Kilo VermekZayıflama
Trend

Hangi Meyve ve Sebzeler Zayıflatır?

Meyve ve sebze zayıflatır mı? Kuruyemiş kilo verdirir mi?

Her sebze ve meyve vücudumuz için faydalar barındırır fakat bazı sebzeler faydalarının yanı sıra kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Bu durum elbette “ Hangi meyve ve sebzeler zayıflatır ? ” sorusunun ön plana çıkarmaktadır.
Organik, yamuk yumuk, doğal olarak çürüyen her meyve ve sebze, dozunda ve küçük porsiyonlar ile tüketildiğinde bedenimiz için faydalıdır. Lakin bazı besinlerin tüketimi kilo verme hızımızı olumlu yönde etkiler. Kimi uzmanlar bu yiyecekleri renklerine göre kimi uzmanlar ise mevsimlerine göre ayırıyor. Biz tüm uzmanlarımızı dinleyerek sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

 Hızlı Kilo Verdiren Diyetler

Kilo verdiren meyve ve sebzeler

Kilo verdiren sebze ve meyvelerden bahsetmeden önce çok önemli bir bilgiyi sizinle paylaşmalıyız. Mevsimi gelmeden, serada ya da geleneksel tarıma uygun olmayan şekilde yetiştirilmiş her ürün bizim için zararlıdır. Ürünleri mevsiminde muhafaza etmek için pek çok yöntem zaten bulunuyor; salça, konserve, reçel gibi. Bu bakımdan hangi meyve – sebze tavsiye edilirse edilsin mevsiminde tüketmek önemlidir.
Tropikal meyvelerden ananas hem vitamin deposu hem de zayıflamaya yardımcıdır. Lifli yapısı sayesinde vücudun lif ihtiyacını karşılar, sulu olması nedeniyle içecek haline kolayca getirilir. İyi bir idrar söktürücüdür. Bağırsaklarınızdaki iyi bakterileri besler. Yalnız ölçüyü kaçırmamak gerekir. Her gün bir ya da iki dilim ananas yeterli olacaktır. “Hangi Meyve ve Sebzeler Zayıflatır ?” sorusunun cevaplarından biri de hiç kuşkusuz ananastır.

 Üzüm Diyeti Nasıl Yapılır

Tüm kırmızı meyve ve sebzeler yağ yakıcı ve yaşlandırma karşıtı etkiye sahiptir. Ahududu, kalp sağlığını korurken zayıflamaya yardımcı olur. Yaban mersini kahvaltılarda tüketildiğinde tokluk hissini çok uzun süre sürdürür. Domates mevsiminde tüketildiğinde hem kan hücrelerini besler hem de bağırsaklarımıza ilaç gibi gelir. Pancar kış aylarının pek değeri bilinmeyen kök sebzesidir. Hem yemeği hem de çok kısa sürede olan turşuları ile tüketimi oldukça kolaydır. Tok tutucu özelliğinin yanı sıra doyma hissine çabuk ulaşmamızı da sağlar.
Avokado, yumurta yemeyenler için harika bir protein kaynağıdır. Üstelik büyük bölümü yağdan oluşur ve bu bitkisel yağ tıpkı Hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı bitkisel yağ kategorisindedir. Günde yarım avokado büyük oranda protein ve yağ ihtiyacımızı karşılar. Kararmaması için üzerine bir iki damla limon suyu gezdirilmesi tavsiye edilir.

Muz ve armut zayıflatır

Muz ve armut, sarı renkli olan ve tok tutucu özelliği ile bilinen meyvelerdir. Muzun kalorisi yüksek olsa da uzun süre tok tuttuğu için zayıflamaya yardımcıdır. Sindirim sistemleri için mutlaka tüketilmesi gereken bir diğer sarı renkli besin ise armuttur. Geleneksel tarımla yetişen yerli armutlar, şekli kusursuz olan armutlara göre daha sağlıklıdır. C vitamini kaynağıdır.

Kuruyemiş kilo verdirir mi?

Kuruyemiş, ciddi bir yağ kaynağıdır. Ceviz, fındık, badem gibi yağı çıkartılan kuruyemişlerin tüketimi sınırlı olduğu takdirde diyetlerin vazgeçilmez bir parçası olurlar. Kuruyemişleri kavurmadan tüketmek yani tuzsuz tüketmek gerekir. Tuz, kilo vermek isteyenlerin kesinlikle ve ciddi orada azaltmaları gereken bir baharattır çünkü vücuttaki suyu tutar.

 Diyet Grissini Nasıl Yapılır

kuruyemiş zayıflatır

Su içmek hem daha dinç olmamızı hem de duygusal açlık ile gerçek açlığı ayırt etmemizi sağlar. Gün içinde içeceğimiz su miktarı kilomuz ile doğru orantılıdır. Her otuz beş kiloya bir litre su düşmektedir. Yani sağlıklı bir insanın azami 1,5 litre su tüketmesi gerekmektedir. Suyun yanında bolca, sağlıklı, evde yapılmış, pakete girmemiş içecekler tüketmek gün içinde buzdolabını daha az ziyaret etmemizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..