Kilo Vermek
Trend

Diyetisyene Gitmeden Kilo Verilir mi?

Diyetisyene gitmeden kilo ver

Diyetisyene gitmeden fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü? Uzman desteği olmadan yani diyetisyene gitmeden kilo verebilir miyim? Çok sayıda kişi kilo vermeye başlamadan önce bu soruları sorar. Diyetisyene gitmeden kilo verilir mi? Bu sorunun yanıtı aslında son derece kişiseldir. Kişinin kilo verip veremeyeceği konusu onun hem beden hem de psikolojik olarak durumuna bağlı olacaktır. Elbette diyetisyene gitmeden çok fazla kilo veren insanlar olduğundan, herhangi birinin bunu yapması da mümkün. Ancak önemli olan kişinin nasıl sonuç almak istediği oluyor. Yani kişinin sağlıklı kilo verme çabası, kişinin kilo verme konusunu takıntı yapıp yapmaması, gerçekten kilo vermeye ihtiyacı olup olmaması gibi pek çok kriter var.

Sağlıklı şekilde kilo vermek için uzman desteği gerekebilir.

Kaç Kilo Vermek İstiyorsunuz?

Önemli olan bir diğer husus ise kişinin kaç kilo vermek istediği. İdeal kilosundan 20 – 25 kilo uzak olan kişiler için kilo vermek biraz daha uzun bir süre olacak. Bu süreç içinde kişinin uzman desteği alması, her anlamda kendisini iyi hissetmesi açısından önemli olacak. Elbette bunu göz önünde bulundurmanız durumunda kilo verme konusunda çok daha avantajlı bir adım atmış olacaksınız. Siz de kilo vermek için destek almanız halinde, herhangi bir zaman dilimi içinde ortaya çıkan sorunun daha kısa sürede çözüldüğünü göreceksiniz. Göz önünde bulundurun ve hızlı bir şekilde kilo vermek söz konusu olduğunda, profesyonel diyet kapsamında uzman desteği alın. Kilo vermek isteyen kişinin kilo durumu, beden durumu de bu bağlamda önemli olan hususlar arasında yerini koruyor.

kilo yakma

Herhangi bir Hastalığınız Var mı?

Kronik rahatsızlıklar, psikolojik sorunlar kilo verme konusunu zorlaştırır. Bu durumda mutlaka herhangi bir hastalığı olan kişinin uzman desteği ile zayıflaması önerilir. Ancak buna benzer herhangi bir sorunu olmayan kişinin, kronik bir rahatsızlık yaşamayan kişinin direkt olarak kendi çabası ile kilo vermesi de söz konusu olabilir. En hızlı şekilde kilo vermek konusunda gerekeni en iyi şekilde yapmış olacaksınız. Göz önünde bulundurmanız durumunda, hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Uzman desteği ile zayıflamak daha mı kolay sorusunun yanıtı; kişinin hastalığının olması, kişinin vücudunda alınması gereken önlemler ile hareket edilmesi gibi durumlarda elbette daha hızlı ve kolay olacaktır. Bunun sağlanması durumunda, direkt olarak siz de hastalığınıza karşı da önlem alarak kilo verebilirsiniz.

Hızlı kilo vermenin yolları

Vücudunuzu Tanıyor musunuz?

Kilo vermek için aynı zamanda önemli olan bir diğer husus ise kişinin kendi vücudunu tanımasıdır. Vücudunu tanıyan bir kişi, direkt olarak kendisini de çok daha iyi hissederek, ne yapacağını bilir. Hangi besinlerden uzak durmanız gerektiği konusunda bilgi sahibiyseniz, kendiniz için hangi besinleri kalori yakılması açısından zor olduğunu biliyorsanız, sizin aynı zamanda kalori yakmak için ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibiyseniz çok daha hızlı bir şekilde çözümünün gerçekleşmesi de sağlanacak. Bunu bilerek, doğru bir şekilde hareket etmek önemli. Size sunulacak olan seçenekler de olacağından, kişinin zayıflama konusunda gerekeni çok daha hızlı yapması mümkün. Sağlıklı kilo vermek açısından önemli olan diyet programı ve sporun düzenlenmesidir. Bunun için mutlaka kişinin vücudunu tanıyarak hareket etmesi gerekir.

İradeli misiniz?

Zaman zaman uzman sizi kilo vermeye ikna eder. Vazgeçmenizi önler. Buna ihtiyaç duymuyor ve iradenize güveniyor musunuz? Her anlamda kararlı olan bir kişi kilo vermeyi başarır. Bunun sağlanması için olması gereken koşulları oluşturur. Kilo vermek istiyorum diyen kişi, kendisi nasıl kilo vereceği konusunda seçimini yapabilir. Her iki yöntemin de başarı ile sonuçlanması, kişinin iradesine bağlı olacaktır.

Örnek Diyet Listeleri

 Nesfit Diyeti Nasıl Yapılır  
 900 Kalorilik Diyet Listesi  
 1200 Kalorilik Diyet İle Kilo Verin  
 Ceviz Diyeti Nasıl Yapılır?  
 Hcg Diyeti Nasıl Yapılır?  
 Gaps Diyeti Nasıl Uygulanır  
 7 Günlük Önerilen Diyet  
 Aç Kalamıyorum Diyenlere Özel Diyet Listesi  
 Kadınlara Özel Diyet Listesi  
 Ramazan Diyeti ( Ramazanda Doğru Beslenme ) – Ayça Kaya  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..