Böbrek taşı
* Psikolojik ve emosyonel sorunlar
* Kalp ritim bozuklukları
* Ürik asitte yükselme ve gut atakları
* Kemik mineral kaybı ve kemik zayıflığı
* Halsizlik
* Konsantrasyon güçlüğü
* Kabızlık, baş ağrısı ve tansiyon düşmesi görülebilmektedir.
Bu hastalıklardan bazılarında ise geri dönüşüm yoktur. Sağlık için yararlı ve tavsiye edilen ise şudur; dengeli ve doktor kontrolünde bilimsel yöntemlerle yapılan zayıflama yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..