Sağlıklı Beslenme

Cildi Güzelleştiren Besinler

Cildi Güzelleştimek İçin Neler Yemeliyiz?

Cilt sağlığı doğru ve sağlıklı beslenmeyle tamamen doğrudan bağlantılıdır. Ne de olsa cildimiz vücudumuzun sağlıklı olup olmadığının bir yansımasıdır. Cildiniz tükettiğiniz besinlere hemen tepki gösterir ve beslenme alışkanlıklarınız nasıl bir cilde sahip olacağınızı belirlemede büyük bir etkiye sahiptir. Pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen cildi güzelleştiren besinler tercih etmeli ve bu ürünleri hayatının vazgeçilmezleri arasına yerleştirmelidir.

Bitter çikolatanın cilde faydaları
Bitter çikolatanın cilde faydaları

Bitter Çikolata

Size büyük bir mutluluk yaşayacağınız çok güzel bir haber verelim. Bitter çikolata cildinizin pürüzleşmesinde ve dış çevreden olumsuz etkilenmesini engellemekte büyük rol oynar. Az miktarda tüketildiğinde diyetinizi de olumsuz etkilemeyen bitter çikolatayı seçerken kakao oranının yüksek olduğu ürünleri tercih etmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Greyfurtun cilde faydaları
Greyfurtun cilde faydaları

Greyfurt

C vitamini kaynağı olarak bilinen ve turunçgiller arasından ne yazık ki en az tüketilen meyvelerden biri olan greyfurtun cildimize karşı onarıcı bir etkisi vardır. Ciltlerinin daha parlak görünmesini isteyen kişiler greyfurt tüketimini arttırmalıdır. Üstelik greyfurt sadece cilde de faydalı gelmiyor aynı zamanda saçınızı da besler ve mevcut durumunda çok daha canlı ve parlak görünmesine katkı sağlar. Greyfurt ile ilgili https://dengelibeslenmek.com/diyette-greyfurt-nasil-tuketilmeli/ yazımızı okuyarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Somonun cilde faydaları
Somonun cilde faydaları

Somon Balığı

Hemen hemen bütün deniz ürünleri cildi güzelleştirmede etkilidir ama somon balığının yeri bu konuda ayrıdır. Somon balığı ciltte görülen yaşlanma etkilerinin ve sivilcelerin baş düşmanıdır. Cildine önem veren hassas kişiler tarafından sık sık tüketilmelidir.

Ay çekirdeği ve kabak çekirdeğinin cilde faydaları
Ay çekirdeği ve kabak çekirdeğinin cilde faydaları

Ay Çekirdeği ve Kabak Çekirdeği

Çekirdek E vitamini açısından son derece zengindir. Cilde bir yandan esneklik kazandırırken bir yandan nemlendirir ve kuvvetlendirir.

Yumurtanın cilde faydaları
Yumurtanın cilde faydaları

Yumurta

Kahvaltıların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan yumurta muazzam bir protein deposu olmasının yanı sıra tüm güzellik sırlarını içinde barındıran biotin açısından da zengindir. Bu faydaların yanı sıra çinko ve B12 içeriği de barındırmasından dolayı yumurta güzel bir cilde sahip olmak için tüketilmesi gereken besinler arasında üst sıralarda yer alır.

Elmanın cilde faydaları
Elmanın cilde faydaları

Elma

Elma lif ihtiyacını giderebilmek için birebirdir. Bir elma bile tek başına neredeyse günlük lif ihtiyacının tamamını karşılayabilir. Ayrıca içerdiği antioksidanlarla da hem sağlık hem de güzellik açısından önemlidir.
Elbette cildi güzelleştiren besinler yukarıda saydığımız yiyeceklerle sınırlı değildir. Ayrca kivi, ananas, karpuz, kereviz, ıspanak, yeşil çay, kırmızı biber, ahududu, erik, ceviz, fındık, badem var nar da cilde iyi gelen yiyecekler arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu