Sağlık

Dişlerim Beyazlamıyor Diyenler Buraya

Evde diş beyazlatmak için yapılması gerekenler

Hemen hemen hepimizin dişlerimizin rengi konusunda bir derdimiz olmuştur. Dişlerim beyazlamıyor, ne kadar fırçalasam da hep aynı ve renk değişmiyor diyebilirsiniz. Sonuçta dişlerimiz doğal aksesuarlarımız elbette güzel görünmesini güzel gülümsemeyi herkes ister. Sağlıklı bir diş bakım ister. Beyazlık ister. Tabi dışarıda yaptıracak imkanlar yoksa evde yapabileceğimiz çeşitli doğal yöntemler var.

 Yirmi Yaş Dişi Çekilmeli Mi? Yirmi Yaş Dişi Zararlı mı?

Ağız ve diş sağlığı için evde neler yapılabilir?

Tabi ki bunun için ilk önce her gün sabah akşam düzenli olmak üzere günde 2 defa fırçalamak. (Diş fırçası seçimide önemli mutlaka) Dişler fırçalandıktan sonrada diş ipi ile diş aralarında kalan artıkları temizlemeyi de ihmal etmiyoruz.)
Çikolata,sigara,çay,kahve,asitli gibi içeceklerin tüketilmesi de dişlerde lekelenme yapabilir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

 Fenilketonüri Hastalığı Nedir ? Nedenleri

Peki dişlerim beyazlamıyor , dişlerimi nasıl beyazlatabilirim ?

Karbonatla diş beyazlatma;
Dişlerim beyazlamıyor karbonatın renk açıcı özelliğini duymayan yoktur. Diş fırçamızı ıslatıp karbonata batırarak haftada 2-3 defa uygulanırsa dişlerde beyazlama görülür.
Karbonat, tuz ve sirke karışımı;sararmaları önleyecek ve diş üzerinde olan sararmalarıda giderecektir.  1 çay kaşığı tuz. 1 çay kaşığı elma sirkesi 1 çay kaşığı karbonat bu üçünü bir kapta karıştırıp yine aynı şekilde diş fırçasını ıslatıp karışıma batırıp dişlerinizi fırçalayın. Kalan karışımı kapalı bir kutuda tutarak daha sonrada kullanabilirsiniz.

 Sağlığınız İçin Faydalı Olan Gıdalar

Dişlerinizi Çilek ile beyazlatın; çileği çatalla ezip diş fırçanızın üzerine koyun ve dişlerinizi fırçalayın zamanla değişimi sizlerde farkedeceksiniz :)

Muz kabuğu ile diş beyazlatma; muz kabuğunun içinde bulunan ince tabakayı bir çay kaşığı yardımı ile bir kaba alın püre haline getirin diş fırçasının üzerine koyarak 2-3 dk kadar dişlerinizi fırçalayın.

Dişlerinizi  beyazlatmak isterken diş etlerinden olmayın dişlerinizi aşındırmayın. Bu yöntemleri haftada 2-3 kez uygulayın. Unutmayın fazlası zarar verir ve macununuz ile günde 2 defa mutlaka fırçalayın.
Ayrıca renklerin kalıtsal olabileceğini de unutmayalım.

 Evde Sivilce Tedavisi Mümkün Mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..