Diyet Listeleri
Trend

Bir Haftalık Kolay Diyet Listesi

Bir haftalık kolay diyet listesi ile kolayca kilo verin

Bir haftalık kolay diyet listesi ile istemediğiniz kilolardan kendinizi hiç zorlamadan 7 gün gibi bir sürede kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece 7 gün uygulayacağınız bu basit beslenme programı ile rahatlıkla 2 kilo verebileceksiniz.

Fazla kilolar insanlar tarafından bedenlerinde istenmeyen durumlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle de ipin ucunu kaçırdıklarını düşündükleri zaman pek çok kişi diyet yapma yoluna başvurmaktadır. Diyetler esasında sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda sağlıklı yaşamaya devam etmek ve kilo almamak için de kullanılmaktadır.

Kilo verilmek istenildiği zaman bunun ölçülü ve sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Bir anda hızlıca kilo vermeye çalışmak, hem bunun için uygulanan yöntemler nedeniyle hem de vücudun ani değişikliklerle karşılaşması nedeniyle sağlık açısından tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle de kilo alırken de verirken de dengeli olmak, dengeli beslenmek gerekmektedir. Bir haftalık bir diyet ile maksimum 2 kilogram kilo verilmesi hedeflenmelidir.

 

1 haftada 2 kilo verin
1 haftada 2 kilo verin

 

1 Haftada 2 Kilo Yakacak Diyet Listesi

Bir haftalık kolay diyet listesi kendinizi çok da zorlamadan, rahat ve basit bir şekilde kilo vermeniz amacıyla hazırlanmıştır. Bu diyete başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı detayları sizinle paylaşmak istiyoruz.

Diyet boyunca bütün günlerde sabah uyanıldığı zaman aç karnına mutlaka bir su bardağı su içilmeli ve bunun üzerine en az 1 saat bir şey yenilmemelidir. Bunun dışında diğer öğünlerde şu düzen takip edilmelidir:

Kahvaltı: Günün ilk öğünü olan kahvaltıda bir adet yumurta, iki dilim kepekli ekmek ya da çavdar ekmeği, şekersiz ya da az şekerli çay ve bolca maydanoz ile dereotu tüketilmelidir.
Ara Öğün: Diyetlerde ara öğünler oldukça önemlidir. Vücuda tüm yiyecekleri bir anda yüklememek adına, aralarda yapılan ekstralar faydalı olmaktadır. Ara öğünde bir su bardağı süt ya da bir kâse yoğurt yenilmelidir.
Öğle: Öğlen yemeğinde ızgara et (tercihen beyaz etler), bir dilim kepekli ekmek ya da çavdarlı ekmek ve yağsız salata tüketilmelidir.

Akşamlara Dikkat

Akşam yemekleri oldukça hafif olmalıdır. Ayrıca yatmadan en az 4 saat önce yenilmelidir. Yatmadan önce yenilen yemekler, diyetlerin etkisini ortadan kaldırmaktadır. Akşam yemeği için bir kâse çorba, bir kâse yoğurt ve mevsim meyvelerinden tüketmek doğru olacaktır. Ayrıca varsa birkaç kaşık da zeytinyağlı yemeklerden yemek mümkündür.

Diyetlerde esas önemli olan şey listenin dışına çıkmamak ve öğünleri düzenli olarak her gün aynı saatte yemektir. Düzensiz yapılan bir diyet, beklenilen sonuçları vermeyecektir. Sağlıklı yaşamak ve fazla kilolardan kurtulmak için diyet bir hayat tarzı olarak benimsenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..