1 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet

Bir haftada Dört Kilo Verdiren Diyet

Obezite çağımızın vebası diyebiliriz. Belkide arama motorlarında kafaya oynayacak kelimelerin başında şu haftada şu kadar kilo diyetleri gelir. Hatta öyle bir pazar oluştu ki , zayıflama ilaçları ile insanları kandıran bir furya bile oluştu. Sonucunda ölümler ve kendini kandıran insanlar. Kilo vermek bir meziyettir aslında , her insan kilo verebilir lakin her insan sağlıklı kilo veremeyebilir. Kilo verirken en önemli ve en çok dikkat edeceğimiz nokta , vücuttan kas ve su kaybına uğramadan kilo vermek olacaktır.

Öyle ki dolaşan bir çok diyet sizlere acil kilo vermeyi vaad etse de , bu diyetleri yaparak vücuttan kas ve su kaybı ile kilo veriyorsunuz. Sağlıklı, doğru ve kalıcı olanı ise vücuttan yağ yakarak kilo vermektir. Malum işimiz bilgisayar başında , bizim göbekte ufaktan yağ bağlamaya başlamış. Hemen toparladım kendimi bir araştırma yaptım ve en sağlıklı şekilde nasıl kilo verebileceğime dair bir diyet listesi buldum. Bu liste ile 1 haftada 4 kilo verdim. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.

1 haftada 4 kilo verdiren diyet
1 haftada 4 kilo verdiren diyet

 

1 haftada 4 kilo verdiren diyet tarifi

Sabah Yediklerim
Az peynir,
1 adet haşlanmış yumurta,
Sınırsız domates ve salatalık (yağsız ve tuzsuz) ,
1 bardak şekersiz çay,
1 dilim kepek ekmeği
- Ara
Sabah ve öğle arası bir avuç ceviz yada bir avuç fındık

–  Öğlen Yediklerim

Çorba
Yağsız ve tuzsuz mevsim salata
- Ara
Öğlen ve akşam arası 1 adet yeşil elma
–  Akşam Yediklerim
Çorba ve etli sebze yemeği

Evet bu diyette önemli olan protein kaybetmememiz için sabahları haşlanmış yumurta ve akşamları sebzeli et yemeği. Ekstra olarak aralarda yediğimiz ceviz, fındık ve yeşil elma gibi besinler bizi tok tutacaktır ve enerji ihtiyacımızı karşılayacaktır. Diyet listeme ek olarak 1 haftada 4 kilo vermekten daha fazlasını isteyenler için , gün başlangıcında yada gün içerisinde normal tempoda yürüyüş yapmaları yeterli. Diyet zamanında iş yerime yürüyerek gittim ve bu metabolizmayı hızlandırdı. Umarım sizlerinde işini görecektir.
Saygılar.

Bir cevap yazın