Diyet Listeleri

Diyette Vücut Nasıl Şaşırtılır, Vücudu şaşırtma nedir?

Diyet Yaparken Karşılaşılan Problem

Kilo problemin geçmişte günümüze kadar devam eden ve büyük bir sorun olarak kabul edilir. Bu problemin üstesinden gelmek için çeşitli diyet programları uygulanmaktadır. Bu uygulanan diyetler bazen sağlık açısından çok kötü sonuçlara sebep olduğu halde insanlar bunu yapmaktan vazgeçmiyor. Uygulanan çeşitli diyet programlarıyla verilmek istenen kilolar belli bir süreden sonra yavaşlıyor hatta durma noktasına geliyor. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi metabolizmanın verilen kilo karşısında bir tedbir alıp yavaşlamaya başlıyor ve durma noktasına gelmesidir. Bu yüzden verilmek istenen kilo verilemiyor. Bu gibi durumlarda vücudu şaşırtmak gerekebiliyor. Bugün size vücudu şaşırtma nedir, neden vücudu şaşırtma uygulanıyordan bahsedeceğiz.

Vücut Diyette Nasıl şaşırtılır

Fiziksel Farklılıklar

İnsanlar sadece düşünce de değil fiziksel anlamda da birbirinden farklı özelliklere sahiptirler. Bu fiziksel farklılıkla değişik diyet programları uygulamaları gerektiğini göstergesidir. Her insanın farklı metabolik hıza sahiptir. Bu yüzden kilo vermek isteyenler kendi vücutlarına uygun olan diyet programı uygulamalıdırlar.

 Diyet Tatlı Tarifleri

Beslenme Şekilleri

İnsan sağlığı için en önemli şey düzenli bir şekilde ve sağlıklı yiyeceklerle beslenmektir. Günümüzde popüler olan şok diyetler sağlık açısından son derece zararlı sonuçlara sebebiyet vermektedir. Bu yüzden düzenli bir şekilde beslenmek, üç öğün ve ara öğünlerle beslenmek, en sağlıklı ve en doğru olan yöntemdir. Bu besleme şeklinde protein, karbonhidrat ve kalsiyum ihtiyacı yeterli oranda alınmalıdır. Bununla birlikte bu düzenli beslenme şeklini meyveler ve sebzelerle zenginleştirmelidir. Çünkü daha genç ve sağlıklı görmek için bol vitamin alınmalıdır. Düzenli bir diyet programı uygulandığı halde hala kilo problemi yaşanıyorsa gerekli olan spor yapılmalıdır. Her ne kadar beslenme şekline dikkat edersek edelim spor ve egzersiz yapmadan kilo vermek çok zordur. Çünkü belli bir süre sonra vücut ne kadar düzenli beslense de kilo vermek isteyenler kalori yakmak için spora ihtiyaç duyar.

Yulaf Kepeği İle Kilo Vermek

Diyette Vücudu Şaşırtma İhtiyacı

Yapılan tüm düzenli beslenme, diyet ve spora rağmen zayıflama düşüncesi olanlar bunu gerçekleştiremiyorsa bunun çok önemli bir sebebi var. Vücut belli bir rutine alışır ve kendisini korumaya alarak kilo vermeyi reddeder. İşte bu durumda uygulanan diyet programı sadece protein ağırlıklıysa bunu değiştirip birden bire karbonhidrat alınır. Bir süre sonra diyet programına ara verilir ve birkaç günlük sebze yemeklerine ağırlık verilir. Vücudun alıştığı yemek programını bozarak şaşırtır ve kilo vermeyi hızlandırır.
Örneğin; her gün 1200 kalori alıyorsanız 1-2 gün boyunca 800 kalori alıp şaşırtabilirsiniz, 1-2 gün sonrasında tekrar 1200 kalori almaya devam edebilirsiniz.

Örnek Diyet Programları

 Çikolatanın Yasak Olmadığı Diyet Listesi  
 Kilo Vermek İçin 5 Diyet Önerisi  
 Ketojenik Diyet Listeleri  
 Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?  
 Türk Kahvesi Diyetini Duydunuz Mu?  
 Gelin Diyeti  
 Dr. Gürkan Kubilay Diyet Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..