Kilo VermekSağlıklı BeslenmeZayıflama

Goji berry ( kurt üzümü ) faydaları nelerdir?

Goji berry ( Kurt Üzümü) kilo verdirir mi?

Uzak doğu kökenli besinlerden biri olan goji berry inanılmaz faydalı yiyeceklerden olup tüketilmeye başlandığında hızla kilo verdiren bir yapıya sahiptir. Türkçe adıyla kurt üzümü olarak ta satılan bu ürün ile binlerce kişi kilo probleminden kurtulmuştur. Tat bakımından tatlı kirazı andıran bu meyve dünya çapında tüketilen ve tüketim hızı hızla yayılan bir besindir. Tibet’te yetişen bu meyve sayesinde Obezite veya diyet programı uygulamak isteyenler için öncülük etmektedir. Genel olarak goji berry ile zayıflama konusu uzmanlarında yakın takibindedir. Bu meyvenin yaprakları da çay olarak kullanılmaktadır. Birden fazla faydası bulunan gojı berry yüksek protein içermektedir. Ayrıca antioksidan bakımından hayli zengin içerik yapısı sindirim sistemi rahatsızlıklarına da oldukça iyi gelir. Goji berry faydaları saymakla bitmez.

Goji Berry Faydaları

Günlük C vitamini ihtiyacını diğer meyvelere nazaran oldukça fazla veren Goji Berry zengin içeriğe sahiptir. Portakal ile karşılaştırıldığında bir portakaldan kat kat daha fazla C vitamini içermektedir. Sadece C vitamini barındırmayıp aynı zamanda B ve E vitaminlerine de sahiptir. Diyet programlarına rahatlıkla eklenen bu meyve kırmızı renktedir. Kilo vermek isteyenler açısından Goji Berry ile zayıflama konusu oldukça verimli sonuç verir. Ayrıca içerdiği physalin bileşeni sayesinde lösemi hastalıklarına da oldukça faydası bulunur. Karaciğer yağlanmasının önüne geçen bu bileşen aynı zamanda sakinleştirici ve hafıza koruyucu özelliğe de sahiptir. Enzim değerlerini yaşa bağlı kalmaksızın dengede tutan bu besin menopoz semptomlarını da ortadan kaldırmaktadır. Kilo vermek isteyen kişiler için başlangıç olarak 1 hafta fakat uzun vadede tüketim için en az 3 hafta kullanılması önerilir. Araştırmalar sonucunda 3 öğün gojı berry tüketimi yapan kişiler daha sağlıklı ve daha hızlı kilo vermektedir.

 Şeker Hastalığında Çözüm Sağlıklı Beslenmek mi?

Goji berry ile zayıflama

Kilonuza Goji Berry ile Savaş Açın

Hazır tüketim gıdaları yüzünden hızla artan kiloların baş düşmanlarından biri olan Goji Berry kurt üzümü olarak Türkiye’de her ilde bulabileceğiniz besindir. Sağlık bir şekilde kilo vermek isteyen bireyler için 3 öğün tüketilmesi çok faydalıdır. Hem kilo verir hem de sağlık problemlerinizden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca içerdiği zengin yapısı sayesinde vücuttaki pis kanında hızla atılmasını sağlar. Siz de sağlık şekilde kilo vermek istiyorum diyorsanız gojı berry ile zayıflama konusuna mutlaka göz atmalısınız.

 Kalp Sağlığı için Doktor Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..