Diyet Listeleri
Trend

1800 Kalorilik Diyet Listesi

Günlük aldığınız kalori miktarınızı düzenleyerek zayıflayın

1800 kalorilik diyet listesi yavaş ama kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin tercih edebileceği, uygulaması nispeten kolay bir beslenme programıdır.

Modern yaşam bireyleri hareketsizliğe sevk etmektedir. Hareketsizlik ise başta obezite olmak üzere pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Günlük yaşamın bu zararlı etkilerinden kurtulmak için insanların sıklıkla başvurdukları iki şey bulunmaktadır. Bunlardan birincisi diyetler, ikincisi ise spordur.

Bu ikili düzenli olarak devam edildiği takdirde, durağanlığın vücuda verdiği zararın büyük ölçüde giderilmesini sağlamaktadır. 1800 kalori diyetleri, diyete yeni başlayanların en çok tercih ettiği diyet türleri arasında yer almaktadır. Vücudun diyete hazırlık aşaması olarak da ifade edilen bu diyete bir süre devam ettikten sonra, daha düşük kalorili diyetlere geçiş yapılabilmektedir. Ayrıca diyetten maksimum verimi alabilmek için bu süreçte spor da ihmal edilmemelidir.

1800 Kalorilik Diyette Neler Yenilmeli?

1800 kalori diyeti yapmak isteyenler için neredeyse her diyetisyen tarafından farklı listeler uygulanmaktadır. Bunların çoğunluğu da doğru ve faydalıdır. Bu listeler vücudunuzu ve sizi fazla zorlamayacak ama kilo vermenize de yardımcı olacak programlardır. İdeal 1800 kalorilik diyet listesi örneklerinden biri de aşağıdaki gibidir:

Kahvaltı: Günün ilk öğünü kahvaltıdan yarım saat önce mutlaka bir su bardağı su içilmelidir. Kahvaltıda ise bir haşlanmış yumurta, iki ince dilim beyaz peynir, bolca salatalık ve yeşillik, iki dilim de çavdar ekmeği ya da kepekli ekmek tüketilmelidir.
Öğle Yemeği: Bu öğünde bir kâse çorba, dört yemek kaşığı yoğurt, sekiz yemek kaşığı kuru baklagil yemeği ve yine 2 dilim çavdar ekmeği ya da kepekli ekmek yenilmelidir.
Akşam Yemeği: Akşam yemeği saati mutlaka uyumadan dört saat önce olmalıdır. Akşam yemeğinde bir porsiyon ızgara et ya da köfte, bolca salata ve yoğurt tüketilmesi gerekmektedir.

1800 kalorilik diyet listesi
1800 kalorilik diyet listesi

Nelere Dikkat Edilmeli?

1800 kalori diyetleri esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Bu hususların dikkate alınması, diyetin daha verimli sonuçlanması açısından önemlidir. İlk olarak diyet süresi boyunca günde en az 2 litre su tüketmeye özen gösterilmelidir. Ancak 3 litreden fazlası da tavsiye edilmemektedir. Günlük hayatımıza ekleyeceğimiz her fiziksel aktivite diyetimizin daha etkili olmasında büyük rol oynayacaktır.

Diyet esnasında fast food ve paketli yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Son olarak da diyete düzenli olarak devam edilmesi, etkili sonuç alınabilmesi açısından önemlidir.

 

Diğer diyet listelerimize https://dengelibeslenmek.com/kategori/diyetler/ adresinden erişebilirsiniz.

Diyet ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..