Diyet Listeleri
Trend

900 Kalorilik Diyet Listesi

Az kalori alarak zayıflayın

900 kalorilik diyet listesi zorlu ama kilo kaybında etkili bir beslenme programıdır. Daha çok fiziksel aktiviteler çok fazla zaman ayıramayan ve kısa süreli bir diyet programıyla hızla kilo vermek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

İnsanlar sağlıklı yaşamak ya da fazla kilolarından kurtulmak için diyet yapma yolunu tercih etmektedir. Diyetler bazı hastalıkların doğrudan tedavi edilmesinde, bazı hastalıkların tedavisinde de yardımcı olarak doktorlar tarafından da sıklıkla önerilmektedir.

Doğru diyet sayesinde insan bedeninin güzel bir görünüme ve sağlıklı bir yapıya kavuşması mümkündür. Diyet yapacak olanların sıklıkla başvurduğu diyet listelerinden birisi de 900 kalorilik diyetlerdir.

1200 Kalorilik Diyet İle Kilo Verin 

900 Kalorilik Diyet Nasıl Yapılır?

900 kalorilik diyetler, düşük kalori diyetleri arasında yer almaktadır. Bu tür diyetler sayesinde haftada 2 ile 3 kilo vermek mümkündür. Pek çok 900 kalori diyeti türü bulunmaktadır. İdeal diyetlerden birini şu şekilde sıralamak mümkündür:

900 Kalorilik Diyet Listesi

Kahvaltı: Bir su bardağı süt içerisine 5 yemek kaşığı tam tahıllı gevrek eklenerek hazırlanmış olan karışım tüketilmelidir. Kahvaltıda bunun dışında bir şey tüketmekten kaçınılmalıdır.

Öğlen: Günün ikinci öğününde bir porsiyon etsiz nohut, iki yemek kaşığı pirinç pilavı ve bir su bardağı ayran yenilmelidir. Bu öğünde de doz aşımından kaçınılmalıdır.

Akşam: Akşam yemeği, uyumadan en az dört saat önce yenilmelidir. Aksi halde kilo vermeye çalışırken, kilo almak gibi bir durum ile karşılaşılabilmektedir. Bu öğünde istenilmesi durumunda öğlen yenilen yiyecekler tekrarlanabilir. Ancak farklı bir şey tüketmek isteyenler için bir porsiyon yeşil mercimek yemeği, bir dilim kepek ya da çavdar ekmeği ve bir su bardağı ayran idealdir.

 Sağlıklı Vücut İçin 10 Öneri

 

900 kalorilik diyet

900 Kalori Diyetler Zararlı Mı?

900 kalorilik diyetlerin zararlı olduğu yönünde pek çok tartışma ve eleştiri bulunmaktadır. Yetersiz beslenmeye neden olduğu ve kilo ile birlikte vücut sağlığının da azalmasına yol açtığı bu diyetlere yöneltilen eleştiriler arasında en başta olanıdır. Gerçekten de insan vücudu özellikle hareketli gün geçiren kişiler açısından kaloriye ihtiyaç duymaktadır.

Bilimsel olarak bu diyetlerin herhangi bir zararı açıklanmamış olsa bile, 900 kalori diyeti yapan kişilerin bunu çok sürdürmemeleri ve maksimum 3 hafta devam etmeleri önerilmektedir. Bu süreden sonra da diyet yapmak isteyenler, kalori oranı biraz daha yüksek olan diyetleri tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..