Evde Zayıflama Yöntemleri

Evde kilo vermenin yolları

Hayat akışı içerisinde insan sağlığını ve görünüşünü etkileyen konuların başında kilo sorunu gelmektedir.  Kilo sorunu Türkiye’ de dahil olmak üzere dünya üzerinde giderilmesi gereken ilk üç sorun arasında yer almaktadır.

Küçük değişikliklerle rahat bir şekilde evde kilo vermenin yollarını aşağıda iletiyoruz.

Evde Zayıflamanın Anahtarı Bol Bol Su İçmek
Evde Zayıflamanın Anahtarı Bol Bol Su İçmek

1. Su İçmenin Önemi

Kadın ve erke için kilo vermenin yolları da farklılık gösterse de bazı yöntemler her iki cins içinde en uygun yöntem olarak öne çıkmaktadır. Bunlardan birisi de yeterli oranda su içmektir. Özellikle öğün öncesinde içilen suyun karnı şişirdiği için fazla yemenin önüne geçtiği belirtilmektedir.
Kilo vermenin yollarını öğrenmenin en güvenilir yolu basit ama etkili değişiklikler yapmaktadır. Su içmek de bu değişikliklerin başında gelmektedir. Çünkü her gün belli oranlarda su içmek insan metabolizmasının bir saat gibi kısa bir sürede yüzde otuz ya da yüzde kırk oranında hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

Suyun insanlar üzerinde kilo verdirme etkisinin ölçülmesinin sağlanması için araştırma grubu oluşturularak gerekli bilgiler toplanmıştır. Buna göre araştırma sonucunda öğünlerden yarım saat önce belli bir miktarda tüketilen suyun tokluk hissi verdiği için daha az miktarlarda yenildiği gözlemlenmiş olup; araştırmaya katılan kişilerin ise daha hızlı bir şekilde kilo verdiği tespit edilmiştir.

Zayıflamak için bol bol yumurta yiyin.
Zayıflamak için bol bol yumurta yiyin.

2. Yumurta Tüketimi

Zayıflamanın en kolay yolu düzenli bir şekilde sağlık alışkanlıklarının değiştirilmesi ve uygulanmasının sağlanmasıdır. Bu yöntemlerden birisi de yumurta tüketimidir. Yumurtanın sağlığa birçok faydası oluğu kadar zayıflama da etkisi bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili yapılan tüm çalışmalar sabah kahvaltılarında ya da öğünlerde yumurta tüketiminin yağ yakımını hızlandırdığını ve doygunluk hissi yarattığı için de kalori sayısını azalttığını göstermiştir.

Kilo vermek için kahve içilmelidir
Kilo vermek için kahve içilmelidir

3. Sade Türk Kahvesi

Her gün en fazla iki defa olacak şekilde sade Türk kahvesi tüketiminin metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı sağladığı bilinmektedir. Bu yüzden belli bir miktarda tüketilen sade türk kahvesi zayıflamanın en kolay yolu olarak görülmektedir.

Buzlu Yeşil Çay Tarifi
Buzlu Yeşil Çay Tarifi

4. Yeşil Çay

Yeme ve içme alışkanlıklarında yapılan bazı değişikliklerle vücudun daha hızlı çalışması sağlanarak kalori yakımı sağlanabilmektedir. Bu yöntemlerden birisi de her gün belirli bir miktarda yeşil çay tüketiminin sağlanmasıdır.
Yeşil çay içerisinde bulunan antioksidan maddeler yağ yakımının hızlanmasında etkili bir rol oynamaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Kilo Verdirir.
Hindistan Cevizi Yağı Kilo Verdirir.

5. Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Hindistan Cevizi Yağı sağlıklı yağların başında gelmekte olup; yemeklerde kullanılan yağın Hindistan cevizi yağı olarak değiştirilmesinin sağlanası ise zayıflamaya yardımcı olmaktadır.
Hindistan cevizi yağı kullanımlarından günlük alının kalori miktarı belli bir oranda azaldığı gibi Hindistan cevizi yağı metabolizmayı da hızlandırdığı için iki taraftan da zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

6. Porsiyon Kontrolü

Gereksiz kalori alımının önüne geçebilmek için porsiyon kontrolünün sağlanması önem taşımaktadır. Bunun için ilk olarak porsiyonların küçültülmesinin sağlanması etki bir yöntem olacaktır. Bir diğer yöntem ise günlük kalori alımının hesaplamasıdır. Böylece günlük alınan kalori miktarına göre öğün içerikleri düzenlenerek fazla kalori alımının önüne geçilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın