Egzersizler

Evde Yapılabilecek Egzersizler

Evde Nasıl Spor Yapılır?

Biliyoruz ki sağlıklı bir hayat için spor yapmalıyız. Modern yaşamın getirdiği bir zorunluluk oldu artık bu.. Çoğumuz masa başında çalışıyoruz ve çok fazla hareketsiz kalabiliyoruz. Spor yapmaya fırsat bulamadığımız spor salonlarına gidemediğimiz zamanlar için evde spor yapabilmek için size belirttiğimiz bu evde yapılabilecek egzersizler yapabilirsiniz.

 Karın Bölgesi Eritmenin Yolları Nelerdir?

Karın Bölgesi İçin

karın bölgesi egzersizi
karın bölgesi egzersizi

Bir hayli bayan zayıflığına Karşın karın bölgesinden şikayetçidir. Yağlı yiyeceklerden Irak da dursanız, asitli içeçekler de tüketmeseniz de kilolarınız karın bölgesinde toplanıyorsa düzenli bir şekilde yapacağınız hareketlerle 6 ay içerisinde düz bir karına rahatlıkla erişebilirsiniz. Karın bölgesindeki yağları kıran en Esas Devinim düz mekiktir. Isındıktan sonra başlayacağınız antremanınızın ilk hareketi için düz bir zemine yatın. Boyun bölgenizde rastgele bir ziyan vermemek için ellerinizle bu bölgeye destek vermeniz çok ehemmiyetlidir. Karın ve kalçanızı sıktıktan sonra bu bölgelerin desteğiyle hafifçe yukarı doğru karın. 15 kez olmak üzere 3’er kere tekrarlayacağınız bu Devinim ilk başlarda sizi zorlayabilir. Bu nedenle bacaklarınızı 90 aşama kaldırarak da vücudunuzu bu harekete alıştırabilir, güçlendikten sonra bacaklarınız yerde olarak mekik çekmeye sürek edebilirsiniz.

Yanlar (Simit)

yanlar için egzersiz
yanlar için egzersiz

Artan fast-food ve asitli Meşrubat tüketimiyle beraber en çok problem yaşadığımız bölgelerin ikincisi de simit denilen Taraf bölgeler. Besinlerden alınan blok şekerlerin kırılmayarak Taraf tarafta birikmesiyle oluşan simitlerin gitmesi için bölgesel hareketler çok ehemmiyetlidir. Bu harekette şayet evinizde varsa elinize bir dumble alabilir yoksa da Ufak pet şişeleri suyla doldurarak onları ağırlık olarak kullanabilirsini. 15 kereden 3’er setler halinde tekrarlamanız şart olan bu harekette en Mühim nokta bacaklarınızı omuz genişliğinde açmanız. Bacaklarınızı açarak dengenizi sağladıktan sonra yapmanız şart olan ağırlık olan elinizi yukarı kaldırarak başka elinizi Aksi tarafa yatıracak şekilde Taraf tarafınızdaki gerginliği hissedene kadar eğilin. 

 Yumurta nasıl haşlanır? Haşlanmış yumurta tarifleri

Kalça Bölgesi

kalça egzersizleri
kalça egzersizleri

Fit bir vücuda sahip olmanız için dikkat etmeniz gereken bölgelerden biri de kalça bölgenizdir. Antrenman programının en yorucu ama en eğlenceli egzersizleri arasında yer alan kalça hareketleriyle karın, basen ve bacak bölgenizi aynı anda çalıştırabilirsiniz. Sağ bacağınızı doksan derecelik bir açıyla yere koyduktan sonra ellerinizle dirsekleriniz düz duracak şekilde yükselin ve aynı anda sol bacağınızı popo bölgenizi sıkarak yukarıya doğru kaldırın. Bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp daha sonra karnınıza doğru çekerek tekrarlayacağınız bu hareketi düzenli olarak 3’er set halinde tekrarlayın.

Kollar

kol egzersizleri
kol egzersizleri

Bayanlar olarak bilhassa yaşlandıkça henüz çok sarkarak bizi fazlasıyla rahatsız olan bölgelerimizden biri de kollarımızdır. Tıpkı karın gibi ancak düzenli bir antrenman programıyla sıkılaşacak olan kol bölgesi için kuvvetli bir sırta sahip olmak da ehemmiyetlidir. Hem sırt bölgenizi hatta kollarınızı çalıştıracak olan planking hareketi kuvvetli bir vücuda kavuşmanıza Muavin olacak. Dirseklerin doksan derecelik bir açıyla yere dayandığı bu harektte gücü bacak bölgenizden almayı unutmayın. Başınızı omurganızla ayın hızada tutarak. dirsekleriniz yardımıyla şınav çeker gibi eğilin ve kalkın. 15 kereden olmak üzere 3’er set halinde tekrarlamanız şart olan bu Devinim başlarda zor gelse de zamanla en büyük tutkunuz haline istikbal, eminiz.

 Kabızlık Nedir? Nasıl Geçer?

Bacaklar

bacak egzersizleri
bacak egzersizleri

Antrenmanınızı bacak hareketiyle sonlandırarak esneme hareketlerine geçebilirsiniz. Kol bölgenizi çalıştırmanıza Muavin olan Planking pozisyonunu uygulayarak yapacağınız bu Devinim bacak kaslarınızı kuvvetlendirirken kalça bölgenizin de çalışmasına Muavin olacak. Şınav çeker gibi kalktıktn sonra Biricik bacağınızdan alacağınız destekle başka bacağınızı, dizinizi bükmeden inip kaldırın. İki bacağınız için de 2’şer set olmak üzere hareketi 25 kere tekrarlayın.

 Obezite Psiklojiyi Bozuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..