Sağlıklı BeslenmeKilo Vermek
Trend

Alkali Açısından Zengin 5 Besin

Alkali beslenme nasıl yapılır

Alkali ağırlıklı beslenme her geçen gün daha çok dile getiriliyor ve daha çok tartışılıyor. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları içerisinde gittikçe yükselen bu yeni trend beraberinde “Alkali açısından zengin 5 besin hangileridir?” “Alkali beslenme nasıl yapılır?” gibi yeni soruları da getiriyor. Daha bilinçli ve sağlıklı beslenmenize faydalı olabilmesi için editörlerimiz “Alkali Açısından Zengin 5 Besin” yazısında bu beslenme türüyle ilgili bilmeniz gerekenleri bir araya getirdi.
Bilinçsiz ve dikkatsiz beslenme, sağlıksız sıvı tüketimi ve sağlığımıza zarar veren ürünler vücuttaki pH değerinin bozulmasına neden olmaktadır. Bir diyetten ziyade bir beslenme ve yaşam şekli olan alkali beslenme ise hem pH değerinin dengesinin yeniden sağlanıp korunmasına hem de aşırı kilolu olma sorunundan kurtulma, çeşitli kalp ve kanser rahatsızlıklarından korunma konularında faydalı bir etki göstermektedir.

 900 Kalorilik Diyet Listesi

Alkali besinler listesi

En İyi 5 Alkali Besin

Bu bilgilerin ardından şimdi gelin alkali açısından en zengin 5 besine daha yakından bakalım.

Avokado

Avokado alkali ve asit dengesini düzenleyen besinler listesinde en üst sıralarda hatta zirvede yer almaktadır. Son yıllarda Türkiye’de de yetiştirilmeye başlanan Avokado’nun ülkemizdeki tüketiminin de artması sağlık açısından sevindirici bir gelişmedir. Alkali açısından oldukça zengin olan Avokado kan akışının düzenlenmesinde, kilo kontrolünün ele alınmasında, kanserden korunma da , saç ve cilt sağlığının iyileştirilmesinde de son derece etkilidir. Avokadonun yararlarını yazımızdan okuyabilirsiniz. https://dengelibeslenmek.com/avokadonun-faydalari-nelerdir/

Alkali besinlerden avokado

Brokoli

Alkali açısından en zengin sebzelerden biri olan Brokoli birçok vitamini de bünyesinde barındırdığından sık sık sofralarımızda bulunmalıdır. Sağlıklı yaşam için birçok kanser türüne karşı da koruyucu etki gösterdiği brokoliyi haftada iki kez tüketmeniz gerekli ve önemlidir. Brokoli aynı zamanda detoks tariflerinin vazgeçilmez maddesidir.

Brokoli alkali açıdan zengindir

Salatalık

Diyetlerin en vazgeçilmez besinleri arasında yer alan salatalık alkali açısından da oldukça zengindir. Lif açısından zengin olan, idrar söktürmeye, sindirim ve dolaşım sistemine yardımcı olan salatalık sayısız faydası olmasına rağmen kolay ulaşılabilen, kahvaltılarda ve salatalarda mutlaka bulundurulması gereken bir üründür. Salatalığın ayrıca beyin sağlığını korumakta yardımcı olduğu ve yüksek tansiyona karşı büyük fayda sağladığı da bilinmektedir.

Salatalık alkali açıdan zengindir

 Siroz Hastalığı Nedenleri

Lahana

Alkali beslenme programı hazırlayanlar listesine mutlaka lahanayı da eklemelidir. Türk mutfağında önemli bir yeri olan ve sık tükettiğimiz besinler arasında yer alan Lahana alkali açısından zengin olmasının yanı sıra lahananın bağırsak sağlığına ve bağışıklığa da oldukça iyi geldiği biliniyor.

Lahana alkali açıdan zengindir

Sarımsak

Alkali etkisi yüksek olan bir diğer besin ise sarımsak. Yemeklerimizin vazgeçilmez tamamlayıcısı olan sarımsak aynı zamanda çok miktarda faydalı aminoasitti de içeriğinde barındırmaktadır. Sarımsağın diyet açısından önemini yazdığımız yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sarımsak alkali açıdan zengindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..