Diyet Listeleri
Trend

1 Ayda 8 Kilo Vermek Çok Kolay

1 ayda 8 kilo verdiren diyet

1 ayda 8 kilo vermek, hatta haftada üç kilo vermek dahi belirli diyetlerle mümkün ama unutmamalıyız ki insanoğlu metabolizması hızlı değişimlere uyum sağlamak için bir şeylerden vazgeçer. Örneğin kendisini dinlenmeye alır, bu da sizin sürekli yorgun hissetmenize neden olur. Çünkü siz vücudunuzun yakıtını keserek aynı enerjiyi almayı bekleyemezsiniz. Ama doğru besinleri az tüketerek de hem eskisinden daha az yer hem de eski halinizden daha enerjik olursunuz. Bu bakımdan doğru diyet çok önemlidir.

1 ayda 8 kilo verdiren diyet ile siz de hedeflediğiniz kilolara hızlıca ulaşma deneyimini yaşayabilirsiniz ama diyet listesine geçeden önce dikkat etmeniz gereken bazı konulara dikkat çekmek istiyoruz.

1 Ayda 8 Kilo Vermek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ender Saraç, Dilara Koçak gibi ünlü diyetisyenler genelde kalori hesaplamayla diyet listesi yaparlar. Bu pek çok diyetisyen için tercih edilen bir yöntemdir. Yaktığımızdan daha az enerji alarak vücudumuzun zor günler için sakladığı yağları yakmayı hedefleriz. Bunun için bitkisel ve hayvansal protein, sağlıklı ekmekler yani karbonhidratlar tüketmeliyiz. Paket gıdayı, dışarıdan besin almayı reklamlarında ne kadar “sporcu, sağlıklı, detoks” yazsa da bırakmalıyız.
Su miktarı ve sıvı miktarı oldukça önemli. Su dışında her şey kalorili olduğu için su içimi diğer sıvılardan çok daha fazla tavsiye edilir. Her 35 kilo için bir litre su içmemiz gerekir. Aynı zamanda günde üç – dört fincan yeşil çay, ödem atması için kiraz saplı bitki çayı tüketilmelidir. Kiraz saplı bitki çayı bulamazsak mısır püskülü çayı tüketebiliriz. Yeşil çay yerine de beyaz çay ya da mate çayı tüketebiliriz.

 Kilo Vermek İsteyen Kişinin 1 Günü Nasıl Olmalı?
1 ayda 8 kilo verme diyeti

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Belirttiğimiz beslenme listesini disiplinli bir şekilde uyguladığınız takdirde hızlı bir şekilde kilo verme amacınıza ulaşabilirsiniz.

Sabah

Kahvaltıda iki ince dilim tam buğday ekmeği ya da siyez unlu ekşi mayalı ekmek, az tuzlu ya da tuzsuz 5 – 6 adet zeytin, iki ince dilim beyaz peynir tüketebilirsiniz. Dilerseniz iki dilim ekmek ve iki dilim beyaz peyniri domates ile birlikte tost halinde de yiyebilirsiniz. Bunların yanında yeşil soğan, roka, tere, maydanoz gibi yeşillikler mutlaka tüketmelisiniz.

 Kilo Vermek İçin 5 Diyet Önerisi

Ara Öğün

Ara öğünde mevsim meyvelerinden bir tane ya da yeşil elma yiyebilirsiniz.

Öğle

Öğle yemeğinde zeytinyağlı sebze yemeğini 6 yemek kaşığı porsiyonu ile tüketebilirsiniz. Yanında bir kâse yoğurt, bir dilim ekmek ya da bir kâse çorba yiyebilirsiniz.

Ara Öğün

Ara öğünde 3 adet kuru kayısı ya da üç adet ceviz yanında şekersiz Türk kahvesi ya da filtre kahve tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde avucunuz büyüklüğünde balık, kırmızı et ya da beyaz et yiyebilirsiniz. Ama bunların yağda kızartmamak gerekiyor. Balık yanında mevsim ya da çoban salata yiyebilirsiniz fakat bu salataların yağsız olması gerekir. Karbonhidrat olarak da bir dilim tam buğday ekmeği yiyebilirsiniz.

Atıştırmalık

Akşam yemeğinden sonra son atıştırma olarak bir bardak ayran ve bir adet portakal, mandalina ya da elma tüketebilirsiniz.
1 ayda 8 kilo verdiren diyet size uygun mu bunu anlamanın en doğru yolu hekiminize danışmak olacaktır. Burada yazılacaklar bir tavsiyedir, en doğru yol uzman bir hekime başvurmaktır.

Diğer diyet ile ilgili yazılarımıza https://dengelibeslenmek.com/kategori/diyetler/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Diyeti uyguladıktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme eklentisini kapatın. Emeğe saygı lütfen..