Diyet Listeleri
Trend

Fesleğen ile Kilo Verin

Fesleğen ile hızlı kilo verin

Ilıman iklimde yetişen fesleğen Türkiye’de genellikle Akdeniz ve Ege kıyısında yetişir. Fesleğen diğer adıyla ırıhan bitkisinin çok önemli yararları var. Bitki kurutup tüketilebildiği gibi taze bir şekilde de sofraları renklendirmektedir. Ben diyet yapmanın yanında fesleğen tükeyerek kilo verdim, siz de fesleğen ile kilo verin.

 Ketojenik Diyet Listeleri

Kilo Atışındaki Sebepler

Türkiye’de artan kilo alma probleminin birçok sebebi var. Hem kadınlarda hem de erkekler ciddi bir oranda kilo probleminin arttığını bununla paralel olarak kronik hastalıklarında aynı düzeyde çoğaldığı görülmektedir. Sadece Türkiye değil dünyanın genelinde obezite gibi ciddi bir rahatsızlıkta artış görülmektedir. Bunun oluşmasında en önemli etmenlerden biri de endüstriyel hayatın getirdiği zorunlu yaşam şartlarıdır. Değişen yaşam şekliyle birlikte insanın fiziksel gücüne dayalı işlerin azalmasıdır. Fiziksel güce dayalı işlerin azalması, hareketsiz masa başı işler hatta daha da artan işsizlik problemi kalitesiz bir yaşamı getirmektedir. Artan stresle birlikte tüketilen fastfood yemekleri kilo almayı tetiklemekle kalmaz hatta en önemli sebebi olur.

 1500 Kalorilik Diyet Listesi

Sağlıklı Yaşam

Dünyadaki değişim ve gelişmelere açık olmak gerekir; ancak bu değişim ve gelişmeler insan sağlığını bozacak şekilde oluyorsa bunların önüne geçebilecek alternatifler bulunmalıdır. Endüstriyel gelişim kişinin hayatına hareketsizlik katıyorsa işten sonra ekstra hareket katma onun elindedir. Günde en fazla sekizle on saat masa başında çalışan biri ondan sonraki zamanının sadece bir saatini bile sporla tamamlasa yeterli olur.

Fesleğen Diyeti Nasıl Yapılır

Sağlıksız Hazır Yemekler

Kilo alımına sebep olan en önemli etmen fast food dediğimiz hızlı ve pratik yemeklerdir. Bu yemeklerin insan hayatına çok zararları olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Kalp ve damar hastalıkları gibi ciddi problemlere davetiye çıkarıyorlar. Bunun dışında tansiyon, şeker hastalığı gibi kronik hastalıkların da habercisi konumundadır. İnsanın yaşam kalitesini düşüren bu yiyeceklerden uzak durmak ve düzenli beslenme alışkanlığı elde etmek gerekir.

 Sağlığınız İçin Faydalı Olan Gıdalar

Fesleğen Diyeti İle Kilo Verme

Fesleğen ile kilo verin

Sağlıklı ve dengeli beslenmek için ve obezite gibi bir problemi olan kişiler kesinlikle yaşam şeklini değiştirip ona göre hareket etmeleri gerekir. Bunu sağlayacak bir diyet programı yapılmalıdır. Fesleğen bitkisi hem birçok yemekte kullanılmakta hem de çay olarak içilebilmektedir. Zayıflama gibi bir düşüncesi olan kişilerin düzenli bir şekilde ara öğünlerde fesleğen çayı tüketmelidirler. Fesleğenin tok tutucu özelliği sayesinde sık sık yemek yemenin önüne geçmesini sağlar. En önemli özelliklerinden bir tanesi de stres önleyici özelliğinin olmasıdır. Diğer bir pratik kullanma şekli ise çiğneyerek tüketilmesidir.

 Kilo Vermek İçin 5 Diyet Önerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..