Diyet Listeleri
Trend

2020 Yılında En Çok Uygulanan Diyet Listeleri

2020'deki en popüler diyetler

Diyet listeleri uygulamaları da popüler olanlardan yana tercih ediliyor. Kilo verdirdiği garanti olduğundan, popüler diyetler ile diyet yapılabiliyor. Peki, 2020 yılında en çok uygulanan diyet hangisi? Farklı diyetler ile zayıflamaya çalışan çok sayıda kişi, genel olarak da popüler olan diyetler ve en çok zayıflattıran diyetler arasından seçim yapıyor. Diyet listenizin belli bir program üzerinden yapılması durumunda, direkt olarak zayıflamak için belirlenen seçenekler üzerinden hareket ederek ona göre siz de sonuç alabilirsiniz.

IF (Intermittent Fasting Diyeti / Aralıklı Oruç Tutma Diyeti

En çok uygulanan diyeler arasında IF yer alıyor. Aralıklı oruç tutma olarak da bilinen bu uygulama, tamamen teoride aç kalarak sonrasında beslenme ile kişinin kilo vermesini sağlıyor. Sağlık, performans ve vücut gidişatını geliştirmek açısından avantajlı olabiliyor.

Diyetin Kuralı: Yemek yediğiniz sürenin aç kaldığınız süreden kısa olması!

Kalori kaybının olması için diğer diyet grupları ile kıyaslandığında, etkisiz bir diyet olduğunu söyleyebiliriz. Uzman diyetisyenlerin yorumları arasında, çok rağbet görmüş olmasının yanı sıra aslında çok etkili olmadığı yorumları var. Bu diyet yönetiminin zayıflatmıyor olması sonucunun çıkarılması güç olabilir. Ancak uygulanan diyet programları arasında iyi sonuç vermeyenler arasında denebilir. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, siz de direkt olarak diyet konusunda popüler olanlarının yanı sıra sağlıklı ve etkili olanlarını tercih edebilirsiniz.

Elma Sirkesi Diyeti

Uygulanan diyetler arasında elma sirkesi diyeti yer alıyor. Ilık suyun içine elma sirkesi karıştırılıyor. Biraz da bal eklenerek karışım tamamlanıyor. Hazırlanan kür sayesinde ayda 8 kilo verebileceğiniz iddiası var. Herhangi bir şekilde kesin sonuç vermemesi konusunda emin olunmadığından, konuya ilişkin bir şey denemiyor. Bakıldığında bu diyet ile ilgili ortaya atılan bir diğer iddia ise yağ dokusunu çözme konusunda etkili olduğu. Yapılan araştırmalara göre bunun kesin olmadığı öğrenilmiştir. Ancak uygulama konusunda etkili olduğu duyurusu, elbette popüler olarak birçok kişinin bu diyeti uyguladığı sonucunu çıkarmıştır. Bunu göz önünde bulundurarak uygulanması, pek çok kişi için söz konusu olmuştur.

Paleo taş devri diyeti

Paleo Diyeti

10.000 yıl öncesinde ki insanların beslendiği gibi beslenmeyi öneren diyettir. Az veya hiç işlenmemiş olan besinlerin yenmesi gerektiğini savunuyor. En çok uygulanan diyet programları arasında yer almasının sebebi ete çok fazla yer vermesi. Bu durumda direkt olarak etten vazgeçemeyenler için uygulanma açısından çok daha rahat olacaktır. Uygulanan diyette hayatınızdan tahıl, baklagil ve pek çok meyve sebze çıkıyor. Daha çok et tüketimi konusunda gereken yapılıyor. Bunu bilerek hareket etmeniz halinde, aslında diyetin sonucu göz önüne gelebilir. Sağlıklı şeklide kilo vermenin mümkün olduğu farklı diyet programlarının uygulanması önerilenler arasında.

 PALEO (ESKİ ÇAĞ) DİYETİ

Ketojenik Beslenme

Ketojenik Diyet

Diyet programı karbonhidratı kısıtlıyor. Diğer diyet programlarına göre çok daha avantajlı gözüküyor. Bu sebeple aslında uygulanabilecek diyet programları için çok daha avantajlı olabileceğini söylemek mümkün. Savunulan şey diyet programında %75 oranında yağ, %20 oranında protein ve sadece %5 oranında bir karbonhidrat ile diyet programının gerçekleşmesi sağlanıyor. Bu şeklide bir zayıflama hedefleniyor.

 Ketojenik Diyet Listeleri

Temiz Beslenme

Diyet programı, temelde doğal ve işlenmemiş olan gıdaların olduğu programdır. Temiz beslenmede uygulanan besin miktarı değil, besin kalitesine göre hareket edildiğidir. Örneğin evde pişen yemeklerin yenmesi gerektiği, paketlerin üzerinde yazan içindekiler kısmına göre hareket etmek gibi kuralları var. Bunların sağlanması durumunda kilo verdirmeyi garanti ediyor. Son dönemin popüler diyetleri arasında olduğu biliniyor.

2020 yılında en çok yapılan diyet nedir sorusunun yanıtı verilmiştir. Bu uygulamalar ile pek çok kişinin kilo vermesi sağlanmıştır.

 2020 Göbek Eriten En Etkili 5 Diyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..