Diyet ListeleriKilo VermekZayıflama
Trend

Hcg Diyeti Nasıl Yapılır?

Hcg Nedir? Hcg faydaları nelerdir?

Hcg veya insan koryonik gonadotropini olarak da çevrilen bu tanım, erken gebelikte yüksek seviyelerde bulunan bir hormondur. Bu hormon evde gebelik testlerinde bir marker olarak kullanılır ve hem erkek hem de kadınlarda doğurganlık sorunlarını tedavi etmek için Hcg kullanılıyor. Bununla birlikte, artmış kan hcg seviyeleri ayrıca plasenta, yumurtalık ve testis kanseri gibi kanser türlerinde gözlemleniyor. Doktorlar zamanla hcg hormonunu diyet aracı olarak önermeye başladı.

 Her Gün Yürüyüş Yapmanın Faydaları

HCG’nin Vücudunuzdaki İşlevi Nedir?

Hcg hamilelik sırasında üretilen ve vücudun hamile olduğunu söyleyen protein bazlı bir hormondur. HCG, embriyo ve fetüsün gelişmesi için gerekli olan progesteron ve östrojen gibi temel hormonların üretimini sürdürmeye yardımcı olur. Hamileliğin ilk üç ayından sonra kandaki HCG seviyeleri azalır.

Hcg Diyeti iki ana bileşenden oluşuyor

* Günde yaklaşık 500 kalorilik bir ultra-düşük kalorili alım.
* HCG hormonunu enjeksiyonlarla uygulamak.
* Bugün, HCG ürünleri, oral damlalar, topaklar ve spreyler dahil olmak üzere çeşitli şekillerde satılmaktadır. Ayrıca sayısız web sitesi ve bazı perakende mağazaları aracılığıyla da temin edilebilir.

hcg diyeti

 Diyet Tostu Nasıl Olur

Hcg Diyeti Nasıl Uygulanır?

Hcg diyeti çok düşük yağlı, çok düşük kalorili bir diyettir. Genel olarak üç aşamaya ayrılır;

Yükleme aşaması: Hcg almaya başlayın ve iki gün boyunca bol miktarda yüksek, yüksek kalorili yiyecekler yenildiği aşama.

Kilo kaybı aşaması: Hcg almaya devam edin ve 3-6 hafta boyunca günde sadece 500 kalori alındığı aşama.

Bakım aşaması: Hch almayı bırakın. Yavaş yavaş yiyecek alımını arttırıp, ancak üç hafta boyunca şekerden ve nişastadan kaçınıldığı aşama.

 Beslenme İle İlgili Bilinmesi Gereken 20 Doğru ve Yanlışlar

Asgari kilo kaybı arayan kişiler orta haftada üç hafta geçirebilirken, önemli kilo kaybı isteyenlere diyetin altı hafta boyunca uygulanması tavsiye edilebilir – ve hatta döngünün tüm adımlarını birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Zayıflama aşamasında, yalnızca günde iki öğün yemeye izin veriliyor – bunlar da genellikle öğle ve akşam yemekleri. HCG öğün planları genellikle her öğünün bir kısım yağsız protein, bir sebze, bir parça ekmek ve meyve içermesi gerektiğini gösterir.

Belirli miktarlarda seçim yapabileceğiniz onaylı gıdaların bir listesini de alabilirsiniz. Tereyağı, yağlar ve şekerden kaçınılmalıdır, ancak çok fazla su içmeniz teşvik edilir. Maden suyu, kahve ve çay da kullanılabilir.

Sizleri bilgilendirmek için içerikler üretiyoruz, bizi desteklemek istiyorsanız yorum atabilirsiniz. Diğer tüm diyet listelerimize https://dengelibeslenmek.com/kategori/diyet-listeleri/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..