Sağlıklı BeslenmeKilo Vermek

Diyet Falafel Nasıl Yapılır

Diyet Falafel tarifi

Diyetlerle içli dışlı olanların çok iyi bildiği bir gerçek de popüler diyet listelerinin Amerika ya da Uzak Doğu kökenli olduğudur. Fakat size bu yazıda bahsedeceğim diyet Ortadoğu kökenli diyet falafel.

Türkçesi nohut köftesi olan falafel Ortadoğu’dan tüm dünyaya yayılan bir sokak lezzeti. Özellikle Lübnan’da her köşe başında karşılaşabileceğiniz falafel bu kez kilo verdirme özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Yağsız falafeli odak noktasına koyarak oluşturulan diyet programı ise literatürde diyet falafel olarak adlandırılıyor.

 Portakal Diyeti

Falafel nedir?

Falafel Ortadoğu mutfağının özellikle İsrail ve Filistin mutfağının en bilindik ve en çok tüketilen yemeklerindendir. Ana malzemesi nohut olan yemek protein ve karbonhidrat açısından çok önemli bir besin kaynağıdır. Haşlanmış nohut, yumurta, galette unu, zeytinyağı, maydanoz ve çeşitli baharatlarla tat katılan yemek püre haline getirilip fırında on beş dakika pişirilir. Yanına sarmısaklı yoğurtla servis edilir.

Diyet Falafel Tarifi

Haşlanmış nohut, yumurta, galeta unu, zeytinyağı, maydanoz ve çeşitli baharatlarla tat katılan yemek püre haline getirilip fırında on beş dakika pişirilir. Yanına sarmısaklı yoğurtla servis edilir.
Diyet falafel yemeği ise falafelin yağsız pişirilebilme özelliğinden faydalanarak faydalanılarak yapılır.

 Yumurta nasıl haşlanır? Haşlanmış yumurta tarifleri

İletişimin yemek kültürüne etkisi

Günümüz teknolojisinin etkisiyle oluşan iletişim ağı sadece haberleşmede  değil her türlü kültürel etkileşimi sağlamaktadır. Bu hızlı etkileşim sayesinde çok farklı yörelerin yemeklerini öğrenip yapma olanağı elde edilmektedir. Yemek kültürü denince artık yöresel tatlar dışında dünya mutfağının da giderek yaygınlaştığı bir zamanda yaşıyoruz. Bunun sayesinde dünyanın diğer bir ucunda alınan yemeğin tadını kendi mutfağında bulma şansı elde edilebilir.

Falafel Tarifi

Sağlıklı kilo verme

Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde yaz-kış demeden özellikle kadınların sağlıklı ve güzel görünmek için başvurduğu yöntemlerin en başında diyet gelir. Genel bir kanıya göre perhizin sadece belirli zamanlarda uygulanan bir yöntem olarak algılanmasıdır. Perhiz vücudun ihtiyacı olan besinlerin yeterli miktarda alınması ve fazla alınan besinlerin ise kısıtlanmasıdır. Ancak özellikle kadınlar fazla kilolarından kurtulmak için bazı sağlıksız zayıflama yöntemlerine başvuruyorlar.  Bunların en başında ise kısa süreli uygulanan ve o kısa sürede çok fazla kilo verdiren diyet programlarının uygulanmasıdır. Bu tür yanlış ve sağlıksız beslenme yöntemleri uzmanlar tarafından doğru bulunmuyor. Bunun  yerine uzun vadeli hatta tüm hayatını kapsayacak şekilde uygulanan dengeli beslenme alışkanlığı elde etmektir.

 Zeytinyağın Faydaları ve Kullanımı

Diyet Falafel yemeği kilo verdirir mi?

Falafel ile kilo vermek elbette ki mümkündür ama kısa sürede çok hızlı sonuçlar almak istiyorsanız sitemizde bulunan diğer diyet listelerine göz atmalısınız. Sağlıklı kilo vermek isteyenler kendileri için mucizevi ve kısa süreli zayıflama yöntemlerini bir kenara atmalıdır. Falafel yemeği bu mucizeyi gerçekleştirecek güce sahip değildir. Ancak doğru pişirildiğinde sağlıklı ve dengeli bir öğün almanızı sağlar. Vücudun ihtiyacı olan proteini etle daha çok sağlamaktayız bunun yerine iyi bir protein kaynağı olan nohut farklı bir alternatif sunmaktadır. Beynin en önemli ihtiyaç kaynağı karbonhidrattır. Nohut  aynı zamanda içinde karbonhidratla ihtiyacımız olan enerjiyi sağlamaktadır.  Uzun süreli tok tutması sayesinde sık sık yemek yemekten alıkoymaktadır. Kalorisi az olan bu yemekle sağlıklı bir öğün almış olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..