Ceviz Diyeti Nasıl Yapılır?

ceviz diyeti

Diyet ve zayıflamada kullanılan bitkisel zayıflama yöntemlerinden bir diğeri de ceviz ve cevizin suyudur. Ceviz suyunu tüketerek çok kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Dışındaki sert yeşil kabuğunu soyduğunuz cevizin içini suda bekletin.

Bir sonraki gün elde ettiğimiz bu suya ceviz suyu denir ve tüketmenizde her hangi bir sakınca yoktur. Bu zamana kadar ceviz suyu yöntemini kullanarak kilo verenlerin ve bunu zayıflamak için kullanan insanların yorumları hep olumlu yönde olmuştur. Aynı zamanda deneyenler tarafından bu tarifin zayıflamaya yönelik süreçte çok etkili olduğu söylenmiştir.

Ceviz ve Ceviz Suyunun Zayıflamaya Faydaları

1- Ceviz her ne kadar yüksek miktarda yağ içerse de aynı zamanda yüksek miktarda protein içermektedir. Bu içerdiği yüksek miktardaki proteini sayesinde sizin daha uzun süre tok durmanıza yardımcı olur.

2-Ceviz suyu aynı zamanda laksatif gıdalardan birisidir. Laksatif gıdalar, kabızlık ile mücadele etmede oldukça yeteneklidirler ve tükettiğiniz gıdaların dışkı yolu ile atılmasını yardımcı olarak o gıdaların yağ olarak depolanmasını engellerler.
3-Ceviz suyu en güçlü detoks özelliğine sahip gıdalardandır. Vücudu kötü maddelerden ve toksinlerden ayrışmasına yardımcı olur. Bu sayede sizlerin kilo vermesine yardımcı olur.

4- Cevizin suyunda çok fazla omega 3 yağı bulunmaktadır ve yapılan çalışmalarda kilo vermekte yardımcı ve etkili minerallerden oluştuğu gözlemlenmiştir

5- Bu saydıklarımın yanında ceviz suyu ödem söktürücü besinlerden birisidir. Şişkinliğin giderilmesine yardımcı olur. Kilolu görünmesine sebep olan ödemin atılmasında rol oynar.

ceviz suyu faydası
ceviz suyu faydası

Ceviz Suyunun İçerdiği Etkin Maddeler

Ceviz’in içerisinde bulunan doymamış yağ asitleri omega 3, omega 6 ve omega 9 çok fazla bulunur. Bu içerdiği maddeler yüzünden kullanılırken halsizlik ve yorgunluk gibi diyet sırasında karşılaştığınız sorunlarla karşılaşmazsınız. Aynı zamanda ceviz çinko ve selenyum maddelerinden de zengindir. Bu mineraller bağışıklık sisteminiz için çok önemlidir. Zayıflama için kullanacağınız yöntemlerde hastalıklara karşı savaşta önemli roller oynar.

Zayıflamak İçin Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Suya koyduğumuz kabuğu soyulmuş cevizin sabah kalktığınızda hiçbir şey yemeden önce oturarak içiniz ve ardından da suyunu içtiğiniz cevizleri tüketiniz.

Bir cevap yazın