Zayıflama

Doğum Sonrası Zayıflama Yöntemleri

Doğum sonrası nasıl zayıflanır?

Kadınlar için kilo vermek, doğum sonrasında yapılacaklar listesinde ilk sırada yer almaya başlıyor. Doğum sonrası zayıflama yöntemleri ile kilo verilir.

Kadınlara özel, doğum sonrasında hızlı şekilde kilo verilmesinin sağlanması dışında; kişinin bebek emzireceği göz önünde bulundurularak sağlıklı şeklide kilo verilmesi önerilir. Doğum sonrası zayıflama yöntemleri sayesinde kişinin fazla kilolarından kurtulması söz konusu olur.

Doğum Sonrası Kilo Vermeye Ne Zaman Başlanmalı?

Önemli olan hem sizin hem de bebeğinizin sağlığıdır. Bu sebeple kilo vermeye ne zaman başlayacak olduğunuza en iyi şekilde karar vermek gerekiyor. Beslenme uzmanı olan kişiler, özel listeler oluşturarak en iyi şekilde sizin en doğru zamanda diyete başlamanız konusunda yardımcı olabilir. Gebelik sonrası beslenme süreci, yanlış anlaşılmaya çok müsait. Sebebi ise annenin emziriyor olması. Kalori almaya çok açık bir dönem ve çoğu anne, zararlı besinlerden aldığı kalori ile bebeğini emziriyor. Bunun sebebi ise bebek emzirme döneminde profesyonel destek almamak. Bunun sağlanması durumunda, sorunsuz bir şekilde kilo verilmesi konusunda uzman kişi yardımcı olacaktır. Anne hemen düzenli ve dengeli beslenmek konusunda uzman desteği alarak, beslenmesini düzenli bir hale getirebilir.

Annenin beslenme düzenini oluşturması hemen başlayabilir.

hamile diyeti

Doğum Sonrası Zayıflama Yöntemleri Neler?

Öncelikle doğum sonrası beslenme programı oluşturularak zayıflamaya başlanmalı. Kişinin ne kadar kilo verecek olduğu konusunda yardım alması durumunda, sağlıklı şekilde tüketmesi gereken besinler konusunda da bilgi verilecektir. Bunun sağlanması halinde, almanız gereken vitaminler, mineraller, yemeniz gereken yiyecekler konusunda detaylı bir bilgilendirme olacaktır. Sizin ve bebeğin sağlığı için olması gerekenden yola çıkılarak hareket edilecektir.

Örnek Diyet Listesi;

  • Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta, iki parmak kalınlığında peynir, 2 dilim ananas, 2 dilim buğday ya da çavdar ekmeği, 5 – 6 zeytin yeterlidir.
  • Ara öğün olarak 10 fındık, meyve ve rezene çayı yeterlidir.
  • Öğle yemeğinde fırınlanmış sebze yemeği, bir kase yoğurt ve ince dilim tam buğday yenebilir.
  • Ara Öğün olarak ise bir meyve, bir su bardağı süt ve tarçın önerilir. 1 su bardağı süte 1 çay kaşığı tarçın yeterli olur.
  • Akşam yemeğinde ise bir kase çorba. Et, balık ya da tavuk, bir kase yoğurt ya da cacık olabilir.

Bu şekilde bir hamilelik sonrası diyet programı uygun olabilir. Önemli olan günlerinizi programlayarak hareket etmenizdir. Programlı bir şekilde hareket etmeniz durumunda direkt olarak zayıflamak üzere gereken de tamamlanmış olacak.

 Ebru Şallı Hamile Egzersizleri

Spor yapmadan kilo vermek mümkün mü

Hamilelik Sonrası Spor

Kişinin spora yaparak, gün içinde yaktığı kaloriye destek olması mümkün. İyileşme sürecinin tamamlanmasından sonra, bölgesel kilo verme teknikleri ile yağlanma olan bölgeler için kilo verilmesi sağlanabilir. Hem kilo vermenin hızlanması hem de sorunsuz bir şekilde kişinin bölgesel olarak da incelemesi mümkün olacaktır. Hamilelik sonrası spor dendiğinde bölgesel zayıflama dışında, size kendinizi iyi hissettirecek olan yürüyüşlerden de faydalanabilecek olduğunuzu bilmelisiniz. Düzenli bir şeklide yürüyüş programının olması hızlı bir şekilde kendinize geleceğiniz anlamı taşıyor.

Bölgesel zayıflama teknikleri;

Karın bölgesinin iyileşmesi için doktorunuzun önerdiği tarihten sonra karın hareketleri yapılabilir. Mekik, şınav ya da buna benzer hareketler ile karnı çalıştırarak bölgede yer alan yağların erimesi için gerekenin yapılması sağlanabilir.

Düzenli spor;

Belirlenen hareketlerin mutlaka düzenli şekilde uygulanması gerekiyor. Gün içinde mutlaka hareket etmeye özen göstererek, bölgesel hareketlerin de programlı bir şekilde yapılması gerekiyor. En hızlı şeklide sonuç alınmasını sağlamak açısından buna özen göstererek siz de hareketleri yapabilirsiniz. Hamilelik sonrası bölgesel kilo verme mutlaka uygulanan yöntemler ile olacaktır. Doğru plan yapmak önemlidir.

 Hamilelikte Uzak Durulması Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..