Diyet Yapmadan Nasıl 10 Kilo Verdim

Günümüz sorunlarından belki de en önemlisi olan obezite, dünyanın her yerinde görülmektedir. İnsanlar fazla kilolarından kurtulmak için başta diyet, spor, yürüyüş olmak üzere birçok yola başvuruyor. Tabi ki en gözde olan zayıflama şekli olarak diyet görülüyor.

Diyet Nedir?

İnsanların ideal kilolarına ulaşmak için bazen kendi yöntemleri bazen diyetisyen yardımı ile yedikleri yemekleri kontrol altına almasına diyet denir. Birçok türü olan diyetin, doktor kontrolünde yapılması her zaman en güvenilir yoldur.

Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün Mü?

Her şeyin ikinci bir yolu olduğu gibi zayıflamanın da diyet dışında alternatif yolları vardır. Kararlılık bu işin başıdır. İlk olarak zayıflamaya kesin karar vermek ve kararlılığı korumak altın kuraldır. Koşu, tempolu yürüyüşler, bisiklet sürmek, pilates yapmak, günde en az 2,5-3 litre su içmek gibi diyetsiz zayıflamanın birçok yolu vardır. Spor yaparak zayıflamanın yanı sıra zayıf insanların düşüncesi olan ’Ben yemek yemeyi çok seviyorum ama kilo almıyorum.’ cümlesi aslında zayıflamanın başka bir yoludur. İnsanların düşüncesini gerçekleştirme görevini üstlenen beyin, zayıflama komutunu aldığı anda aslında zayıflamak o kadar da zor değildir. Yapılan araştırmalara göre beyin gücü kullanılarak yapılan birçok şey vardır. Ünlü bilim insanı Albert Einstein’in , ’Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.’ sözü bunu doğrular niteliktedir. Akla sayısal bir kilo değeri yerleştir ve sürekli kilo verdiğini düşün. Bu yöntem ile spor ya da diyete gerek kalmadan zayıfladığını ve bu düşünceni istediğin kiloya kadar koruman durumunda zayıfladığını göreceksin.

Beyin Gücü ile Zayıflama Nasıl Durdurulur?

Artık istenilen kiloya ulaşıldığında, bundan sonraki aşama daha fazla kilo vermek istenmediğini akla yerleştirmek olacak. Yiyorum kilo almıyorum, sabit bir kilom var o kilodan aşağı inemiyorum veya yukarı çıkamıyorum gibi cümleler zayıflamayı durdurmaya yardımcı olacaktır. İdeal kilonun mümkün oldukça boy uzunluğundan 5 fazla ya da 5 az olmasına dikkat edilmeli. Olunması gereken kiloya ulaştıktan sonra daha fazla zayıflamaya çalışmak metabolizmayı olumsuz etkileyerek hastalıklara yol açabilir.

Beyin Gücü Yöntemi ile Zayıflamak Ne Kadar Etkili?

Aslında en etkili yoldur denilse yeridir. Çünkü diyet yapılırken kısıtlanan yiyecekler diyet bittikten sonra tekrar yenmeye başlandığında verilen kiloların geri alındığı aşikardır. Lakin beyin gücünde böyle bir durum yoktur. Her zamanki yemekler ve öğünlere devam edilecek sadece bunlara ek olarak tartıda görülmek istenen kilo hayal edilecek ve sürekli şu cümle tekrar edilecek : ’Ben zayıflıyorum.’ Hayal gücünü kullanmaktan yararlanmanın tam sırasıdır. Diyetlere, gereksiz aç kalmalara son verecek olan bu yöntem ile yiyerek kilolara veda etmenin tam zamanı.